Çankırı'da İran Uyruklu Bir Bayan'da Koronavirüs Şüphesi

28.02.2020 Cuma günü akşam saatlerinde Çankırı Devlet Hastanesine gelen İran uyruklu bir Bayan Koronavirüs şüphesi ile Karantinaya alındı.

Çankırı'da İran Uyruklu Bir Bayan'da Koronavirüs Şüphesi
28 Şubat 2020 - 22:00 - Güncelleme: 29 Şubat 2020 - 10:56

Çankırı'da İran Uyruklu Bir Bayan da Koronavirüs Şüphesi

Çankırı’da Koronavirüs Alarmı!

Çankırı’da Koronavirüs Şüphesi İle Yabancı (İran) Uyruklu Bir Bayan’ın Çankırı Devlet Hastanesinde tedaviye alındığı, tedavilerine başlanıldığı iddia ediliyor.

28.02.2020 Cuma günü akşam saatlerinde Çankırı Devlet Hastanesine gelen yabancı (İran)uyruklu bir Bayan Koronavirüs şüphesi ile kontrol altına alındı.

Konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmazken; ayrıntılar geldikçe kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Son Dakika Bilgiler:

Yetkililerce konu ile ilgili her hangi bir resmi bir açıklama yapılmazken kendi çabalarımızla edinebildiğimiz bilgilere göre de bilgi kirliliğine sebebiyet vermemek şartıyla ayrıntılara ulaşarak doğru bilgileri paylaşma vazifemizi yerine getirelim istedik.

Koronavirüsü şüphesi ile tedbir amaçlı maske ve özel kıyafet giyen Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servis çalışanlarını gören bazı kişiler tarafından korona virüslü bir hasta getirildiği düşüncesi ile kirli bilgi yayılması ile birlikte kamuoyunda endişe hat safhaya ulaştı.

Çankırı Devlet Hastanesine kaldırılan yabancı uyruklu bir vatandaş şüphe üzerine tüm tahlillerden geçmiş Koronavirüsüne rastlanılmamıştır. Süleymanlı bölgesinde bulunan geri gönderme merkezinden yüksek ateş şikâyeti ile Hastaneye getirilen İran uyruklu bir kişinin tedavi edildiği ve ardından taburcu edildiği öğrenildi.


 

Bu haber 14941 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa Çelik
    1 ay önce
    Süleymanlı bölgesinde bulunan Geri Gönderme Merkezinden yüksek ateş şikayeti ile hastaneye getirilen yabancı uyruklu bir kişinin tedavi edildiği, yapılan testler sonucunda ise hastanın tahlil sonuçlarının (-) çıktığı ve ardından taburcu edildiği bilgileri edinildi.