Çankırı CHP Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

Çankırı basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan CHP İl Başkanı Ahmet Şükrü Kanat, “Çankırı ilimizde tüm zorluklara rağmen siyasi mücadelemizi demokratik bir şekilde devam ettirmeye çalışıyoruz. ”dedi.

Çankırı CHP Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
14 Ocak 2024 - 12:42 - Güncelleme: 14 Ocak 2024 - 12:45
Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı İl Başkanlığında düzenlenen toplantı ile il merkezi ve ilçelerin belediye başkan adayları tanıtıldı.

31 Mart 2024 yerel seçimlere az bir zaman kala seçime katılacak partilerin belediye başkan aday isimleri belli olmaya başladı. Bu kapsamda CHP’nin Çankırı’da açıklanan Belediye Başkan Adayları için tanıtım toplantısı düzenlendi.

Çankırı basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan CHP İl Başkanı Ahmet Şükrü Kanat, “Çankırı ilimizde tüm zorluklara rağmen siyasi mücadelemizi demokratik bir şekilde devam ettirmeye çalışıyoruz. ”dedi.

Çankırı CHP Belediye Başkan Adayı İlhan Tekin, “Kurşunlu doğumluyum. 30 yıl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yaptım. Bir dönem Kurşunlu Hacımuslu Beldesinde Belde Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra 2006’da belediye kapanınca partiye üye oldum. İki dönem il başkanlığı yaptıktan sonra buradan da çeşitli nedenlerle ayrıldıktan sonra emeklilik hayatımı yaşamaya başladım. 31 Mart 2024 seçimlerinde Çankırı Belediye Başkan Aday Adalığımı açıklayarak partimize başvurdum. Belediye Başkan Adaylığı başvurumda genel merkezimizce onaylandı.” şeklinde konuştu.

14 yaşından beri parti içerisinde olduğunu belirten Çerkeş Belediye Başkan Adayı Cengiz Elvanağacı, sendikacılık geçmişi olduğunu ve şuanda üretimle uğraştığını dile getirdi. 40 yıllık siyaset süresinde çok zorluklar yaşadığını ifade eden Elvanağacı, karşılarına çıkan güçleri tek tek aşarak bugünlere geldiklerini belirtti. Hakça bölüşmek, hakça yürümek için belediye başkan adayı olduklarını ifade eden Elvanağacı, “Ne ezen nede ezilen olmayacağız, Rant için değil halk için buradayız.” dedi.

Kurşunlu Belediye Başkan Adayı Can Teneke, Kurşunlu’da 5 dönem ilçe başkanlığı yaptığını ifade ederek, memur emeklisi olduğunu dile getirdi.

Ilgaz Belediye Başkan Adayı Muharrem Lafcı, 1998-2000 yılları arasında DSP İlçe Başkanlığı yaptığını ve 2020 yılında DSP’den Türkiye’nin en geç milletvekili adayı olduğunu ifade etti. Ilgaz’da gelişmemiş alanlarda teşhis koyduklarını ve tedaviye geçeceklerini belirten Lafcı, “2000’li yıllara kadar Ilgaz Çankırı’nın yıldızıydı. İlçeden sürekli göç veriyoruz. biz bunu değişmek istiyoruz. Ilgaz’ı eski muhteşem günlerine döndürmek istiyoruz. Ilgaz’ı Çankırı’nın başkenti yapmak için yola çıktık” İfadelerinde bulundu.

Korgun Belediye Başkan Adayı Recep Sargın, sanayicilikte uğraştığını dile getirerek 10 yıldır partinin çeşitli görevlerinde bulunduğunu ifade etti. Sargın, “Daha genç, daha dinamik kadro ile Korgunumuzu daha güzel yerlere getireceğiz. Güçlüyüz, kuvvetliyiz, beraberiz, başaracağız” dedi.

Yapraklı Belediye Başkan Adayı Cesur Çağlar, uzun yıllar yurt dışında yaşadığını belirterek bir ilki gerçekleştirmek için belediye başkan adayı olduğunu dile getirdi.

Şabanözü Belediye Başkan Adayı Sadık Dülger, Bayramören Belediye Başkan Adayı Ayten İncikuşu olarak açıklandı.

Bu haber 3869 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    4 ay önce
    Memlekete kaç kuruşluk faydanız oldu da Çankırı'ya ne olsun.Vesselam..