Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği Başkanlığını İbrahim Harmancı Kazandı

Toplamda kullanılan oyun 3’de 2’sini alan (Eski) Küçükbaşağa İbrahim Harmancı seçimi kazanarak Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneğinin Dernek Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği Başkanlığını İbrahim Harmancı Kazandı
28 Aralık 2018 - 17:49

Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği Dernek Yönetim Kurulu Seçimini Gerçekleştirdi

 

Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği  Yaran Evinde gerçekleşen seçimde iki aday yarıştı, tüm üyeler mecliste hazır bulundu.

 

Bir Birinden Ayrı Gayrıları Yoktu

 

Dernek Yönetim Kurulu Seçimi İçin (Eski) Küçükbaşağa İbrahim Harmancı, Dernek üyesi aynı zamanda vazgeçilmez yaranlarımızdan olan Yaranağa Enes Kara aday idi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile start alan program, Divan Başkanlığının belirlenmesi ile devam etti. Kayıtlı 58 üyenin 51'inin katıldığı toplantı, seçim iki saat sürdü.

 

Açılış konuşması ve dernek hakkında kısa bilgiler veren (Eski) Büyükbaşağa Zülkif Akdogan, “Kültür hazinesi olan yaranımız, topluma istikamet veren köşe taşlarından biri olmayı başarabilmiştir.” Dedi.

 

(Eski) Küçükbaşağa İbrahim Harmancı, “Toplumda yaşayan insanların belli bir değer yargısı ile yetişmesi, bir yerde bir terbiye kurumu gibi çalışan yaranın etkisinin olduğu gerçeğinin sonucudur. Derin bir arka planı olan Yâran sohbetleri geçmişte toplumsal hayat üzerinde etkili olduğu gibi öyle görünüyor ki, günümüzde de bu vazifeyi ziyadesiyle yerine getirmektedir.” Dedi.

 

İki adayın yarıştığı seçimde (Eski) Küçükbaşağa İbrahim Harmancı, Dernek üyesi aynı zamanda yaranlarımızdan olan yaranağa Enes Kara dernek üyelerinin karşısına birbirine sarılarak çıktı.

 

Genel Kurul Başkanlık Divanı seçiminin ardından  Yönetim ve Denetim Kurulları asil ve yedek üyelerinin seçimine geçildi.

 

Toplamda kullanılan oyun 3’de 2’sini alan (Eski) Küçükbaşağa İbrahim Harmancı seçimi kazanarak Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneğinin Dernek Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

 

2018-2019 Sezonu Büyükbaşağası Metin Ekizceli: Dernek yönetim kurulumuz hepimize hayırlı uğurlu olsun Cenab-ı Allah kazasız belasız bir sezon geçirmeyi nasip etsin, güzel dostluklar edinmek dileğiyle herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

 

Küçük Başağa İbrahim Akdoğan: Her şeyin hayırlısı başağalarım, yarenagalarım. Daha çok yıllar var önümüzde biz kültürümüze sahip çıkarak önümüze bakalım ve yeni dostluklar kazanmak için uğraşalım. Bu dünya kimseye baki değil. Bugün varız yarın yokuz. Güzel bir sezon geçirmek dileğiyle Cenab-ı Allah herkesin gönlüne göre versin diyerek yeni sezonumuzun kazasız, belasız geçmesini temenni ediyor, resmi ocaklarımızda daha sık görüşmek üzere hoşça kalın.” Diyerek kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Aday Enes Kara: “Sayın başağalarım saygıdeğer yaren ağalarım. Bugün gerçekleşen dernek seçiminde kaybederek sandıktan çıktım. Beni destekleyen desteklemeyen tüm herkesten Rabbim razı olsun. Benim gönlüm hoşnut derneğimiz adına yeni yönetim hayırlı uğurlu olsun. Ekibimiz olarak birliğe, dayanışmaya nifak tohumlarına yer vermeyelim birlik ve beraberliğimize zarar verecek herşeye karşı dimdik duralım. Biz bir ve bütün durursak ekibimize hiç bir güç zarar veremez zarar verilmesine müsaade etmeyelim.

