Çankırı'da Drift Yapan Sürücüye 8 Bin Lira Para Cezası, Ehliyeti İse İptal

Trafiği tehlikeye sokan sürücü, bu esnada direksiyon hakimiyetini kaybederek duvara çarptı. il genelinde çeşitli uygulamalar yapılarak uygunsuz araçlarla ilgili gerekli işlemler yapılmaya devam ediliyor.

Çankırı'da Drift Yapan Sürücüye 8 Bin Lira Para Cezası, Ehliyeti İse İptal
21 Şubat 2020 - 13:02

8 Bin Lira Para Cezası

Çankırı Merkez’de drift yaparken kaza yapan sürücü adayının ehliyetine el konulurken 8 bin lira da ceza kesildi.

Olay, Merkez Aksu Mahallesi'nde meydana geldi. Yolun boş olmasını fırsat bilen otomobil sürücüsü bundan istifade ederek drift yapmaya çalıştı. Trafiği tehlikeye sokan sürücü, bu esnada direksiyon hakimiyetini kaybederek duvara çarptı. Kaza sonrasında araçta maddi hasar meydana geldi.

Olay yerine gelen trafik ekipleri araç sürücüsüne ilgili maddelerden 8 bin lira ceza yazdı. Sürücü adayı olan kişinin ehliyeti ise iptal edilerek araç otoparka çekildi.

Kaçak Servislere Fırsat Tanınmıyor

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü  ekipleri tarafından il genelinde çeşitli uygulamalar yapılarak uygunsuz araçlarla ilgili gerekli işlemler yapılmaya devam ediliyor.

Çankırı il merkezinde yapılan uygulamaya takılan bir otobüsün trafikten çekme belgeli olduğu tespit edildi. Servis olarak kullanılan trafikten çekme belgeli otobüse ekipler tarafından ilgili maddeye yönelik 3 bin 701 lira cezai işlem uygulandı. Cezai işlem uygulanan otobüs ise trafikten men edilerek Yediemin Otoparkı'na çekildi.

Vatandaşların daha güvenilir ve kurallara uygun araçlarda seyahat etmesi noktasında yapılan çalışmalara hız kesmeden devam edileceği kaydedildi.


Drift yapan otomobil.


Uygulamaya takılan bir otobüs.
 

Bu haber 7437 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa
    4 ay önce
    Yok efendim bitmez bu ve bunun gibi organizmalar. Gece ses yapar beşikteki bebeyi uyandırırlar, milletin tarzı olmayan şarkıları yağ tenekesi arabalarında son ses dinletirler.