Çankırı'da Motosikletli Sürücüler Denetlendi

Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, eksik evrakı olan, kurallara uymayan, çevreyi rahatsız eden motosikletli sürücüleri denetledi.

Çankırı'da Motosikletli Sürücüler Denetlendi
28 Eylül 2020 - 21:44 - Güncelleme: 29 Eylül 2020 - 08:57

Denetlemeler Sıklaştırıldı

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları denetimlere aralıksız devam ediyor.

Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, eksik evrakı olan, kurallara uymayan, çevreyi rahatsız eden motosikletli sürücüleri denetledi.

Yapılan uygulamalarda kask ve ehliyet kontrollerinin yanı sıra şüpheli kişi ve çalıntı araçlar konusunda da denetimler yapıldı.

Alınan bilgilere göre, “Toplamda 16 bin lira para cezası kesilirken 4 motosiklet ise trafikten men edildi. Polis ekipleri trafik kurallarına uymaları ve kask takmaları konusunda da sürücülere uyarılarda bulundu.
Gerçekleşen denetimlerle motosikletli sürücüler sıkı denetimden geçirildi.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun (KTK) 34/A maddesinden (Muayenesi yapılmamış araçla trafiğe çıkmak), 78/1-B maddesinden (Kask kullanmamak) ve diğer kanun maddelerinden işlemlerin uygulandığı da belirtildi.

Ekipler, ehliyet, ruhsat, kask, çalıntı araç ve şüpheli şahısların tespiti için Genel Bilgi Taraması (GBT) ve plaka sorgulaması gerçekleştirdi. Ayrıca polis ekipleri, sürücülere kask ve motosiklet ekipmanlarının hayati önem taşıdığını belirterek, özellikle kasksız motosiklet kullanmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Yapılan uygulamalar için motosiklet sürücüleri de polis ekiplerine teşekkür ederek, ehliyetsiz ve kasksız motosiklet kullanımları konusunda polisin her zaman yanında olduklarını belirtti.
 


Bu haber 3215 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum