Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı Çankırı'dan Gaziler Günü Mesajları

Şehitler Diyarı Çankırı’lı hemşerilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyoruz.

Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı Çankırı'dan Gaziler Günü Mesajları
18 Eylül 2020 - 13:28 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 17:23

Valimiz Abdullah Ayaz’ın Gaziler Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül günü, kahraman gazilerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için her yıl Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

Ülkemizin her karış toprağına ve tarihimize altın harflerle kazınan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin bu özel gününü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tarihin her döneminde hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir gurur saymıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği uğrunda gazilik mertebesine ulaşan Gazilerimiz ve onların aziz hatırası bizim şerefimizdir. Bu güzel vatanda gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bugün huzur içerisinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin “Gaziler Günü”nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş olanları rahmetle yâd ediyorum.


Abdullah Ayaz =>Çankırı Valisi

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük mührü ve teminatı olan Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Şehitlik ve gazilik, şereflerin en yücesi, onurların en büyüğü, rütbelerin en üstünüdür.

Şehit ve gazilerimiz en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmemiştir. Çanakkale'de düşmana geçit vermeyen, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, İç Güvenlikte ve sınırı ötesi harekâtlarımızda teröristlere aman vermeyen, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde canları pahasına mücadele verip o yüce makama ulaşan şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharıdırlar.

Gazilerimiz vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir. Bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, bizlere şehit ve gazilerimizin gösterdiği kahramanlıklar ile miras kalmıştır. Türk Milleti olarak bizler de şehit ve gazilerimizi her zaman anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktayız. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal ve Gazi unvanı verilişinin yıl dönümünü ve  Gaziler Günü'nü kutluyor, vatanı için canını ortaya koymaktan kaçınmayan tüm şehitlerimizi saygıyla, gazilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş gazilerimize rahmet, aramızda bulunanlara sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.


Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar

Şehit Yakınları, Gazi Ve Gazi Yakınları Tüm Kamu Çalışanları Birlik Sendikası Gaziler Günü İle İlgili Mesaj, Basın Açıklaması

Millet olarak şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde, bağımsız olarak yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Gazilik devlet başkanından isimsiz nefere kadar herkesin gururla taşıdığı en itibarlı mertebe olmuştur.

Bugün gazilerimizin ve şehitlerimizin ailelerinin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz.

Bugünün güçlü ve saygın Türkiye'sinin temelinde kahraman gazilerimizin önemli bir payı bulunduğundan, bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimiz ve kahramanlıkları ile her zaman gurur duyduğumuz ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor, hayatta olanlara uzun ömürler diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Şehitler Diyarı Çankırı’lı hemşerilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyoruz.


Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Tüm Kamu Çalışanları Birlik Sendikası Çankırı İl Başkanı =>Ali Yıldırım
 


Bu haber 2060 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum