Çankırı'da Covid-19'dan Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 350'yi Geçti (Özel Haber)

Çankırı Nüfus 216 362. Covid-19 dolayısı ile vefat 350 (İldeki oran 1000'de 1) Ne acıdır ki 350 ve ardı arkası kesilmeyen vefat sayımız yaranlar, şehitler, gaziler, kayatuzu’nun başkenti Çankırı'ya yakışmadı.

Çankırı'da Covid-19'dan Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 350'yi Geçti (Özel Haber)
08 Nisan 2021 - 22:08 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 22:24
Türkiye’ de 07 Nisan'da açıklanan verilere göre, günlük Covid-19 vaka sayısı ve can kaybı rekor seviyeye ulaştı.

7 Nisan'da günlük vaka sayısı 54 bin 740, can kaybı da (günlük) 276 oldu. Böylece Türkiye'de ilk Covid-19 vakasının görüldüğü Mart 2020'den bu yana toplam sayı 3,6 milyonun üzerine çıkarken, can kaybı da 33 bin seviyesine yaklaştı.

Cenab-ı Allah Yardımcımız Olsun

Çankırı'da Covid-19'dan Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 350’yi geçti.

Sayın Çankırı'lılar; lütfen asrımızın belası Covid-19’u hafife almayın. İnsanlar başına gelmeyince durumun ciddiyetini anlayamıyor. Hem kendiniz, hem yakınlarınız, hemde çevreniz için mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın, çıktığınızda görevlilerin ve devletimizin koyduğu kurallara sonuna kadar uyarsanız bu sizin yararınıza olacaktır.

Durum gerçekten çok ciddi. Bütün Çankırı'lılara ve bütün insanlara daha fazla hastalanmadan, zarar görmeden sağlıklı bir yaşam dileriz. Ne olur bu adam ne çok yazıp çiziyor demeyin.

"Vakaların bu denli arttığı, mutant virüsün yüzde 75 olduğu yerde başta fiziksel mesafeye dikkat etmek şart. Özellikle kalabalık ortamlarda yan yana gelmemeye özen göstermeliyiz. Kapalı mekanlarda temiz hava girişine izin verilmeli. Hafta sonları pek çok ilde sokağa çıkma kısıtlaması var ama kişilerin geniş aileleriyle bir araya gelmemesi, sadece çekirdek aile ile zaman geçirmesi çok önemli. Ağız ve burun doğru kapatılıyorsa tek maske yeterli ancak kalabalık ortamlarda (toplu taşıma gibi) çift maske takmak, oradan ayrıldıktan sonra da üstteki maskeyi çıkarıp atmak gerekiyor. Mutant virüs nedeniyle daha kısa sürede bulaş söz konusu olabiliyor. Bu nedenle kapalı mekanlarda bir arada olunan zaman kısaltılmalı. Sırası gelen vatandaşların aşı olmaları da doğru bir yaklaşım olacaktır."

Çankırı'ya Yakışmadı!!!


Çankırı Nüfus 216 362. Covid-19 dolayısı ile vefat 350 (İldeki oran 1000'de 1). Türkiye Nüfus 84 milyon. COVİD dolayısı ile vefat 33.000 seviyene yaklaştı (yani ülke geneli oran 1000'de 0,3). Ne acıdır ki 350 ve ardı arkası kesilmeyen vefat sayısı yaranlar, şehitler, gaziler, kayatuzu’nun başkenti Çankırı'ya yakışmadı.

"Mutant virüs potansiyel hasta sayısını arttırıyor. Bu sayı maalesef kapalı mekanlarda uzun vakit geçirilmesinden kaynaklı. Maske takmak ve maskeyi doğru kullanmak önemli. Temas izolasyonu bulunan kişilerin evlerinden çıkmamaları gerekiyor. Bu konuda gerçekten duyarlı davranmalılar. Aksi halde hastalığın önüne geçmek mümkün olmaz. Ülkede artan vaka sayısı sağlık sisteminin karşılayacağı yükün üzerine çıkarsa, o zaman çok ciddi sorunlar yaşarız. Şu an sağlık sistemi gerekli hizmeti veriyor. Bu konuda halkın kesinlikle duyarlılığını arttırmaya ihtiyacımız var. Bu nedenle kapalı mekanlara girmemeye, girmek zorundaysak da çok kısa süre orada kalmaya dikkat etmeliyiz. Sağlık sistemi pandeminin ilk gününden bu yana aktif şekilde çalışıyor. Sağlık çalışanlarının da çok yorulduğunu lütfen unutmayalım."

Dilimizden doğru, gönlümüzden merhamet, aklımızdan adalet eksik olmasın. Coronavirüs belasından Allah hepimizi muhafaza etsin.. Salgın sebebi ile ebedi aleme intihal eden tüm büyüklerimiz ve kardeşlerimizin mekanı cennet olsun... İnşallah.

“La ilahe illallah Muhammeden Resullullah. Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü” diyerek cene kapatmak nasip eyle Ya rabbi.” Amin…

Değerli dostlarım. Biz evde kaldık diye dert etmeyelim. Kurallara uymayan, saygısız, mesuliyetsiz, düşüncesiz, bencil, egoist insanlar görsünler ve utansınlar dilerim. Haber içerisinde yaynlamış olduğum bu fotoğraflara bakan insan önce derdinden, sonra kendinden utanır… diye düşünüyorum.

Sağlıkçılarımızın hakkı ödenmez. Allah yar ve yardımcıları olsun, güç kuvvet versin inşallah. Onları başımızdan eksik etmesin. Allah'ım bunları görüp de içi sızlamayanlara vicdan versin, utanması olmayanlara utanma duygusu versin. Bu insanların bu halde olmalarına sebep olanlara Allah fırsat vermesin.

Basın mensubu bir kardeşiniz olarak bizde sadece yorulmadık... Anne babalarımız, çocuklarımız, komsularımız, arkadaşlarımız, dostlarımız hastalandı, hastalanmakta... Öldüler ve ölüyorlar sevdiklerimiz...

Kurallara uymayan, saygısız, mesuliyetsiz, düşüncesiz, bencil, keyfi davrananlar utansın, çıkar sağlayanlar utansın, bir yıldır evde kalanlarda çok zorluk çekiyor, eğitim çöktü, ne maddi zorluk çeken insanlar var, çalışanlarda tehlike içinde. Lütfen sizlerde diğer zor durumdaki insanları biraz anlayın.

Sayın Valim ve yetkililerden tek isteğim fotograflarını aşağıda yayınladığım haberimiz içerisinde ki görsellere göre Çankırı'mızın cadde, sokakları en az 10 gün böyle kimsesiz olsun inanın Covid-19'u yeneceğimize inanıyorum.


www.haberci18.com İnternet medya yönetmeni olarak ta, “Son sözümü söylemeden de edemeyeceğim. Sadece yorulmadık, Tükeniyoruz... Kocaman bir kayanın altında eziliyoruz... Takdir siz kamuoyunun.”

Bu haber 4512 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum