Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği Eğitim Ocakları Tüm Güzelliğiyle Devam Ediyor

Bu sezon Yaran Meclisini genelde 20’sini A takımından, 4’ünü ise yeni yaranlardan oluşturan Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği sezona iddialı hazırlanıyorlar.

Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği Eğitim Ocakları Tüm Güzelliğiyle Devam Ediyor
19 Aralık 2018 - 22:35 - Güncelleme: 19 Aralık 2018 - 22:57

Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği 2018-2019 Eğitim Ocakları tüm hızı ve güzelliğiyle devam ediyor.

 

Bu sezon Yaran Meclisini genelde 20’sini A takımından, 4’ünü ise yeni yaranlardan oluşturan Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği başağaları, reisi, yaranağaları ve çavuşu, sazendeleri ile eğitim ocaklarına gayrisiz katılım sağlayarak özen gösterdiklerine şahitlik ettik.

 

Bu Sezona İddialı Hazırlanıyorlar

 

Eğitim ocakları dahi resmi olarak devam ediyor. Giriş saati 20:00 ve yemekli olan ocaklarına seçkin misafirlerini de davet ederek yaran meclisinde bulunmalarına katılım sağlayan Büyükbaşağa Metin Ekizceli, Küçükbaşağa İbrahim Akdoğan, Reis Cengiz Efe bu sezonda yaranda tavan yapacaklarının sinyalini veriyorlar.

 

Eğitim ocaklarında dahi mürüvvet sahipleri takım yemekleriyle ocaklara hassasiyet gösteriyor olmaları baş ağaların, reisin, yaren ağaların ve sazendelerin güzel dilekleri Cenab-ı Allah sizleri başımızdan eksik etmesin ifadeleriyle taçlandırılıyor.

 

Kurallara Uymayanlara Cezalar Veriliyor

 

Yaren evine tok gelinilmesine müsaade edilmiyor. Eğitim ocaklarına aç gelinerek mürüvvet yemeklerinin dahi israf olmasına izin verilmiyor. Ben tokum, ben yedimde geldim diyen yarenağalara; başağalar tarafından cezalar verilerek disiplinin en üst düzeyde olduğu gözlemlendi.

 

Bu hafta itibariyle de mazeret bildirmeyen bütün yarenağalara Başağalarımızın kararı doğrultusunda ‘Merhabalar’ başlamıştır.

 

Bu sene yaranların ve ekibin şansı az. Çavuşun sıkısına çattık, cipmi taktı ne bilmiyoruz ama herkesi takip ediyor.

 

20 Aralık 2018 Perşembe günü eğitim ocağımız ‘Mahkemelidir’ Mazeretsiz katılım (hastalık, ölüm, düğün, gece mesaisi dışında) mecburidir. Herkes işlerini ona göre ayarlasın diyerek yaran meclisinin basın temsilcisi olarak yaranağaları bilgilendirmiş olalım. