Aksu Mahallesi'nde Yol ve Kaldırımlar Yenileniyor

Bozulan yol ve kaldırımların tamirat ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Aksu Mahallesi'nde Yol ve Kaldırımlar Yenileniyor
09 Kasım 2023 - 09:26 - Güncelleme: 09 Kasım 2023 - 09:31
Aksu Mahallesi’nde Yol ve Kaldırımlar Yenileniyor

Çankırı Belediyesi, Aksu Mahallesi’nde BEDAŞ tarafından başlatılan havai elektrik hatlarının yer altına alınma projesi kapsamında bozulan yol ve kaldırımların tamirat ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşların mağduriyetini önlemek amacı ile Aksu Mahallesi’nin tüm cadde ve sokaklarında eş zamanlı çalışmalar yürütülüyor. Asfalt tamirat çalışmaları tamamlayan ekipler, Hürriyet Caddesi’nde ise ekonomik ömrünü tamamlamış ve bozulmuş kaldırımların tamamını yeniliyor. Belediye ekiplerinin %90’ını tamamladığı çalışmalar sonunda Aksu Mahallesi’ndeki cadde ve sokakların çehresi yenilenmiş olacak.

Karataş Mahallesi’nin Trafik Sorununa Rahatlatan Çözüm

Çankırı Belediyesi, Karataş Mahallesi’nde yeni yol açım çalışmalarını tamamladı. Alt ve üstyapı çalışmaları tamamlanan yol, trafiğe açıldı.

Mahalle sakinlerinden gelen talepleri çözüme kavuşturan Çankırı Belediyesi, Karataş Mahallesi Şevket Baruccu Sokak’ta yeni bağlantı yolunu açtı. Yıllardır kapalı olan yol, kamulaştırılarak 18 uygulama kapsamına alındı. Enkaz bedelleri ödenen alanda yol açımı gerçekleştirildi.

Çalışmalar kapsamında Belediye ekiplerinin altyapı kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını döşedikten sonra bölgeye doğalgaz, elektrik ve Telekom hatları da çekildi. Üstyapıda kaldırım ve asfalt çalışmaları tamamlanan yol, vatandaşların hizmetine açıldı. Çankırı Belediyesinin trafik sorununa çözümü, mahalle sakinlerini de memnun etti.

Bu haber 6896 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Remzi Ertürk
    3 ay önce
    Doğma büyüme Çankırılı olarak söylüyorum. Kaldırım yapımına boşuna para harcamayın. 3 metre enli kaldırım yapsanızda vatandaşımız yoldan yürüyor.