Ölçü ve Tartı Aletleri Muayenesi İçin Son Gün 26 Şubat

26 Şubat tarihinden sonra yapılacak müracaatların geçersiz olduğu ve damga süresini geçiren ölçü aletleri sahiplerine cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Ölçü ve Tartı Aletleri Muayenesi İçin Son Gün 26 Şubat
07 Ocak 2021 - 11:55
Son Gün 26 Şubat

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ölçü ve Ayar Memurluğu, ölçü ve tartı aletlerinin 2021 yılı kayıtlarının başladığını ve 26 Şubat 2021 tarihinde sona ereceğini duyurdu.

3516 sayılı Ölçü Ayar Kanununa göre, sınırları içerisinde ticaret amacı ile kullanılan veya mevcut bulunan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar ve damgalarının yapılmasına yönelik beyanname verme başlangıç tarihi Çankırı’da 4 Ocak Pazartesi günü başladı. 2019 yılı damgalı ölçü ve tartı aletlerine sahip vatandaşlar, iki yılda bir yapılması gereken periyodik muayene ve damgalama işlemlerini beyanname ile Zabıta Müdürlüğü Ölçü ve Ayar Memurluğuna başvurarak 26 Şubat 2021 mesai bitimine kadar yaptırabilecek.

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı Ölçü ve Ayar Memurluğu tarafından alınan beyannamenin yasa gereği zorunlu olduğu açıklanarak, 26 Şubat tarihinden sonra yapılacak müracaatların geçersiz olduğu ve damga süresini geçiren ölçü aletleri sahiplerine cezai işlem uygulanacağı bildirildi.
Bu haber 1663 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum