Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Çankırı Devlet Hastanesinde Polise Yapılan Saldırıda Polisimizin Burnu Kırıldı

Hastane polisini darp eden zanlılar adli kontrolle serbest bırakıldı.

Çankırı Devlet Hastanesinde Polise Yapılan Saldırıda Polisimizin Burnu Kırıldı
07 Şubat 2024 - 18:36
Çankırı Devlet Hastanesinde Polise Saldırı

Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisinde hastane polisini darp eden zanlıalr adli kontrolle serbets bırakıldı.

Devlet Hastanesi Acil Servis girişi önünde meydana gelen olayda, 3 Şubat Cumartesi günü saat 08.00’da ambulans ile uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı tanısı ile gelen Ü.D. tedavisinin ardından saat 09.00’da taburcu edildi. Hastaneden ayrılmak üzere olan Ü.D., oğul İ.D. ve annesi D.D.’nin yanına gelen hastane polisi A.F.A., hastaneden ayrılmamalarını istedi.

Polis memuru A.F.A. adli vaka olarak dosya düzenlendiğini ve polis ekipleri nezaretinde Polis Merkez Amirliğine gitmeleri gerektiğini bildirdi. Polisi dinlemeyen şahısların hastaneden ayrılmak istemeleri üzerine, hastane polisi ve özel güvenlik görevlileri müdahale etti. Görevlilere direnen Ü.D.’yi etkisiz hale getirmek isteyen hastane polisi A.F.A., görüş açısı dışından anne D.D. tarafından burnunu yumruk atıldı. İddialara göre; İ.D. isimli şahıs cebinden çıkardığı bıçak ile saldırmaya çalıştığı esnada özel güvenlik görevlileri tarafından engellenerek bıçak elinden alındı. D.D. isimli şahıs Hastanede görevli Özel Güvenlik görevlileri M.Ç. ve A.Y.K’in müdahalesine de direnerek mukavemet gösterdi. Olay yerine takviye olarak giden polis ekipleri şahıslar etkisiz hale getirdi.


Yapılan muayenede hastane polisi A.F.A.’nın burnunda kırık tespit edilerek 9 gün iş görmemezlik raporu verildi. Savcı talimatı ile gözaltına alınan anne D.D. ve oğlu İ.D. 04 Şubat 2024 Pazar günü Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığının adli kontrol talebi ile sevk edildiği nöbetçi mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Son günlerde hastanede yaşanan olaylar üzerine İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Çankırı Devlet Hastanesine 2 adet bekçi görevlendirildi.

Öte yadan geçtiğimiz günlerde doktordan zorla rapor almak isteyen iki şahıs bıçakla güvenlik görevlilerine saldırmış ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Bu haber 9876 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tuncay Hoca
    5 ay önce
    Bizde ahlak gittikçe zayıflıyor maalesef.Görevini yapan insanlara kanunsuzluk yapmayı teklif edenlere,devlet memurlarımız tabi ki olumsuz cevap vereceklerdir.Bunun tersini yapmak isteyenlere devlet sert yüzünü gösterecektir elbette.Unutmayalım ki keskin sirkenin ancak küpüne zararı vardır.Vesselam...