MHP Genel Merkezinde, "Çankırı'mız Çok Önemli Bir İlimiz"

Ersoy, "Milliyetçi teşkilatlarda üç fotoğraf asılıdır. Kurucusu Gazi Mustafa Atatürk, Cumhuriyetin komünizme karşı kurtarıcısı Başbuğ Alpaslan Türkeş’tir. Davayı fikir ve eylem adına yaşatan da Lider Devlet Bahçelidir” dedi.

MHP Genel Merkezinde, "Çankırı'mız Çok Önemli Bir İlimiz"
13 Kasım 2021 - 23:23 - Güncelleme: 14 Kasım 2021 - 00:04
MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Korhan Mastı, MYK Üyesi Kadir Şekerci, MHP Genel Başkan Baş Danışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, MHP Genel Merkezimizde, “Çankırı’mız Çok Önemli Bir İlimiz” ifadelerini tekrarladılar.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatları ile başlayan "Adım Adım 2023; İl İl Anadolu" teması ile gerçekleşen Çankırı programında; Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Pelin Yılık, MDK Başkanı Sayın Halil Öztürk, MYK Üyesi Sayın Kadir Şekerci, Genel Başkan Başdanışmanı Sayın Ruhi Ersoy, MYK Üyesi Sayın Turan Şahin ve MDK Üyesi Sayın Ahmet Korhan Mastı 13 Kasım 2021 Cumartesi günü saat 10:00 da Koç Otelde Esnaf ve Meslek Odaları, Dernek ve Vakıflar, Sendikalarının değerli başkan ve yöneticileri, kıymetli muhtarlar, muhterem Çankırı'lılar ve değerli dava arkadaşları ile bir araya geldiler.

Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Kadir Şekerci, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Korhan Mastı ve Genel Başkan Başdanışmanı Ruhi Ersoy’da birer konuşma yaptı.


MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Korhan Mastı kürsüde yaptığı konuşma öncesi salona gelenleri hoşgeldiniz diyerek selamladı. Korhan Mastı, “Son dönemlerde HDP ile iş tutmayı alışkanlık haline getirmiş bugünlerde de milletvekilleri mukaddeslerimize saldıran İP’in başında ki kişi yine 15 Temmuz 2016 öncesinde olduğu gibi ben başbakan olacağım demeye başladı. Halbuki 15 Temmuz 2016’dan sonra ki süreçte, hepinizde malumu olduğu üzere, Türkiye Cumhuriyeti parlementer sistemden başkanlık sistemine geçti. Bu sistemin özelliği şudur; mutlak bir kuvvetler ayrılı yani devletin 3 kuvvetinin birbirinden kuvvetli şekilde ayrılmasıdır. İP’in başında hanımefendi bu seferde ben güçlendirilmiş parlementer sistemi getireceğim diyor. Bu sistemle eskiye dönüş olacağından neyi kuvvetlendiriyorsunuz. Birbirini en az etkileyen sistem başkanlık sistemidir.” diyerek İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in söylemlerini eleştirdi.

MYK Üyesi Kadir Şekerci, “Genel Başkanımızın talimatıdır Belediye Başkanımız rozetini çıkartmıştır. Ve Çankırı’ya elinden gelen gayreti göstermektir. Yaşanabilir şehir haline dönüşmesi için sizlerin de teveccühü ile görüyoruz. Bize kim köstek olursa olsun, biz Cumhur İttifakı’nın her türlü noktası ilmek ilmek dokuyarak Türk milletine hizmet etmek için buradayız. Çankırı’da da Çankırılıya bunu gözeterek yapacağımızdan kimsenin kaygısı olmasın.” vurgusunu yaptı.

Türk Milliyetçiliği davasının bu zamanlara çok kolay gelmediğini belirtti. Şekerci,
davanın tarihi geçmişinden bahsederek, bir asırı aşkındır devam eden mücadeleleri toplantıya katılanlara tarihi bir sıralama ile anlattı.

MHP Genel Başkan Baş Danışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, devlet kademelerinin bir çok aşamasından söz söyleme imkanı bulduğunu belirterek sözlerine başladı. Ruhi Ersoy, ”Bir çok mevkide bulunmama rağmen ne zaman ki bir ülkücü huzuruna çıksam heyecanlanıyorum yüreğim çarpıyor, dizlerimin bağı çözülüyor. Allah sizleri var etsin. O heyecanınız daim olsun. Burada mayası güzel, tabiatı güzel ahlaklı, erdemli, oda geleneğini kendisine bir mektep olarak görmüş, aile olarak görmüş ve cemiyet hayatını yaşamış bir bölgedeyiz özündeyiz bugün.

Genel Başkanımız Çankırı’mız çok önemli bir ilimiz, bütün gönüldaşlara sela
mlarımızı ilet demişti. Türk birliğine turan adına söz söyleyenlerin evlatları bugün itibarıyla meclis kürsüsünde liderinin dilinde turan ülküsünün mücadelesini vererek Türk dünyasının dirilmesini savunuyor, Karabağa gidiyor, Elbaba gidiyor, Kıbrıs’ta Cumhurbaşkanı’nın seçilmesine katkıda bulunarak arada Maraş bölgesinin açılmasını sağlıyor. Bunlar tarihten gelen hakikatlerdir. Yapılan çalışmalar Türkiye’nin en kırılma anlarında verilen en kritik kararla verilen mücadeleler olduğu görülmekte. Milliyetçi teşkilatlarda üç fotoğraf asılıdır. Kurucusu Gazi Mustafa Atatürk, Cumhuriyetin komünizme karşı kurtarıcısı Başbuğ Alpaslan Türkeş’tir. Davayı fikir ve eylem adına yaşatanda Lider Devlet Bahçelidir” diyerek ülkücü hareketin önemli isimlerinin neler yaptıklarını ifade etti.

Konuşmanın ardından partiye yeni üye olanlara rozetleri takıldı. Toplantının ardından esnaf ziyareti, Çankırı Belediyesi ve ilçelere bir takım ziyaretlerde bulunuldu.

Bu haber 2117 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum