Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çankırılılarla Hasret Giderdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz Bu Millete Efendi Olmaya Değil Hizmetkar Olmaya Geldik”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çankırılılarla Hasret Giderdi
22 Mart 2024 - 21:30 - Güncelleme: 22 Mart 2024 - 21:49
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart Yerel Seçimleri İçin Çankırı’da Miting Gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çankırılılarla Hasret Giderdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz Bu Millete Efendi Olmaya Değil Hizmetkar Olmaya Geldik”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında geldiği Çankırı’da Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz’e destek istedi, Çankırı’ya yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.
Karabük  konuşması ardından helikopter ile Çankırı’ya gelen Erdoğan miting alanında coşku ile karşılandı.

“Bugün Çankırı bir başka. Çankırı ile hasbihal etmek istiyorduk nasip bugüneymiş. Çankırılı yarenleri de bizleri özlemiş. Erdoğan, “Emniyetten rakamları aldık. Sadece meydanda 45 bin kişi var”

Belediye Meydanında düzenlenen mitingde 9 yıl sonra Çankırı halkına seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı meydanda 45 bin kişi olduğunu söyledi.

AK Parti İl Başkanı Erdoğan “Adalet ve kalkınmanın sembolü, yarınların umudu, ülkemizin lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dostları, diye konuşmasına başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması öncesi konuşma gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, Çankırı’nın sosyal belediyecilik anlayışı ile yeniden şahlanmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayarak 31 Mart akşamı Çankırı’yı gerçek belediyecilik anlayışı ile kavuşturacaklarını belirtti.


“Bugün burada millet ve memleket sevdalılarının oluşturduğu coşku var, kardeşlik var, samimiyet var, 9 yıldır duyulan özlem ve aşk var.” diye devam eden Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“31 Mart akşamı Çankırı’mızı gerçek belediyecilik ile buluşturacağız.

Kurulduğumuz günden beri Ak Parti Çankırı’dan hep birinci çıkmıştı. Maalesef 2019 yılında belediyecilik hizmetine 5 sene ara vermek zorunda kaldık. Şimdi ise 3 dönem milletvekilliği yapmış, şehrimize büyük eserler kazandırmış belediye başkan adayımız Hüseyin Filiz ile yola çıktık. Kalan 9 günde birlik ve beraberliği daha da pekiştirerek Çankırımızı yeniden Ak Parti belediyeciliği buluşturacağız. 
Yeni hizmetlerin peşinde olacağız. Çünkü bu şehrin kentsel dönüşüm çalışmalarına, ucuz konuta, yeni istihdam alanlarına, fabrikalara, sosyal belediyecilik anlayışına ihtiyacı var. Bu şehrin yollarıyla, yeşil alanlarıyla, sosyal donatılarla yeniden şahlanmaya ihtiyacı var.“ diye konuştu.

Çankırı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, “Benim İçin Kolay”

Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz milliyetçilik ve ülkücülük vurgusu yaparak konuşmasına başladı. “Biz öyle bir milliyetçiyiz ki, öyle bir ülkücüyüz ki, 80 öncesinin milliyetçisiyiz, eski değiliz, eskimedik dimdik ayaktayız. İşte Çankırı gibi. Devletimizin yatırımlarını Çankırı ile buluşturmak için köprü olacağım. Ben farklı bir belediye başkanı olacağım. 3 dönem milletvekilliğimizde yapmış olduğumuz yatırımları devam ettirsek bile Çankırı’yı ihya ederiz. Biz iki şey yapacağız. Özel sektör yatırımları ve kamu yatırımları. Bunları ikisini yapacağız, belediye başkanlığı zaten benim için kolay. Bizim dönemde yapmış olduğumuz organize sanayi bölgesinde 12 olan fabrika sayısını 40- 50 civarına getireceğiz.


Kalkınmayı hak eden Çankırı ile hükümet arasında köprü olmaya geldiğine işaret eden Filiz, “Belediye başkanlığı benim için kolay. Partim beni nadasa bıraktı. Enerji depoladım Yeni Anadolu şehri yaratmaya geldim.” ifadesi ardından “Var mısınız” diye soran Filiz’e cevap veren vatandaşlar “Çankırı seninle filizlenecek” sloganları attı.

Biz yeni gelmedik, geri geldik sözleriyle konuşmasına başlayan AK Parti Çankırı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, 5 yıllık nadas sürecinde depoladığı enerji ile Çankırı’yı ayağa kaldıracağını ifade etti. Konut kiralarında Çankırı’nın Türkiye Şampiyonu olduğunu vurgulayan Filiz, “Konut olmadan Çankırı büyümez fabrikalar gelmez ev kiraları cebimizi yakmaya devam eder. Nasıl çalışılır göstereceğiz.” İfadelerinde bulundu.

Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Fidan ile Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu yaptıkları selamlama konuşmaları ile halkı coştururken, “Yaparsa Ak Parti Yapar“ ifadelerinde bulundular.

Kentsel dönüşüm, sanayi, halk ekmek gibi projelerine değinen Filiz’in konuşmalarının ardından vatandaşlara seslenen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Bugüne kadar gerçekten Çankırı’mızı eser ve hizmet siyasetinin bütün yansımalarını Recep Tayyip Erdoğan ile yaptık. Bu yürüyüşe inşallah hep beraber devam edeceğiz.” dedi.

