Çankırı'da Acemi Kasaplar Çoğunluktaydı

Kurban Bayramı dolayısıyla kurban keserken yanlışlıkla yaralanan vatandaşlar Çankırı Devlet Hastanesine koştu.

Çankırı'da Acemi Kasaplar Çoğunluktaydı
01 Ağustos 2020 - 09:06 - Güncelleme: 01 Ağustos 2020 - 09:36
Acemi Kasaplar

Çankırı’da Acemi kasaplarla ilgili gün İçerisinde meydana gelen yaralanmalı kazalar da 50 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.

Kurban Bayramı dolayısıyla kurban keserken yanlışlıkla yaralanan vatandaşlar Çankırı Devlet Hastanesine koştu.

Bayramı’nın ilk gününde Çankırı’da kurbanlıklarını kesmek isterken yaralanan 50 kişi, hastanelerin acil servislerinde yoğunluğa neden oldu. Kurban kesimi sırasında hayvanların darbesi ya da kesici aletlerle yaralanarak tedavi görenlerin sayısı her yıl olduğu gibi bu yılda fazlaydı.

Çankırı’da hastanelere başvuran yaralıların çoğu, yapılan müdahalelerinin ardından taburcu edildi.

Türkiye, bu yıl Kurban Bayramı'na koronavirüs salgınının gölgesinde girdi. Bayram namazının ardından vatandaşlar, önceden belirlenen noktalarda kurbanlarını keserek dini vecibelerini yerine getirdi. Kesim sırasında genellikle maske ve sosyal mesafe kuralına uyulduğu görüldü. Ancak kurban kesimi sırasında istenmeyen görüntüler de yaşandı. Bazı kişiler kurbanlıklarını belirlenen alanların dışında kesti.

Sonuç olarak; “Çankırı il genelinde vatandaşlar çeşitli yerlerde kurban ibadetlerini yerine getirdi. Kurbanlıklarını kendi imkanlarıyla kesmek, derisini yüzmek ya da etleri parçalamak isteyenler ise bıçak ya da satırla yanlışlıkla kendilerini yaraladı. Acemi kasaplar, soluğu kendi imkanlarıyla geldikleri hastanelerde aldı. Çankırı’da 50 vatandaşın bu nedenle Çankırı Devlet hastanesine geldiği bildirildi.”


Ustalarda İş Başında


 
 
Bu haber 5549 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum