Çankırı Covid-19 Plazma Tedavisi Donör Grubu Destek Çağrısı Yaptı

İlimizde Covid-19 salgını hat safhaya ulaşmıştır

Çankırı Covid-19 Plazma Tedavisi Donör Grubu Destek Çağrısı Yaptı
30 Eylül 2020 - 09:57 - Güncelleme: 30 Eylül 2020 - 13:42

Destek Çağrısına Kulak Verelim

Sıra Sayın Milletvekillerimiz, Valimiz ve Siyasetcilerimizde!

Grup Yöneticisi Cem Çalıkuşu, wwwhaberci18.com haber sitesine yapmış olduğu açıklamada;

Çok kıymetli Çankırılı hemşehrilerimiz Facebook'ta yaklaşık 2000 kişilik kalabalık bir Çankırı Covid 19 Plazma tedavisi Donör takip Grubu ailesiyiz. Çok kısa sürede bu kadar çok sayıya ulaştık ve çok şeyler başardık. Plazma arayanları Donörle buluşturduk.

Ancak İlimizde Covid-19 salgını hat safhaya ulaşmıştır Plazma bağışını alacak merkezimiz olmayışı Donörlerimizi sıkıntıya sokmakta ve bağışta bulunmakta çekimser davranmaktadırlar.

Bunu devlet büyüklerimize duyurmamız gerekmekte ve yapılabiliyorsa Çankırı devlet Hastanesinde plazmanın alınmasını istiyoruz. Herkesi sesimizi duyurmaya davet ediyorum.

Sayın Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen Bey’e Belediyemiz bünyesinde donör listesi oluşturulduğunu ilgili bilgilerin takip edildiğini. Başkanımız ihtiyaç̧ durumunda araç̧ talebinin de karşılanacağını bildirmiştir. Kendisine buradan teşekkür ediyorum.

Şimdi Çankırı da birlik olup covid-19 ile mücadele verme zamanı.

Facebook Destek Grubumuz'a : https://www.facebook.com/groups/349858892836201 ulaşabilirsiniz.

Bizde www.haberci18.com İnternet Medyası yazı ailesi olarak Çankırı halkı adına Cem Çalıkuşu bey'e teşekkür eder, her daim yanlarında olduğumuzu bildiririz.
 
 
 


Bu haber 4091 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Cem çalıkuşu
  4 hafta önce
  Çankırı Kızılay şube başkanı yaptığı açıklamada; Çankırı'da Kan Merkezi olmaması sebebiyle plazma alımlarının Ankara’da yapılmakta olduğunu belirtmiştir. Çankırı covit19 ailesi olarak plazma bağışının Ankara”da yapıldığını bilmekte ve bunun donörler için sıkıntı olduğunu belirtmekteyiz. Bizler gerekirse mobil kan merkezleri aracılığı ile ilimizde plazma bağışların alınmasını istemekteyiz.
 • Kemal yomra
  4 hafta önce
  M.Ç senden de Allah razı olsun. Sende haber yaparak vesile oluyorsun. Tebrikler elini taşın altına koyan herkesi tebrik ediyoruz. Allah sizlerden razı olsun.