Çankırı Devlet Hastanesini Bu Hale Getirenlerin İki Yakası Bir Araya Gelmesin (Özel Haber)

Hastanenin Yükünü Kaldıramayan Tomografi Cihazının Arızalan Parçaları Bir Haftadır Neden Temin Edilip, Çankırı’ya Getirilemiyor?

Çankırı Devlet Hastanesini Bu Hale Getirenlerin İki Yakası Bir Araya Gelmesin (Özel Haber)
16 Haziran 2019 - 23:15

Çankırı Devlet Hastanesinde hizmet veren tek Tomografi cihazı bir haftadır arızalı!

 

Hastanenin Yükünü Kaldıramayan Tomografi Cihazının Parçaları Bir Haftadır Çankırı’ya Getirilemiyor!

 

Çankırı Devlet Hastanesi’nde hizmet veren tomografi cihazının yaklaşık 7 günden beridir arızalanması nedeniyle acil hastalar ambulanslarla özel hastaneye sevk ediliyor. Burada tomografi işlemleri yapılan hastalar tekrar geri dönüyor. Bu durum hasta yakınlarını çileden çıkartırken, vatandaşlar soruna bir an önce çözüm bulunmasını istedi. Çankırı Devlet Hastanesinde sık sık arızalanan kimi zaman eleman yetersizliği nedeni ile raporların 10 gün sonraya verildiği tomografi cihazı yeniden arızalandı. Tomografi cihazı arızalanınca muayeneye gelen hastaların perişan olduğu belirtildi.

 

-Çankırı’da İdari Boşluk Had Safhada-

 

Böyle İdareci, Böyle Yönetici Olmaz Olsun…

 

İl Sağlık Müdürlüğü Ve Hastane Yönetimi Top Yekün İstifa Etmeli, Art Niyetliler Görevden Alınmalı!!!

 

Öte yandan yaşanan skandallar nedeni ile hastane Başhekimi Dr. İsmail Bozkurt 11 Ocak 2019 tarihinde İl Sağlık Müdürü Uzm. Doktor Hüseyin Keskin tarafından istifa ettirilerek görevden alınmıştı. 11 Ocak tarihinden beri başhekimlik vekâleten Dr. Esra Elif Arslan tarafından yürütülüyor. Hastanede yaşanan idari boşluk ve sendikal vesayetçilerin sağlık camiasında oluşturdukları baskıcı uygulamalar sağlık hizmetinde Çankırı’nın sınıfta kalmasına yol açıyor.

 

Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun da sendikacıların arkasında durması otorite boşluğunu doğurduğu edinilen bilgiler arasında yer almakta olup sinirleri iyiden iyiye germektedir.

 

İl Sağlık Müdürü ve Hastane Yönetimi görevden alınsın, bakalım nasıl bir performans sergilenecek?

 

Çankırı Devlet Hastanesi’ne gelen hasta ve hasta yakınları, teknik problemler ve personel yetersizliği yüzünden yeterli sağlık hizmeti alamamanın acısı içerisinde kıvranıyor. Çankırı Devlet Hastanesinde idare yok, kanun yok, hiç bir şey yok. Liyakat yok, hak yok, adalet yok. Alınmış siyasi gücü arkalarında gören, istedikleri gibi at oynatanları Çankırı halkı artık şehirde görmek istemiyor. İl Sağlık müdürlüğü tarafından sendikacı bu beylerden biri hakkında başlatılan bir haksız kazanç soruşturması olduğu da edinilen bilgiler arasında bulunuyor.

 

Çankırı Bu Değil

 

Çankırı;

İnsanların yüzünde taşıdığı ifadenin sırtında taşıdığı elbiseden daha acı olması gereken yer değildir.

 

Çankırı;

İnsanların acı çayın sürüklediği bir yaprak gibi kendini suyun akışına bırakarak, uygulamalara razı olma yeri değildir.

 

Çankırı;

Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, gözünün içine baka baka insanımızın hayalleri ve sevdası için gerekenleri yapmayanların yeri değildir.

 

Çankırı;

Sorumlu sorumsuzların ve yetkisiz ve etkisiz yetkililerin sırtını sıvazlama, başını okşama ve gönlünü hoş tutma yeri değildir.

 

Çankırı;

Sıradan alışılagelmiş kime ve neye hizmet ettiğini bilmeden çığırtkanlık yaparak, sokaklarda zafer kazanmış kahraman karşılar gibi kutlama ve stres patlaması yapma yeri değildir.

 

Çankırı;

Yıllarca kandırılmış ve Çankırı için çalıştığını zannedenlere karşı sabır ve sebatla inanmayı tercih etme yeri değildir.

 

Çankırı;

Ankara’nın kıyıda köşede kalmış, kenara itilmiş ötelenmiş ve ötekileştirilmiş bir ilçesi değildir.

 

Çankırı;

İstanbul’un arka bahçesi gecekondu semtinde varoşlar mahallesi de değildir.

 

Çankırı;

Zonguldak  ve Karabük’ün içinden geçerken sadece bakılan ama görülmeyen tren istasyonu değildir.

 

Çankırı;

Kastamonu ve Sinop’un kuş uçmaz kervan geçmez yerlerinde yolgeçen hanı değildir.

Bu haber 11712 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • 11 ay önce
  Bu yazdıklarınıza ve yorumunuza aynen katılıyom. Bu akşam hastanede aynı olayı yaşadım. İlgililerin olaya el koyması acil acil dir Ankara da küçúk bir liçe Pursaklar hastanesini gidip görmelerini tavsiye ederim siyasetçi kardeşlerimin.
 • Emin
  11 ay önce
  Hastanenin hali bu iken hala yeni hastaneyi 10 km uzağa yapma hesabı yapıyorlar. Hasta insanlara eziyet olsun der gibi. Bu memleketin ekmeğiyle doyan, bu memleket insanı sayesinde bir şey olan insanlar aklınızı başınıza alın beddua almayın. 86 bin 400 nüfuslu bir ilde bu olmaz. Hiç yer yoksa stadı yıkın yerine yapın stad yeri yapılacak bir çok yer var. Birilerinin rantına memleketi kurban etmeyin. Sokakta selam verilmeyen sizden öncekileri hatırlayın.
 • Özhan yaylaci
  11 ay önce
  Gerçekten Çankırı'yı Ankara'nın ilçesi sananlar var. Gidip doguya bir bakın yollar paris gibi. Birde Çankırı'mıza bakın. Asfalt yok, alt yapı yok, cep tel çekmiyor, internet hatları fiyasko, mahrumiyet bölgesi gibi. Yazık çok yazık bir tane düzgün temiz iş yapacak Çankırılı iş adamı, yada siyasetçi neden çıkmaz anlamış degilim.
 • Atilla mamaş
  11 ay önce
  Kesinlikle Çankırı Devlet Hastanesi sağlık konusunda sınıfta kalmış bir devlet kurumudur. 23 yıl önce Çankırı'dan İstanbul'a taşIndIk, çocukluğum kırkevlerde geçti çok güzel ve huzurlu bir yerde büyüdüm ve geçen yıl Kırkevlerden daire aldım. Eşim ve çocuklarımla fırsat buldukça geliyorum memleketimi çok seviyorum. İstanbul Tuzla da ticaretle uğraşıyorum. Salı günü kuzenim Eldivan Saray dağında trafik kazası geçirdi ve devlet hastanesine getirildi. Bende başında idim. Ben ilgilendim. Devlet hastanesinde çocuğun eli yüzü kan acilde doktor sayısı az müdahale yavaş hasta bakıcı, teknisyen yok, tuvaletler leş gibi. Üstelik asıl konuya gelecem; Kırıkları ve darbe var kafasında. Tomografi istiyor doktor, cihaz arızalı ve o halde Çankırı'nın tekelinde olan tek hastane Karatekin Hastanesine götürdük, o halde adamı orada çektirdik geri getirdik. O yüzden Çankırı'yı çok seviyorum memleketimi ama; bu halka bu reva olamaz Çankırı 3,5 kişinin tekeline girmiş ticaret şehri gibi olmuş. Bu memlekete bunu görenlere yazık.