Uzun zamandır Çankırı ile hasret gidermek istediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çankırı’ya gelmekten gurur ve mutluluk duyduğunu dile getirdi. Erdoğan, “Çankırı’ya olan şükran borcumuzu ödemek istiyorum. Çankırı bizi hiç yalnız bırakmadı. Rekor oy oranları ile daima davamıza mücadelemize sahip çıktı. 14-28 Mayıs seçimlerinde bir kez daha gösterdi. Yüzde 78’e yaklaşan oy oranıyla tarih yazdınız. Bize en çok destek veren 3’üncü il oldunuz. Türkiye yüzyılının yıldız şehri Çankırı’yı tebrik ediyorum. Ilgaz dağı gibi yanımızda dimdik duran Çankırılılara şükranlarımı sunuyorum. Hamdolsun biz bugüne kadar Çankırı’ya mahçup olmadık. Kentsel dönüşüm bizden, TOKİ bizden, fabrikalarda Hüseyin Beyden. Sizlerin bu halini gördükten sonra cumhurbaşkanı olarak sizlerin yanındayım. Çankırı’ya olan borcumuzu daha fazla eser ve hizmet üreterek ödeyeceğiz. Sizlerden 31 Mart’ta bir kez daha destan yazmanızı bekliyorum.” dedi.

“Tam bağımsız bir Türkiye kurana kadar vazgeçmeyiz”

Savunma sanayinde her gün yeni bir başarıya imza atıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir dönem toplu iğne üretmezken tabanca bile yapamıyorken kendi gemimizi savaş uçağımızı tankımızı yapar hale geldik.

Her türlü ambargoya rağmen 5. Nesil savaş uçağımız Kaan uçuşunu gerçekleştirdi. Yapamaz dediler yaptık. Kaan savaş uçağımız dostlarımıza güven düşmanlarımıza ise büyük korku saldı. 2028 Yılında Kaan’ı hava kuvvetlerimize teslim edeceğiz. Bu tarihten itibaren gök vatanımızı Kaan ile koruyacağız. Bölücü terör örgütü mensupları için artık hiç bir şey güvenli değil. Donanmamızın amiral gemisi Anadolu’dan daha büyük bir donanma gemisi yapmak için hazırlıklara başladık. Savunma sanayide tam bağımsız bir Türkiye kurana kadar vazgeçmeyiz.” ifadelerinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e seslendi

Hizmet ve eser ürettiklerini muhalefetin ise bavullarla, valizlerle, çantalarla taşınan balya balya paralar dışında elle tutulur hiçbir işi olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Martta benim milletim sizi sandıklara gömecek.” sözlerini kullandı
.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özele Çankırı’dan seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de darbeler dönemi açık ve net artık tamamen kapanmıştır. Her kim milletin iradesine kast ederse, bizi bulur. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi 85 Milyonu bulur. Siyasette değişim olacaksa bunun yolu darbe değil sandıktır. Özgür efendinin darbelerde acı çekenler işkenceler çekenler başta olmak üzere bir özür borcu vardır. Milletimiz ve uğruna bedeller ödediğimiz demokrasi adına biz bunun takipçisi olacağız. Vatandaşımızı da bu darbe zihniyetine 31 Martta cevap vermeye çağırıyorum. Özellikle Çankırı’dan güçlü bir tepki bekliyorum” şeklinde konuştu.

“Çankırı’ya son 20 yılda 55 Milyar lira yatırım yaptık”

Çankırı’ya son 20 yılda 55 Milyar lira yatırım yaptıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitimde 770 adet yeni derslik kazandırdık. Üniversite kurduk. Yüksek öğrenim binaları açıktık. 1 milyar lira ihtiyaç sahiplerine aktardık. 480 yataklı sağlık tesisi kazandırdık. 400 yataklı Çankırı Devlet Hastanesi inşaatına devam ediyoruz. 4632 konutu tamamlayıp hak sahibine teslim ettik. Yeni bir adım atıyoruz. İnşallah TOKİ ile millet bahçeleri konutlar ve belediye başkanımızla da fabrikalarımızı yapıyoruz. İl sınırları içerisinde atık su arıtma tesisi yoktu. Bugün 9 adet tesisle Çankırı’ya hizmet veriyoruz. Çankırı’da 8 millet bahçesi yapacağız. Ulaştırmada 18 Km’den devir aldığımız bölünmüş yolun uzunluğu 246 km’ye çıkardık. Kastamonu Çankırı yolundaki çalışmalarımız devam ediyor.

12 baraj, 7 içme suyu tesisi, 19 sulama tesisi, 4 gölet, 38 taşkın koruma yer altı depolama tesisi ve 2 hidroelektrik tesisi inşa ettik. Çankırı’nın içme suyu meselesini biz çözdük. Son 21 yılda inşa ettiğimiz projelerle arazileri sulamaya açtık. Çankırılı çiftçilerimize 18 Milyar tutarında hibe desteği yaptık. Çankırı’ya 5 organize sanayi merkezi 1 Tekno park kurduk. Enerjide Çankırı’ya doğalgaz arzını sağladık. Yaparsa AK Parti yapar.” dedi.

Yapraklı’ya doğalgaz müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. 31 Marttan sonra yerel yönetimlerle bunlardan daha fazlasını yapacağız.” Sözleriyle konuşmasını tamamladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından AK Parti’nin belediye başkan adaylarını tek tek tanıttı. Erdoğan daha sonra otobüs ile stada, yol kenarında bekleyenlere oyuncak dağıttı, oradan da hava yolu ile Ankara’ya gitti.

Yoğun Güvenlik Önlemi

Erdoğan'ın mitingi nedeniyle Çankırı'da 3 binden fazla polisin görevlendirildiği öğrenildi. Miting alanın çevresindeki tüm binalar tek tek kontrol edilirken, bina üstlerinde ise keskin nişancı özel harekat polisleri dikkat çekti. 1 polis helikopteri de alan üzerinde görev yaptı.

Bu haber 3385 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum