Çankırı'da Vefat Sayımız Şu Anda 336'ya Ulaştı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, kentte artan vakalar sonrasında "Çankırı'da salgın hiç olmadığı kadar hızlı yayılıyor. Biz daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadık. İlk defa karşılaşıyoruz" dedi.

Çankırı'da Vefat Sayımız Şu Anda 336'ya Ulaştı
30 Mart 2021 - 20:22 - Güncelleme: 30 Mart 2021 - 20:29
Risk Haritasında Rengi Kızaran Çankırı’da Tablo Korkutuyor!

Dikat Dikkat Çankırı’da tablo korkutuyor.

Vali Abdullah Ayaz: "Salgın hiç olmadığı kadar hızlı yayılıyor, ilk defa karşılaşıyoruz"

Çankırı'da vaka sayıları hiç görülmediği kadar artıyor.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, kentte artan vakalar sonrasında "Çankırı'da salgın hiç olmadığı kadar hızlı yayılıyor. Biz daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadık. İlk defa karşılaşıyoruz" dedi.

"Böyle bir artışla ilk kez karşılaşıyoruz"


Son açıklanan risk haritasında kırmızı renge bürünerek çok yüksek riskli iller kategorisine katılan kentin son durumu hakkında da bilgiler veren Vali Ayaz, "Dün akşamki haritayı hepimiz gördük. Maalesef geçtiğimiz haftadan da işaretlerini vermişti. İlimiz artık çok yüksek riskli iller arasında. Onun için dün geceki kabine toplantısı sonucunda Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi malumunuz yeni kısıtlamalar geldi artık. Yine bu hafta cumartesi pazardan başlamak üzere hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanmaya başlayacak.

Eğitim öğretim kurumlarımızda ara sınıflarda dediğim gibi bunu Hıfzıssıhha Kurulunda aldığımız kararlardan sonra ilan edeceğiz ama eğitim öğretime ara vereceğiz. Bazı gruplar devam edecek ama diğerleri uzaktan eğitime geçecekler.

İl Hıfzıssıhhada onu kararlaştıracağız. Belki ilave tartıştığımız bir kaç konu daha olacak onu da Hıfzıssıhha Kurulunda netleştireceğiz. Ama şu var, tekrar söylüyoruz bu haftaki verilerde onu gösteriyor. Çankırı'da salgın hiç olmadığı kadar hızlı yayılıyor. Çankırı'da biz daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadık.

İlk defa karşılaşıyoruz. Onun için lütfen biraz daha durum sakinleşene ve vakalar düşene kadar özellikle daha az hareket ve temas istiyoruz. Gördüğümüz aile içi temas çok fazla. Esas şu anda hastalığın yayılım sebebi misafirlikler, ziyaretler ve bunun sonucunda ortaya çıkan vakalar. Hastane yükümüz attı.

Birkaç ay aslında hastanede çok rahat bir süreç yönettikten sonra yine hem serviste yatan hastamız hem yoğun bakım hem entübe olan hasta sayımızda artış. Bunun paralelinde de vefat sayılarında artış gerçekleşti. Hafta sonu yine 5 hastamızı kaybettik. Artış var. Onun için bir süre daha tedbir diyoruz. Gereksiz her türlü temastan kaçınılmasını istiyoruz. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesini istiyoruz. Bu vaka artışını bir yerde kırmamız geriye döndürmemiz gerekmekte. Vefat sayımız şu anda 336'ya ulaştı. Perşembe ve Cumadan itibaren ilan ettiğimiz kademeler uzaktan eğitime geçecek" dedi.Bu haber 4307 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum