Çankırı'da Bazı İdareciler İle Bazı Daire Müdürleri Ayaklar Altında (Özel Haber)

www.haberci18.com İnternet Medya sahibi Çelik "Görüşünüze saygı duyarız. Lütfen parmakla sayılabilen basın çalışanlarına tehdit ve hakaret vari tutumlarda bulunmayın, bizleri kullanmayın (kullanmaya ne gücünüz yeter, nede boyunuz yeter)" dedi.

Çankırı'da Bazı İdareciler İle Bazı Daire Müdürleri Ayaklar Altında (Özel Haber)
08 Mayıs 2019 - 10:33

Uyan Çankırım Uyan..

 

İçimizde Yaranlar, Şehitler Diyarı Çankırımıza Zarar Verenler Var!!!

 

Basın özgürlüğü Çankırı’da hiçe sayılmaktadır. Aykırı ve eleştirel görüşler şayet susturulmaya çalışılmaktaysa bu düşüncelerinizi asla kabul etmiyoruz. Ülkesini, memleketini ve kamuoyunu yaklaşan tehlikeler konusunda, uyarmak ve aydınlatmak özgür bir basının görevidir.

 

Özgür basın emekçilerinin, kalemi doğruları yazmalı, fikirleri özgür olmalıdır!

 

Çankırı basınına yapılanlar keyfi uygulamanın kanıtıdır.

 

Ya sizler Görmezce den Geliyorsunuz Veya Bu İnsanlar Sizleri de Kandırıp, Oyalıyorlar…

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Bakanlarımız, Genel Müdürlerimiz, Sayın Valimiz daha neyi bekliyor? Bu saatten sonra Çankırı’yı düşünmeyen daire müdürlerini orada, burada oturtturmanın bir anlamının kalmadığını belirtmek isteriz.

 

Çankırı’da Daire Müdürlerine Acilen Bir Neşter Vurmak Gerek!

 

Bazı müdürler var ki; Akp’yi daha da Çankırı da bitiriyor. Kanama var, sıkıntı var, problem var, bölücülük var, ötekileştirmek var, özellikle vurguluyorum örgütleşeme var ve sizler daha hala bu insanlara güvenerek görev, koltuk veriyorsunuz. Bazı müdürler ile olmuyor. Gerçek, asil kişilerin Çankırı kurumlarının başında olması gerekiyor, düzgün kişiler lazım. Kazan kaynıyor ve kazanın altına odun atan çokkkk.

 

Gelelim Asıl Konuya

 

Çankırı Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İle Çankırı Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü Hata Üstüne Hata İşliyor

 

Basın mensupları için tahsis edilen ufak bir binek aracın bagajında şehit törenine gittik. 5 kişilik ufak araca tam 7 kişi sıkıştık.

 

Geçtiğimiz Salı günü Fırat Kalkanı harekât bölgesinde YPG/PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Yalçın Koca kardeşimizin cenaze töreni için Kızılırmak ilçemizin Güneykışla köyüne bazı basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte “Aile Ve Sosyal İl Müdürlüğü’nün” tahsis etmiş olduğu bir araçla katılarak şehit Koca’nın annesi Yurdeşen Koca ve babası Zekeriya Koca, kardeşleri Yahya Koca ile Yahya Koca’yı yalnız bırakmadık.

 

Bu kurum Çankırı’da kaç tane Ulusal basın, kaç tane Yerel Basın, kaçta ne bu memleket için fahri olarak adam gibi yayın yapan İnternet Medyalarının olduğunu bilmiyormuydu acaba?

 

İnanın işin özü aracın bagajında neyi gittiğimiz meselesi değil. Çankırı’mız için şehitlerimiz için yürüyerekten gideriz, çoğu zaman gittikte. Vatanımıza, Çankırı’mıza, şehitlerimize, gazilerimize canımız feda olsun. Onlar için vur desinler vururuz, öl desinler ölürüz, gözümüzü kırpmayız.

 

Görüşünüze saygı duyarız. Lütfen parmakla sayılabilen basın çalışanlarına tehdit ve hakaret vari tutumlarda bulunmayın, bizleri kullanmayın (kullanmaya ne gücünüz yeter, nede boyunuz yeter) benim düşüncem bu yönde.

 

Çankırı Aile Ve Sosyal İl Müdürlüğü’nün İkinci Hatası!

 

İlimizde 3 şehit ailemize Cumhurbaşkanlığınca verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı törenine neden davet edilmedik?

 

O salonlara sizler sığıyorsunuz da, koskoca İnternet Medyalar mı sığmıyor?

 

Devlet Övünç Madalyası Programına neden davet edilmedik? Bu programları kimler belirliyor? Kimler organize ediyor? Kimleri davet ettiniz? Davetiyeler neden ulaşmadı.

 

Valilik programı olduğu için mi protokol listesine göre dağıtım yapıldı. Şayet böyle ise İnternet Medyalar neden protokol da yok?

 

Ayrıca Valilik protokol listesinde İnternet siteleri yer almıyor. Buna göre bu arkadaşlar davet edilmemiş oluyorlar. Ama wattsap grupta ekliyiz. Grupta bugün yapılan paylaşım gibi davetiye paylaşılabilirdi.

 

Utanmadan sıkılmadan, davet edilmediğimiz, gözlemleyemediğimiz bir programın haberini mail yoluyla gönderip haberimizi yayınlarmısınız diyorsunuz. Yok böyle bir saçmalık, aymazlık.

 

Sayın Valimize Açık Yüreklilikle Sesleniyorum; “Bize Uygulananlardan Haberiniz Varmı?”

 

Sayın Valim Çankırı’nın Mülkiye Amiri Sizmisiniz, Yoksa Kendini Bilmez Bazı Densizler mi? Makamınıza ve Çankırı’ya Yanlış Yapanları Acilen Sorgulayın, Gerekirse Görevden Alın…

 

Çok iyi biliyorum ki ilimiz valisi olarak sizleri de küstürdüler Çankırı’ya. Çünkü bazı densizler idareciliğinize de karışarak gereksiz tartışma konusu yaratarak şevkinizi kırdılar. Sakın yanlış anlamayın. Valilik özel kalem olarak hizmet veremiyorsunuz. Bu makamları gerçek idarecilere, asıl sahiplerine teslim etmeniz lazım. Örneğin; Bir öğretmeni okulundan getirip Özel kaleme, bir büro görevlisi memuru hop diye özel kalem koltuğuna oturtturursanız işte durum yukarıdaki gibi olur. Gerçekler, doğrular neyse çekinmeden yazarız. Kimseden de beklentimiz yok. Tek beklentimiz rica ediyorum ne olur Çankırı’daki dairelere top yekün neşter vurun. Yoksa yarın, bir gün sizde rahatsız olabilirsiniz. Çankırı iyi idare edilmiyor. Dümen kendini bilmezlerin eline geçmiş, bizden hatırlatması, uyarması haberiniz olsun.

 

Yaşanlara bakarak konuyu toparlamak istiyorum. Çankırı basınını tanımayan o densizleri bizlerde tanımıyoruz. Bu şehre yanlış yapanları deşifre etmeye devam edeceğimiz gibi olayları Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza da ileteceğiz. Bize yapılan bu haksızlıkları şiddetle kınıyor, herkesi göreve davet ediyoruz. İnşallah bu hatalar son olurda sizde huzurlu olursunuz, bizde sizlere yakışan haberleri kamuoyu ile paylaşırız.

 

Şahsım ve arkadaşlarımızın yasal hakları da saklı tutulmaktadır.

 

Şaçma Sapan Uygulamaların Her Zaman Karşısındayız

 

Tüm, dünyaya ve kitlelere mal olmuş bir şehirle ilgili haberleri sağlıklı olarak yaptırmama adına keyfi olarak bu yasakları koyanları son bir kez "yaptığınız uygulama yanlıştır" diyerek uyarıyoruz, bu tutumlarınızdan vazgeçmeye çağırıyoruz, yaptıklarınızı şiddetle kınıyoruz.

 

Usta Kalem Çelik "Gönüllerdesin... Diyenlere Hiçbir Zaman İnanmadık, İnanmakta İstemiyoruz!" dedi.

 

Dik durduk, eğilmedik. Adalet ve Kalkınma Partisi İl, İlçe Başkanları, İl Genel, Belediye Meclis üyeleri, Milletvekilleri, AKP kuklası olan bir Genel Sekreter ile kendini nimetten sanan sendika temsilciliği tarafından; o dönem ilin Valisi de kullanılmak şartıyla Çankırı’dan 2011 yılının kış ayında sürgün edildik, abüdük gübüdük oyunlarla kurumumuzdan kopartılarak tayinimiz başka vilayete çıkartıldı. Ağzımızı açmadık. Ağlamadık. Koçlar gibi Kastamonu’ya 3,5 sene gittik geldik, efendice de emekli olduk, Çankırı’ma çocuklarımın başına döndüm. Kimseye eyvallah çekmedik.

 

www.haberci18.com İnternet medyası ve admini olarak “Ben memleketini seven birisiyim, Çankırı’nın sorunlarını, sevinçlerini fedakar, cefakar, kadirşinas okuyucularımıza duyurup paylaşarak özel bir görevimizin var olduğu bilinci içerisindeyiz. Bu para ve pulla ölçülmez. Şehrime, şehrimin insanlarına bütün emeklerim helal olsun.

 

Biliyoruz ki yüreğimizde kalemimiz kadar cesur ve korkusuz. Her zaman yanındayım Çankırı’m.

 

Demiştim ki;

 

Biz gazeteciler bitmeyen bir maratonun daima son 100 metresini koşan yarışçılarız.

 

Diyorum ki;

 

Bu gün; dünün ürünü, yarının tohumudur. Bitmeyen koşuda yüreğini, samimiyetini, dostluğunu, fedakârlığını ortaya koyan tüm dostlara şükranlarımızı arz ediyorum.

 

Omuzlarımıza yüklenen sorumluluğun bilinci ile Anadolu’nun şirin şehri şehitler, yaranlar diyarı Çankırı Basını'nı hak ettiği yere getirmek, Türkiye'nin büyük geleceğinde hakkı, hukuku, adaleti, temiz ve doğru bilgiyi kitlelere yaymak, ulaştırmak şiarımız olacaktır. Bu yolda dua, eleştiri ve tavsiyelerinize de ihtiyacımız var.

 

Dün olduğu gibi yarın da adaletten ayrılmadan, tüm renkleri kucaklayıp, farklılıkları koruyarak, gazetecilik mesleğinin onurunu koruyup güzel bir geleceğe taşımak boynumuzun borcudur. 2019 yılımızın tüm halkımıza huzur, sağlık sıhhat, başarı, mutluluk ve barış getirmesini temenni ediyorum. Cenab-ı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Her zaman Çankırı’mın yanındayım.

 

Selam, saygı ve sevgilerimle...  Mustafa Çelik

 

 

Bu haber 9306 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum