Çankırı'da Sahte İçki Ele Geçirildi

“Sahte kaçak el yapımı, dökme, bandrolsüz veya mükerrer bandrollü alkollü içkilerin tespiti ile sahte sosyal medya hesapları ve web sayfaları üzerinden satışını, üretimini ve kullanımını engellemek...devamını okuyunuz.

Çankırı'da Sahte İçki Ele Geçirildi
28 Eylül 2020 - 14:08 - Güncelleme: 28 Eylül 2020 - 19:57

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda sahte içki üretim araçları ve sahte içki ele geçirildi.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Sahte kaçak el yapımı, dökme, bandrolsüz veya mükerrer bandrollü alkollü içkilerin tespiti ile sahte sosyal medya hesapları ve web sayfaları üzerinden satışını, üretimini ve kullanımını engellemek, insan sağlığı üzerindeki tehditleri ortadan kaldırmak ve can kaybının önüne geçilmesi amacıyla Çankırı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan saha çalışmaları, denetim ve kontrollerde; el yapımı içki üretimi yapan ve piyasaya satan K.Ç isimli şahsın ikametinde 24 Eylül 2020 günü yapılan aramada 1 adet 5 litrelik bidon içerisinde el yapımı votka, 1 adet 1 litrelik bidon içerisinde el yapımı rakı, 1 adet 0.33 litrelik bidon içerisinde turuncu renkli alkollü içki olduğu değerlendirilen sıvı, 1 adet etil alkol saklamakta kullanılan 5 litrelik bidon ve 1 adet alkollü içki aktarımında kullanılan huni ele geçirilmiş ayrıca konu ile ilgili yapılan sokak çalışmasında şüpheli şahsın ikametinin bulunduğu binaya girip çıkan bir şahıstan 1 adet 500 ml el yapımı votka ele geçirilmiş olup; şüpheli K.Ç hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan adli tahkikat başlatılmıştır.

Kaçakçılık suçları ile mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri iş yerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır” ifadeleri kullanıldı.


 


Bu haber 3731 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Eski Çan(g)ırılı
  3 hafta önce
  Bi alem bizim polis yav :) Belli ki adamcağız pahalı diye dökme alkolden kendince rakı, votka yapmış. Oysa Çankırı'da tekel bayilerin hemen hepsinde etilden yapılan rakı, votka türü açık içki alenen satılıyor :) Sen git huniye suç aleti diye el koyup garibanı yak ama gece 22'den sonra içki satan, etilden yapılma içki satan tekellere dokunma. Anca garibana güç yeter zaten...
 • 18 li
  3 hafta önce
  O şişeleri bu ahlaksızların kafasında kıracaksın. Başka şey diyeceğim ama terbiyemiz müsaade etmiyor. Milletin çoluğunu, çocuğunu zehirleyenlere, senin gibi ben de hiç tahammül edemiyorum Mustafa Bey Kardeşim.