Anjiyografi Ünitesi Kuruldu

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve beraberindeki teşkilat üyeleri, Çankırı Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek...devamını okuyunuz.

Anjiyografi Ünitesi Kuruldu
08 Ocak 2022 - 10:29 - Güncelleme: 08 Ocak 2022 - 10:34
AK Parti Çankırı Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Üyesi, TBMM Türkiye-Çek Cumhuriyeti Dostluk Grubu Başkanı, Salim Çivitçioğlu, AK Parti Çankırı Teşkilatı Çankırı Devlet Hastanesinde.

Anjiyo cihazı ve diğer gelen cihazlarla ilgili hastane ziyareti gerçekleşti.

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve beraberindeki teşkilat üyeleri, Çankırı Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya'dan ve Başhekim Bekir Demirtaş’tan hastaneye kazandırılan cihazlar hakkında bilgi aldı.

Cihazlar Hizmete Başlıyor

2021 yılı içerisinde Çankırı Devlet Hastanesine Göz Optik Koherans Tomografi, Göz Lazer Cihazı, Göz Anjiyografi Cihazı, Göz Ultrasonografi Cihazı, Endovizyon Sistemi (KBB), 4 Kanallı EMG Cihazı, 32 kanallı EEG Cihazı, Şok Dalga Tedavi Cihazı (ESWT), Üst Düzey Ultrasonografi Cihazı ve Bilgisayarlı Tomografi cihazları kuruldu.

Anjiyografi Ünitesi Kuruldu

Çankırı için önemli bir kazanıma sahip olan Koroner Anjiyografi Ünitesinin kurulumu ise tamamlandı. Ünite, personel eğitimleri ve malzeme temini sonrası en kısa sürede hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Hizmete başladığında yaklaşık bin civarındaki hastanın şehir dışına sevkini azaltacak olan anjiyo ünitesi, hem Çankırı hemde çevre illerden hastalara hizmet verecek.

25 Milyonluk Yatırım

Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise hastaneye kazandırılan cihazlarla ilgili yaptığı açıklamada, "2021 yılı içerisinde hastanemize kazandırılmış olan tüm bu cihazların yaklaşık günümüz maliyeti 23-25 milyon TL civarındadır. Çankırı Devlet Hastanemize yeni cihazlar kazandırmaya ve Çankırı için gecemizi gündüzümüze katarak hizmet etmeye devam ediyoruz. Yeni sistem olan cihazlarımız hastalarımızın derdine deva olacak inşallah. Çankırı için en iyi şekilde ilerliyoruz. Çankırı bizim her şeyimiz. Yeni cihazlarımız Çankırı'mıza ve hastanemize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Bu haber 4305 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • isimsiz
    7 ay önce
    halka bunlar ile gelin iş imkanı ile gelin kardeşim ALLAH razı olsun memleketime 1 çivi çakandan.