Çankırı'da Önce Yağmur Sonra Dolu Etkili Oldu

Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde akşam saatlerinde önce sağanak yağış ardından da dolu etkili oldu.

Çankırı'da Önce Yağmur Sonra Dolu Etkili Oldu
12 Eylül 2020 - 23:34 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 - 09:12

Çankırı’da Yağmur Ve Dolu Etkili Oldu

Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması en büyük tesellimizdir.

Çerkeş ilçesinde etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinde su baskınları oluştu.

Çankırı'da olumsuz hava şartları hayatı olumsuz etkiledi

Şiddetli yağış taşkınlara yol açtı

Çankırı’nın Çerkeş İlçe Belediye Başkanı Hasan Sopacı; "Bütün ekiplerimiz yoğun çalışma içerisinde" Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde akşam saatlerinde önce sağanak yağış ardından da dolu etkili oldu. Yağmur dolayısıyla sokaklarda su birikintileri oluşurken hava şartları da hayatı olumsuz etkiledi.

İlçe merkezinde akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Zamanla etkisini artıran sağanak yağış, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşturdu. Sağanak yağmurun ardından etkili olan dolu yağışı da adeta ilçenin belirli kesimlerini beyaza bürüdü. Hava durumuna hazırlıksız yakalanan vatandaşlar adeta neye uğradığını şaşırırken bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Yaşanan olumsuzluk ve oluşan su birikintileri dolayısıyla araçlar da trafikte ilerlemekte güçlük çekti.

"Bütün ekiplerimiz yoğun çalışma içerisinde"

Yaklaşık 45 dakika süren yağışın ardından maddi hasarlar meydana geldiğini belirten Sopacı, "Evlerini su basan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gideriyoruz. 

Durum hakkında açıklamada bulunan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, "Evlerini su basan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gideriyoruz. Bütün ekiplerimiz yoğun çalışma içerisinde. Herhangi bir can kaybı veya yaralanma yok ancak mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için çalışıyoruz." Şeklinde konuştu.


 
 


Bu haber 3673 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum