Çankırı'da Sürücüleri Şaşırtan Trafik Levhası Yerine Yeniden Çakıldı (Özel Haber)

İl Trafik Komisyonu Aldığı Resmi Karalar Doğrultusunda Son Noktayı Koydu, Trafik Levhasını da Gerekli Yerine Çaktı.

Çankırı'da Sürücüleri Şaşırtan Trafik Levhası Yerine Yeniden Çakıldı (Özel Haber)
16 Haziran 2019 - 11:31 - Güncelleme: 16 Haziran 2019 - 11:59

Araç Plaka ve Şahsınıza Ceza Gelmesini İstemiyorsanız Bu Habere Kulak Verin, Dikkatlice Okuyun!

 

Çankırı ve Çankırı insanı için bir umut olan www.haberci18.com admini Mustafa Çelik söz konusu yer ile ilgili olarak kendi imzasının bulunduğu dilekçeyi 24.12.2018 tarihinde Belediye Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğüne vermişti.

 

Yapılan Çalışmalar Sonunda Dilekçe Olur Gördü!

 

-Trafik Levhaları İnsanların Dilidir-

 

Çelik, “Hatalı, Usulsüz Uygulamalar Neticesinde Kendini Bilmez Birkaç Kişi Yüzünden Keyfi Olarak Yerinden Sökülen, Kafaları Karıştıran Trafik Levhasını Resmi Girişimlerimiz Sonucu Bir Daha Sökülmemek Kaydıyla Eski Yerine Çaktırdık. Şimdi İse 13.06.2019 Tarihi İtibariyle Tüm Sürücüleri Ters Yöne Girmemeleri ve Ceza Yememeleri Konusunda Uyarıyoruz, Bu Özel Haberimizi de Kamuoyuna Duyurabilmek İçin Sayfamıza Taşıyoruz” Dedi.

 

Hangi yönün kapalı, hangi yönün ise ters yön olduğuna karar vermekte zorlanılıyordu. “Söz konusu bu yolda sürücülerin tepkileri çok sert, ondan sonra yok yol benim, yok yol senin değil gibi tartışmalarda çokça kavgalar oluyor, araçlardan inenler ellerinde sopalar, olmadı levyeler, oda olmadı bıçak, silah tehditleri ile yumruklar havada uçuşuyordu.

 

İl Trafik Komisyonu Aldığı Resmi Karalar Doğrultusunda Son Noktayı Koydu, Trafik Levhasını da Gerekli Yerine Çaktı!

 

-Aşağıya İniş Serbest, Yukarı Çıkış Yasak-  

 

Alınan Trafik Komisyon Kararı sonucu, İlimiz Abdulhalik Renda Mahallesi, Zafer Cad. Pınar Sk. No:1, Merkez/Çankırı adresinde bulunan İstasyon Cami’si ve Gazi Apartmanı önünden geçen rampa (araçlar için) yukarı doğru çıkışa resmi olarak yasaklandı.

 

-Allaha Şükürler Olsun ki Kanayan Bir Yarayı Daha Sonlandırdık-

 

Ben yaptım oldu zihniyetiyle hizmet yaptığını zannedenlere geçit vermedik. 16 yıldır bu ve buna benzer konularda vatandaşa hizmet yapılmıyordu, işler hep savsaklanıyordu. Bizde www.haberci18.com İnternet Medyası olarak yazarak, eleştirerek, tepkilerimizi ortaya koyarak şehrimizde kanayan yaraları bir bir durdurmaya çalışıyorduk.

 

-Herkes Rolünü Güzel Oynadı Kaybeden Çankırı Oldu-

 

16 Senedir Nerede Bu İl Genel Meclis, Belediye Meclis üyeleri, Nerede Zabıta Müdürlüğü, Nerede Kent Konseyi üyeleri, Nerede Trafik Komisyon Kurulu Kararları, Nerede ilin Valisi, Belediye Başkanı? (Sözümüz 16 yıldır AK Parti döneminde ilimizde görev yapanlaradır, onlar kendilerini çok iyi bilirler. Tek tek açıklamamıza gerek yok sanırım.)

 

Bunları sorunca suç işliyoruz demi sizlere göre. Bırakın Allah aşkına şu memlekete birazcık olsun sahip çıkın.

 

16 senedir yayaların gidiş, gelişini sağlayan yol birilerinin isteği sonucu hep ters çalıştı. Geçtiğimiz uzun yıllar öncesinde trafik işaret ve levhaları ile trafik akışı kavgasız, gürültüsüz sağlanıyordu. Araç sürücüleri hem kurallara, hem de birbirlerine saygılıydı bu yolda.

 

Çok uzun zamanlardır bildiğimiz kadarıyla da Abdulhalik Renda Mahallesi, Zafer Cad. Pınar Sk. No:1, Merkez/Çankırı adresinde bulunan İstasyon cami’sinin önünden geçen yol (rampa) trafik komisyonunca alınan resmi kararlar neticesinde, kurallara uyulmak üzere de araçlar için aşağıya iniş serbest, yukarı çıkış yasak oldu. Yıllardır trafik levhaları sabitti. Araç sürücüleri de trafik işaret ve levhalarına saygı duyarak kurallara uyuyorlardı (uyuyorduk). Kimsede yol senin, benim yol diye tartışmıyordu, kavga etmiyordu.

 

16 sene önce Ne Çankırı Kent Konseyi, görevini yapıyor, nede Belediye Başkanlığına bağlı Trafik Zabıta görevini yapıyordu. Unutmayın ki, “Kentin sorunlarını, istek ve önerilerini yerine getirmeyen her kim olursa olsun istenmeyen kişiler olarak kayıtlara geçiyor.”

 

Sonuç olarak huzursuzluğa çanak tutmayın, levhaları acilen yerlerine sabitleyin. Ters yön, girilmez diye levhalar konuluyor, sonra birileri gelip her defasında direkten levhayı söküyor. Kim bu levhaları söken veya söktüren geri zekâlılar?

 

Dikkat Dikkat Uyarıyoruz!

 

Yanlar Caddesinde Bulunan, 360 Derece Dönebilen Ve Tüm Bölgeyi Gözetleyen Dev Kameralar Görevinin Başında

 

İl Emniyet Müdürlüğü “Trafik İşaret ve Levhalarına Dikkat Edelim” diyerek sürücüleri ve vatandaşları uyarmakta kararlı. Levhalar yerine monte edilince kim yanlış yaparsa cezasına katlanacak.

 

Şehirle ilgili eleştirileri özgürce yapabilen biri gazeteci olarak trafik işaretleri nedir, neleri ifade eder bende dahil herkes ezberlesin. İnilmeyecek deniliyorsa inilmeyecek, çıkılmayacak deniliyorsa çıkılmayacak. İstasyon cami’sinin önünden geçen yol (rampa) trafik levha kurallarına göre kullanılsın kardeşim, kurallara uyacağız, uymayanları uyaracağız, lamı cimi yok... Trafik işaret levhalarına zarar verilmesi konusu ile ilgili olarak ta yetkilileri göreve davet ediyoruz. Zarar veren kişi veya kişileri affetmeyin.

 

Emeği geçenlere sonsuz teşekkür eder, saygı ve sevgilerimizi sunarız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 10853 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Vatandaş
  1 yıl önce
  Fuar yoluna da bir el atılsa. Işıktan gelen araçlar çok hızlı geliyor. Yayaların işi çok zor. Bir kaç tane hız kesici gerekiyor. Umarım değerlendirilir isteğim. Gerçekten çok gerekli.
 • haso
  1 yıl önce
  İl Genel meclisi üyeleri lüzumsuz hastane yeri belirliyor.
 • Hasan Üzülmez
  1 yıl önce
  Darısı Park Plaza ve Şaziye apartmlanları arasındaki sokak için olur, inşallah levha var ama, kurallara uyan yok maalesef.
 • can can
  1 yıl önce
  Güneş ilkokulundan İsmet İnönü okuluna giden yolda artık trafik seyir yönü ordu evi tarafından tek yön şekline verilmiş. bu konuyuda haber yaparsanız vatandaşlarımız bilgilenmiş olur. Hala eski şekilde kullanıp sorun yaşayanlar oluyor.
 • mahalleli
  1 yıl önce
  Yol tekrar il trafik komisyon kararı ile eski haline getirilmiş. Ama bu yol üzerine özellikle taşıt giremez levhasının altına bırakılan araçlar ve bir traktör yüzünden ordan karşıya geçmeye çalışan kişiler özellikle küçük çocuklar görünmüyor. Kalabalık saatlerde çok sıkıntı yaratıyor. Bu soruna bir çare bulunmalı. Birde Güneş İlkokulunun olduğu caddenin de yönü değişti. O cadde başında bulunan, bu işten ticari kar sağlayan ögrenci servislerine peşkeş çekilen alan ise halen eski haliyle işgal altında.
 • Fırat Duran
  1 yıl önce
  Ceza yazmak için nerde açık varsa oraya yönelmek yerine trafiği rahatlatmanın yolunu arasalar daha huzurlu bi şehir olur. Örn. Büyük Otel önündeki U dönüşünü kapatmak yerine güzel bi göbek yapılabilirdi insanları 10 km ilerden döndürmek hoşlarına gidiyo galiba.
 • Tekin
  1 yıl önce
  Karatekin hastanesinin arkasına yapılan göbeği de değerlendirelim. Bu yogunlukta ne kadar doğru?