Çankırı'da Trafik Rezalet, Yaya Yolları Tıkalı, Kaldırımlar İşgal Altında (Özel Haber)

Çankırı Valisi, İl Emniyet Müdürü 25 Temmuz 2018 Çarşamba günü makam aracıyla kurumuna veya bazı kurumlara ilerlemek isterken görmek istemedikleri çirkin, bir o kadarda hoş olmayan yanlış parkların keşme keşliği, rezaletliği ile karşılaştılar.

Çankırı'da Trafik Rezalet, Yaya Yolları Tıkalı, Kaldırımlar İşgal Altında (Özel Haber)
26 Temmuz 2018 - 14:20 - Güncelleme: 26 Temmuz 2018 - 20:35

Düşüncesiz Sürücüler Sayesinde Çankırı'nın Her Tarafı İşgal Altında

 

Çankırı’da düşüncesiz sürücüler şehiriçi trafiğini bir birine kattılar. Kaldırıma çıkan araçlarımı ararsın, kafasına göre aracını park edip kapılarını kilitleyip yok olan sürücüleri mi ararsın 25 Temmuz 2018 Çarşamba günü Cumhuriyet Aile Sağlık Merkezi güzergahında hepsi bir aradaydı!

 

Düşüncesizlik Vali Ve Emniyet Müdürünü Yaya Yürümeye Zorladı. 10-15 Dakika Makam Aracında Beklemek Zorunda Kaldılar. Çareyi Yürümekte Buldular.

 

Bunlara dur diyecek kimse yok mu?

 

Şehircilik ayrı bir ustalıktır.

 

Vallahi Hak Ediyorsunuz!

 

Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz derler.

 

Çankırı'nın en merkezi yerinde Valilik Konağının yanında, Çankırı Merkez İl Sağlık Müdürlüğü ve karşısında bulunan Cumhuriyet Aile Sağlık Merkezi güzergahında bulunan kaldırımlara ve yolla bir çözüm bulun. Ne yapılacaksa yapılsın buraya. Her gün aynı sıkıntı. Yolu tek giriş mi, yoksa tek çıkış mı yapıyorsunuz veya kaldırımları daraltıp yolu genişletiyormusunuz, cepleri mi kaldırıyorsunuz vereceğiniz kararı saygıyla bekliyoruz.

 

İnsan, yaratılmışların en şereflisidir. İnanıyorsak eğer, bu hakikate hürmet etmeliyiz.

 

Dürüst, tarafsız, doğruları anlatarak haber sayfasına taşıdığınız önemli haberler için var gücümüzle hizmetimize devam ediyoruz.

 

-At Çiftliğinden Beter Memleket-

 

Çankırı’da Görmek İstemediğimiz Manzaralar Bitmek Tükenmek Bilmiyor!

 

Rezillik hat safhada. Bende dahil koyun sürüsü yerine koyuluyoruz. Trafik rezalet, Yollar rezalet, Kaldırımlar rezalet.

 

İnsana Saygınız Bumu düşüncesiz sürücüler?

 

Çankırı’dan keşme keş, görmek istemediğimiz manzaralar bitmek tükenmek bilmiyor. Rezillik hat safhada. Bende dahil koyun sürüsü yerine koyuluyoruz. Trafik rezalet, Yollar rezalet, Kaldırımlar rezalet, uygunsuz ve cahilce yapılan parlar rezalet… Daha saymaya gerek varmı?

 

Cehalet de kötü bunda iyi biliyoruz. Ama; Kuralı devlet koyar; eğer devlet adaleti, kanunu, uygulamayı vatandaşa bırakırsa kaos olur.

 

Çankırı merkezde kaldırımlar esnafın, yollar ise park halindeki araçların işgali altında. Yayalar ise kendilerine ayrılan yolları kullanamadıklarından dolayı ne yapacaklarını şaşırıyorlar.

 

Yayalar için yapılan yolların esnaf tarafından işgal edilmesi vatandaşı zor durumda bırakıyor. Özellikle engelli vatandaşlara özel yolların kullanımının kapatılması ise vatandaşları çaresiz bırakıyor.

 

Yaşadığınız Tabloya Saygı Duymayınız Sayın Valim, Sayın Emniyet Müdürüm. Ne Gerekiyorsa Yapın.