 

Eş, dost kazanarak, yeni dostluklar kurarak devam etmeyi rabbim bize nasip etsin İnşallah. Ben şahsım adına 2012 den bu zamana yaran meclisinin içindeyim ilk yaren yediğim günkü heyecanımla meclisimize katılım sağlamaktayım ve aynı şevk ve heyecan la yarenlerimize katılmaya devam edeceğim. Çavuşumun da dediği gibi Çankırı bir avuç memleket çoğumuzda bu memlekette esnafız yüz yüze bakıyoruz ve bakmaya devam edelim. Rabbim birliğimizi beraberliğimiz bütünlüğümüzü bozmasın ve bozmaya çalışanlara fırsat vermesin. Ben başağalarıma, Reisime ve ayrı ayrı tüm yaren ağalarıma teşekkür ederim. Mevcut başağalarımızla ve yaren ağalarımızla hep birlikte bütünlük içinde, güzel dostluklar kardeşlikler edinerek nice uzun yıllar yaren yemeyi nasip etsin inşallah. Hayırlı akşamlar cümleten eğitim ocağımızda görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın.” Diyerek güzel bir konuşmaya imza attı.

 

Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği Basın temsilcisi Mustafa Çelik ise şu ifadelere yer verdi: “Hayırlısıyla Dernek seçimi de yapıldı. Yapılan seçim hayırlara vesile olur İnşaallah. Her iki adayımızı da tebrik ediyoruz. Yapılan seçim bizim seçimimizdir, seçilen başkan derneğimizin başkanıdır. Seçen de biziz, seçilende biziz yani top yekün hepimimiz. Kazanan da biziz, kaybedenimiz yokta o da biziz, çünkü biz Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneğiyiz.” Dedi.

 

Önümüzdeki 2018-2019 Yaren meclisine yakacağımız ocaklarımıza odaklanıp iyi birer ocaklar yakarak kardeşliğimizi gösterip derneğimize laf getirmemenizi temenni ediyorum. Hepimiz kardeşiz hepimiz Çankırılıyız. Allah’ım birlik beraberliğimizi bozmasın, fırsatçılara fırsat vermesin.

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Başkan İbrahim Harmancı, Başkan Yardımcısı Zülkif Akdoğan, Üyeler: Metin Ekizceli, İbrahim Akdoğan, Meriç Özsu

 

Denetim Kurulu: Yasin B. Demirel, Ekrem Aktaş, Ziya Karakuş

 

Enes Kara’nın Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Enes Kara, Resul Yılmaz, AbdulMuttalip Çağlar, Metin Ekizceli, Cafer Kara

 

Denetim Kurulu: Ahmet Kaymak, Birsin Tolga Albayrak, Murat Gücükçapraz

 

Faaliyet Raporu

 

Dernek yönetim kurulu olarak bir önceki genel kuruldan bu güne kadar aşağıdaki faaliyetler yapılmıştır.

 

1-Dernek üyelerimizin elbirliği ile dernek merkezimizin tefrişatı yapılmış olup yaren ocağı yakmak üzere hazırlanmıştır.

 

2-Derneğimizin önderliğinde dernek merkezimizde iki yıl Yaran Ocakları yakılmış ve bu yıl 3.sü yapılmak üzeredir.

 

3-Derneğimize dilekçe ile başvuranların üye kayıtları yapılmış ve dernekler bilgi sistemine işlenmiştir.

 

4-2015, 2016, 2017 yılı dernekler beyannameleri dernekler bilgi sistemine verilmiştir.

 

5-Derneğimiz üyelerini bilgilendirmek üzere Cep Telefonlarına MESAJ bağlantısı yapmıştır.

 

6-2018 Haziran ayında Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Ramazan ayı etkinliklerine davet edilmiş olup Karaalioğlu Parkı’nda yaran gösteri düzenlenmiştir.

 

7-Derneğimiz 2015 yılından itibaren Ramazan ayında Yönetim Kurulunca Üyelerine İftar Yemeği vermektedir.

 

8-15 Temmuz 2016 başarısız hain darbe girişiminde belediye meydanında nöbet tutuldu ve vatandaşlara çorba ikramı yapıldı.

 

9-18 Mart Şehitleri anma günlerinde protokol törenlerinde hazır bulunuldu.

 

10-Ahilik haftasında protokol karşılanmasında bulunuldu.

 

11-Kanal 7 gece gündüz ve Show TV Turgay Başyayla ile yemek programlarına Yaran Kültürünün tanıtılması için program çekimine katılındı.

 

12-Karatekin Üniversitesi Yönetici topluluğunca gösteri düzenlenmiştir.

 

İbrahim Harmancı

 

Zülkif Akdoğan

 

 

 

 

 

 

 

Metin Ekizceli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 25121 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mehmet
    5 yıl önce
    Hayırlı uğurlu olsun. Rabbim utandırmasın, usandırmasın. Ocağınız daim olsun.