Çankırı'da Müdahale Edilmeyen Hastalarımızı Ankara'ya Sevk Ediyorlar

Şabanözü İlçesinin genç, dinamik ve çalışkan Belediye Başkanı Faik Özcan, makamında düzenlediği basın toplantısında Belediyenin faaliyetlerini, yaptıkları, yapacakları projeleri anlatırken diğer yandan da can alıcı sorularımızı yanıtladı. En can alıcı sorumuzu Sağlıkla ilgili sorduk.

Çankırı'da Müdahale Edilmeyen Hastalarımızı Ankara'ya Sevk Ediyorlar
23 Ocak 2021 - 21:37 - Güncelleme: 24 Ocak 2021 - 09:18
Can Alıcı Sorumuzu Üzgün Olarak Yanıtladı

Şabanözü İlçe Belediye Başkanımıza Öyle Bir Soru Sordum ki Oda Bizden Daha Çok Dertliymiş!

İşte Sorumuz: Şabanözü İlçemizde Sağlık Hizmetlerine Ulaşabilirlik Konusunda Herhangi Bir Sorun, Problem Yaşıyor musunuz? Üzüntü Duyduğunuz Konular Nelerdir?

Yeni Hastane ile ilgili yatırımları anlatarak sözlerine başlayan Şabanözü İlçe Belediye Başkanı Faik Özcan, “Şabanözü’ne yapılan 20 yataklı Devlet Hastanesi içerisinde 112 servis ve diyaliz merkezi olan bir hastanedir. Sağlık Bakanlığınca yapımı devam eden hastanenin kaba inşaatı bitmek üzere. 2021 yılının sonunda da inşallah teslim edecekler. Çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Müteahhit firmada gerçekten özverili çalışıyor bu konuda.”

Küçük Hesaplar Büyük Kayıplara Sebep Oluyor!

Fakat; Şabanözü’nün kanayan yarası, eski devlet hastanemiz çok eski ve depreme dayanıksızdı. Onunla ilgilide yıkım kararı var. Yeni alan oluşturamadığımız için oranın yıkım kararı gerçekleştirilemedi. Hastanemizi de geçici olarak okulumuza taşıyacağız. 2021 ve 2022’de yeni hastanede hizmet edeceğiz İnşallah.

Bu Konuya Bir Çare Bulunmasını İstiyoruz


Şabanözü Devlet Hastanesinde Acile gelen hastalarımız Çankırı’ya gönderiliyor. Çankırı’da müdahale edilmediği ve Ankara’ya yollandığı içinde çoğu hastamız hayatını kaybetti.

Şabanözü’nde 112 Acilin acil hastalarımızı aslında direk Ankara’daki hastanelere sevkini istiyoruz biz. Bunun şu anda mevzuatsal açıdan bir sıkıntı olduğunu, sevklerin direk Ankara’ya yapılamadığını öğrendik. Ama çalışmalar devam ediyor. İnşallah bundan sonra bu durum düzelecek. Oradır, buradır gibi gezeletmelerle hayatlarını kaybeden hastalarımız, vatandaşlarımız için üzülmek istemiyoruz. Bu sorunuz içinde duyarlılığınızdan, sorunlarımıza parmak basmış olmanızdan dolayı size çok teşekkür ederim” ifadeleriyle sözlerini bitirdi.

 
Bu haber 3472 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum