Belediye Tek Kalemde Yaklaşık 450 Bin TL Kâr Sağladı

Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü bünyesinde kurduğu Akaryakıt İkmal Tesisinden bir yılda yaklaşık 450 bin TL kâr elde etti.

Belediye Tek Kalemde Yaklaşık 450 Bin TL Kâr Sağladı
25 Aralık 2020 - 10:22
Çankırı Belediyesi,  belediye hizmet araçları ve iş makineleri için Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü bünyesinde kurduğu Akaryakıt İkmal Tesisinden bir yılda yaklaşık 450 bin TL kâr elde etti.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, geçtiğimiz yıl araç ve iş makineleri için asfalt şantiyesinde Akaryakıt İkmal Tesisi kurduklarını ve bu sayede yakıttan tasarruf ederken araçları elektronik ortamda da takip edebildiklerini ifade etti.

Esen, bu uygulama ile belediye bünyesinde araç ve iş makinelerinin 2020 yılı başından Aralık ayı ortalarına kadar 536 bin 395 litre yakıt kullandığını ve yaklaşık 450 bin TL kâr sağlandığını söyledi. Ayrıca açıklamada; seyyar akaryakıt ikmal aracı ile arazi ve şantiyelerde çalışan iş makinelerine de akaryakıt ulaştırıldığı belirtildi.


Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri, 2020 yılında şehir merkezindeki 100 bankı da kendi imkânları ile atölyelerinde üreterek daha ucuza mâl etti. Esen, belediyecilik hizmetlerinde zaman, tasarruf ve finansın önemli olduğunu ve görev süresince bu alanları doğru kullanmaya çalıştıklarını vurguladı.
Bu haber 3323 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • kadir yavuz
    3 ay önce
    Çankırı Belediyesi tek bir harcama kaleminden bir önceki yıla göre 450.000 TL. Kar etmiş (İlimiz için ülkemiz için çok ama çok büyük bir tasarruftur teşekkürler Sayın Belediye Başkanım ve değerli Belediyemiz yöneticileri) Bu tasarruf edilen bu para Çankırı halkına ilimize hizmet olarak geri dönüşümü olacağı kesindir. (merakımdan soruyorum önceki yönetimlere yöneticilere tek bir kalemde bu denli tasarruf edile biliniyorsa, Devlet malında sizler neden yapmadınız! Devletin Milletin malını neden carcur ettiniz, Vicdanen huzurlu musunuz? Aslında söylenecek yazılacak çok şey var amma, ben sizleri Allah'a havale edip kendi vicdani muhakemelerinizle baş başa bırakıyorum…