 

Çankırı'nın en merkezi yerinde Valilik Konağının yanında, Çankırı Merkez İl Sağlık Müdürlüğü ve karşısında bulunan Cumhuriyet Aile Sağlık Merkezi güzergahında bulunan kaldırımların, yolların bilinçsiz, eğitimsiz bazı sürücüler tarafından da sağlı, sollu, ters istikamette işgal edilmesi vatandaşları çileden çıkarttığı gibi olacak ya Çankırı Valisi, İl Emniyet Müdürünü de çileden çıkarttı. Hatalı benisemde acımayınız derim. Her gün onlarca insanın kullandığı yolda ilerlemekte güçlük çeken vatandaşlar konuşulurken, 25 Temmuz 2018 Çarşamba günü makam aracıyla kurumuna ilerlemek isterken görmek istemedikleri çirkin, bir o kadarda hoş olmayan yanlış parkların keşme keşliği, rezaletliği ile karşılaştılar. İlin valisi ve Emniyet müdürünün zor anlar yaşamasına neden olan dün ki manzara yetkilileri bir an önce çözüm bulmaya itekledi.

 

Kuralların herkes için geçerli olduğunu belirterek, "Kural ihlalini kendi ekiplerimiz bile yapsa gereken yasal işlem her zaman yapılsın." Deriz..

 

Esnafın kaldırımı kullanması hoş değil evet arkadaşlar ama birde esnafın ve müşterilerinin park sorunu var trafik amirleri yanına bir polis birde makine alarak bulvarda 2. Sıraya ceza yazması aynı amirlerin kendi ekip arabalarını bulvar ışıklarda 2. Sıraya arka arkaya park edip ve sürekli orda tutmaları; bulvar trafiğini alt üst etmeleri ama iş esnafın müşterisine gelince 2. dk bekletmeleri esnafa gelen malzemeleri indirtmemeleri Nasıl bi çelişkidir tartışılır. Esnafda istisnalar hariç kaldırımın genişlemesinden hoşnut değil kaldırımdaki işgali görmeyip esnafın müşterisine 2.dk bekletmeyen zihniyetin amacını anlamış değilim trafik polisi yaya trafiğinden de sorumludur.

 

Bize Çaka Yapmayınız, İşinizi Adaletli, Eşit Haklarda Yapın!

 

Şimdi buradan açık açık seslenmek istiyorum ve yüreğimdeki derin acılarla haykırmak istiyorum, kim nasıl anlarsa anlasın, kimseden çekindiğimizde yok.

 

Demokraside bahaneler tükenmez.. Tabi siz görevlilerde de bahaneler tükenmez.

 

Dün itibariyle siz mülki idare amirlerimiz olarak bu sıkıntıyı gözlerinizle gördüyseniz yazacak, söyleyecek haber yapacak yazımız yok.

 

Bunu unutmayınız. Başınızı öne eğip şapkayı ters giyersiniz. Çankırı ve Çankırılı sahte dostlardan yaralı. Çankırı’da ne trafik, ne zabıta görevini dürüst, eşit (yapamıyor) yapmıyor.

 

Şahsımızın Ne Müdür, Ne Amir, Nede Esnafla, Ne Trafik Polisi, Ne Zabıtasıyla Uğraşımız Yoktur. Dürüst, Tarafsız Haberciliğimiz İle Çankırı İçin, Çankırılı İçin Görüşlerimizi Açıklıyoruz!

 

Valiliğimizin, İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğünün Çankırı’ya hâlâ iyi bir hizmet etmemesi yüreğimde derin bir yaradır” Benim hatalarım yok mu elbette vardır. Ama Gazetecilik mesleği hepsinin önüne geçiyor, saygınlığımı kaybetmeden herkese eşit davranmak haber yapmak boynumun borcu. Kimse kusura bakmasın, yanlış algılamasın.

 

Riyakârlık yapıp Çankırı ve Çankırılıları kandırıyorsunuz, koyun yerine koyuyorsunuz, adaletli iş yapmıyorsunuz, eşit davranmıyorsunuz.

 

Ağabeylerinizden korkuyorsunuz. Koltuğum, işim elimden gider diye gıkınızı çıkaramıyorsunuz. Yanlışsam yanlışsın arkadaş deyin, gönül koymam, vereceğiniz cezaya da (hatam varsa yazdıklarımda) dünden razıyım..

 

Sayın Çankırılı hemşerilerimizin dikkatine!

 

Bazen ambulansa, hatta ve hatta itfaiyeye bile yol vermeyenler var şehrimizde. Mevzu bahis olan bir hayattır. O ambulansta sizin hastanızda olabilir, yada itfaiye sizin yangınınıza da gidebilir lütfen bu konuda duyarlı olalım.

 

Ülkemizde emniyet şeridi, emniyet kemeri, emniyetini a, park yapmak yasaktır, vs gibi cümleler tabelalarda yer almanın ötesine geçemiyor maalesef. Şimdi size çok güzel bir örnek vereyim. İtfaiye aracından selektör yaparak yol istenen bir ülkede yaşıyorsak veyahut ambulans bangır bangır hastaneye giderken sokakta arabayı park etmek derdinde olan kendi çapında psikopat olan ancak kendinden daha delisini görünce geri vitese takan asalakların emniyet kavramından ne anlamalarını bekleyebiliriz. Kısacası eğitim şart hem maddi hemde manevi.

 

Satırlarımı baba sözlerimle noktalıyorum.

 

Admin Mustafa Çelik "Biz bir şey yapıyorsak bilsinler ki bu hizmetimiz, haberciliğimiz Çankırı ve Çankırı insanının hayrı içindir" dedi.

 

Valilik, Emniyet Müdürlüğümüz olarak Trafik için ilk ciddi kararlarınızı veriniz. Polis etkili gücünü göstersin.

 

Bu Yaşananlar Karşısında Sizler Batsın Bu Çankırı Diye Düşünürseniz, Bizde Batsın Bu Dünya Deriz…

 

Batsın eğitimsiz sürücülerin insanlıkları, Batsın sizin idareciliğiniz, batsın sizin siyasetçiliğiniz, batsın sizin başkanlığınız, batsın sizin müdürlüğünüz, batsın sizin anlayışınız. Korkuyorsanız, çekiniyorsanız oturduğunuz koltukları boşa işgal etmeyeceksiniz. Çankırı’nın kaderiyle oynamayınız kamuoyunun da isteği bu yolda.

 

Bizden söylemesi.

 

Yaşananlar karşısında düşüncesiz sürücülere İl Emniyet Müdürü'müzüm tepkisi çok sert ve ağır oldu. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 9662 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • sadi
  2 yıl önce
  Allahını seven gitsin dedeler köprüsü-büyük otel arası eski ucube çadırların olduğu yoldaki çalışmalara bir baksın. Şaka değil gerçekten bakın. o yola girişlere yapılan çıkıntılar yüzünden 2 araç yanyana aynı anda yola giremiyor. Lütfen buna bir çare bulun. O girişlerdeki deve hörgücü gibi çıkıntılara ya biraz daha genişletin yada kaldırın kardeşim. kaç sefer kucaklama taşından gelip köprüden önce sağa dönerken karşıdan gelen arabayla burun buruna geldim. 2 araba sığmıyor, nasıl yol yapıyorsunuz. bir de gecenin karanlığından tam yolun orta kısmında sağdaki apartmanların önüne bir kaldırım yapmışsınız bilmeyen kaldırıma çıkar. lütfen artık saçmalamayın, bilmiyorsanız bir şehir plancısı bulun yardım alın, bu memleket deneme tahtası değil.
 • çankırılı
  2 yıl önce
  Belediyenin yanındaki hacı baba kahveciside yolun ortasına dükkan yapmış.kimse görmüyor.maaşallah.
 • Misafir Recep
  2 yıl önce
  Bu Valiyle, Emniyet Müdürü Çankırı'ya yenimi atanmışlar? Yoksa Çankırı'ya geleli sokağa, caddeye hiç çıkmamışlarmı. Sokakta yürüyen vatandaşa sorsan Valiyi, Emniyet müdürünü tanıyan olurmu acaba?
 • rıfat
  2 yıl önce
  Kardeşim dana gibi kaldırım, buza gibi yol yaparsanız sonuç bu olur. daraltın kaldırımları genişletin yolları, şerit sayısı artsın, araçlar yola dik park etsin, hem park sayısını artırırsınız hemde millet duba ile bölünmüş yola park edip yolu tıkamaz. hani duba çakınca millet park edemiyecekti noldu sizin o iş. ahmet yesevi camisinin o caddede kavga çıkmayan gün yok, ordan dön sola yunusa yemcinin orda yunusun garaş girişinde kavga çıkmayan gün yok. verin motorlu trafik zabıtaya ceza kesme yetkisi, genişletin yolları yamuk yumuk park edene basın cezayı, çektirin aracı da görelim. oy kaygısı olmasın, asıl bunu yaparsanız, şehrimi yaşanır hale getirirseniz benden oy alırsınız aksi takdirde oy moy yok artık size. köy olduk resmen kööyyy....
 • sancak
  2 yıl önce
  Siz hiç boynuzlu kaldırımı olan bir il daha gördünüzmü? boynuz görmek isteyen dedeler köprüsü köşesine baksın. belediyenin çadırları kaldırdığı yolu genişlettiği yere. köprüden çadırlara dönerken karşınıza ucube dedikleri cinsten bir boynuz çıkıyor. karşıdan araç gelirken arabayı sürtmeden geçmek cidden ustalık ister. o ne kardeşim her kaldırımda bu boynuz çıkıntılar. ne işe yarıyor. amaç köşelere park ettirmemek ise daha kötü, millet bu boynuzun önüne yine park ediyor ve yol eskisinden de dar oluyor. çözüm şu kardeşim. çizeceksin yol kenarlarına araç park alanı çizgilerinizi, bu çizgiler harici yada çizgi üstüne park edene ekipleriniz basacak cezayı. ne demişler laftan anlamayanın hakkı kötektir. laf çizgi, kötek de ceza. hadi bakalım bas çizgiye de görelim ondan sonra. belediyecilik köşelere boynuz ortaya duba çamak değildir. nerde var bu dubalardan başka. iyice ettiniz memleketin içine. o yabancı plaka geldiği yerde bunu yapsın da göreyim gurbetci hödük.
 • vatandaş
  2 yıl önce
  Demekki bunların görülebilmesi için sayın çok değerli yetkililerimizin makamlarını bırakıp sokağa çıkmaları gerekiyor. Devamlı çıksalar daha neler neler görürler. görmezlersede zaten çözüm bulunmaz. Cumhuriyet asm nin önü belirtilen tarihte değilki hergün öyle. sadece o tarihte sayın vali oradan geçmiştir demekki daha önce geçmedi hiç oradan.polis uyuyor, zabıta görmezkilten geliyor. belediye kimsenin tepkisini çekmek istemiyor.vali makamından çıkmıyor.
 • Mükerrem ÇELİK
  2 yıl önce
  Emniyet Müdürü ve Vali yürümek zorunda kaldı demişsiniz. İyi olmuş demek geliyor içimden yürüsünler keşmekeşi yaşasınlar birazda Çankırı nın halini anlasınlar sorunları çözme makam ve mevkide olanlar maalesef olanları ya görmüyorlar yada görmezden geliyorlar. Görmemeleri mümkün değil çünki bu rezilliği kör ve sağırlarda görüyor ve duyuyorlar ama maalesef yetkililerimiz görmüyor ve duymuyorlar. Devletin verdiği makamı ve hizmeti sonuna kadar kullanıyorlar ama maalesef iş hizmet yapmaya sorun çözmeye geldiğinde ortada hiç bir yetkiliyi bulamıyoruz.
 • Çankırılı
  2 yıl önce
  Zabıtaya yetki trafikte değil, kaldırımlarda verilsin. Çayocağı, cafeci esnaflar yüzünden ailemizle bile yolda yürümek zorunda kalıyoruz. Başkan bu işede bir el at.
 • Ahmet
  2 yıl önce
  Cahil insanlar yaya geçidine, kaldırıma ve yolun içine park edip gidiyorlar. Birde yola parkedip dörtlü yakıyorlar. Kendilerine göre sanarlarki araba görünmez oluyor dörtlü yakınca. Tek sorun cahillik, eğitimsizlik.
 • engin
  2 yıl önce
  ZABITALAR boş boş gezeceğine yetki verilsin polis gibi görev yapsın. Komşumuz Kastamonu'da Zabıtalar polis gibi görev yapıyor. burda altlarına verildi 2 motor piyasa yapıyorlar boş boş.
 • melih
  2 yıl önce
  Temel sorun sudur arabaya fazla ihtiyaçı olmayan kisiler bile araba alıyor öyleki Çankırının heryerine yürüyerek gidilecek mesefade küçücük şehirde toplu taşıma var ona bin git istedigin yere ama amaç sağa sola hava atmak ooo ahmet araba almıs desinler diye araba alıyor millet
 • vatandaş
  2 yıl önce
  Dediğiniz şeylere katılıyorum ama şöyle bir durumda söz konusu kaldırımlarda sürekli satıcıların eşyaları duruyor ve buda yayaların yola inmesine neden oluyor. araç park yerleri hep kapatıldı insanlar 2 cm yere araç park etmek zorunda kalıyor. belediyenin şehir merkezinde alanı varsa katlı ve ücretli otopark yapılması lazım. rahatlıkla insanlar park edebilsin ama gerçi bu seferde millet 2 liradan kaçıyor gene aynısı oluyor neyse yollar dar düzenli park yeri yok olsa bile bazı şahıslar 2 kişilik yere bırakıp gidiyor çözüm bulmaz bu sorun şehrin planı bu durum için musait değil bence.