Çankırı'da 2 İlkokul, 1 Ortaokul, 1 Anaokulu Yeni Yüzüyle Eğitim-Öğretime Başlayacak

Çankırı’da Yeni Bir Okul: İstiklal Yolu İlkokulu, Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu Kapılarını İlk Kez Açıyor, Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu İlk Zilini Bekliyor.

Çankırı'da 2 İlkokul, 1 Ortaokul, 1 Anaokulu Yeni Yüzüyle Eğitim-Öğretime Başlayacak
04 Eylül 2019 - 13:50

Çankırı’da Yeni Bir Okul: İstiklal Yolu İlkokulu

 

Çankırı Merkez Abdülhalik Renda Mahallesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında eğitim hayatına başlayacak olan İstiklal Yolu İlkokulunda bütün hazırlıklar tamamlandı.

 

Aynı bölgede bulunan Mehmetçik Ortaokulunda öğrenci artışına bağlı olarak iki yıldır uygulanan ikili eğitim ile ortaokul ve ilkokul öğrencilerinin aynı bahçeyi kullanma zorunluluğu sonucunda ortaya çıkan yeni bir okul ihtiyacı, İstiklal Yolu İlkokulu ile giderilmiş oldu. Mehmetçik Ortaokulu yeni öğretim yılında normal eğitime dönerken, Mehmetçik İlkokulu bundan sonraki eğitim yaşamına yeni okul ve yeni isimle devam edecektir.

 

Kurtuluş Savaşı’nın en önemli güzergâhlarından biri olarak kabul edilen ve adını tarihe altın harflerle yazdıran istiklal yolu, artık Çankırı’da bir okul ismi olarak da yaşayacak, çocuklarımızın zihinlerinde bir kıvanç abidesi olarak kalacaktır.

 

24 derslik olarak planlanan okul binası, geniş ve ferah derslikleri, laboratuvar ve atölyeleri, spor ve oyun alanları ve modern donatım malzemeleri ile öğrencileri ile buluşacağı günü beklemektedir.

 

Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu Kapılarını İlk Kez Açıyor

 

Hazım Dağlı Ortaokulu, yeni binasında Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu adıyla eğitim öğretime açılacağı günü beklemeye başladı.

 

2016- 2017 eğitim öğretim yılında depreme dayanıklılık riski bulunması nedeniyle yıkılarak yeniden inşasına başlanan ve kendi binası inşaat halinde olduğu için geçici olarak DSİ yakınlarındaki 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi eski binasını Hazım Dağlı İlkokuluyla birlikte kullanan Hazım Dağlı Ortaokulu Abdülhalik Renda Mahallesinde bulunan okul binasının tamamlanmasıyla beraber yeni isim ve modern eğitim araç gereçleriyle donatılan kendi evine döndü.

 

Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu bölgedeki tek ortaokul olması sebebiyle buradaki öğrenciler için ayrıca önem taşıyor.

 

Çankırılı şehidimiz Yücel Karahasan’ın ismini taşıyacak olan Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu modern yapısı ve donatımıyla kapılarını öğrencilere açacağı günü sabırsızlıkla beklemeye başladı.

 

Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu İlk Zilini Bekliyor

 

2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk defa açılacak okullarımızdan birisi olan Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu tüm hazırlıklarını tamamladı.

 

Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu bu yıl açılan diğer okullarımızdan farklı olarak yeni bir binada değil daha önceden 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Hazım Dağlı İlk ve Ortaokulunun kullandığı DSİ yakınındaki Festikan Mevkiinde bulunan binada faaliyetlerini sürdürecek. Bina, 2007 de tamamlandıktan sonra 2016 yılına kadar 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından kullanıldı. 2016 yılından 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonuna kadar ise kendi binaları inşaat halinde olduğu için Hazım Dağlı İlk ve Ortaokuluna hizmet verdi.

 

27. 03. 2019 tarihli resmi yazı ile ilk defa açılan ve Çankırılı şehidimiz Hilmi Bıyıklı’nın adını taşıyacak olan Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu, bölgede bulunan tek ilkokul olan Dr. Refik Saydam İlkokulunda oluşan yoğunluğu azaltacak ve bölgede yaşanan ilkokul ihtiyacının giderilmesini sağlayacak.

 

Donatım çalışmaları da tamamlanan Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu bölgede öğrencilerin uygun koşullarda eğitim öğretim görmesini sağlayacak şekilde hazırlıklarını tamamlayarak 2019- 2020 eğitim öğretim yılının çalacak ilk zilini beklemeye başladı.

 

Nasrettin Hoca Anaokulu Açılıyor

 

2019-2020 eğitim öğretim yılının yeni okullarından olan Nasrettin Hoca Anaokulu minik öğrencilerini beklemeye başladı.

 

Kültürümüzün önemli değerlerinden gülmece ustası Nasreddin Hoca’nın adını taşıyacak olan Nasrettin Hoca Anaokulu modern mutfağı, engelli asansörü, konferans salonu ve yeni donatımıyla eğitim öğretime hazırlıklarını tamamladı.

 

Fatih Mahallesi Yapraklı Yolu üzerinde bulunan TOKİ mevkiinde tamamlanan Nasrettin Hoca Anaokulu bölgenin tek anaokulu olması sebebiyle buradaki okulöncesi öğrencilerinin eğitim öğretim ihtiyaçlarını karşılaması bakımından da büyük önem taşıyor.

 

0-6 yaş çocukların duyuşsal, bilişsel ve psiko-motor alanlarda kendisinden beklenen temel becerileri kazanarak; paylaşmayı, yardımlaşmayı, birlikte yaşama, birlikte çalışmayı ve başkalarının haklarına saygı göstermeyi öğrendiği bir okulöncesi eğitimi felsefesiyle kurulan Nasrettin Hoca Anaokulumuz minik yavrularımıza hizmet vereceği gün için sabırsızlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 4613 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum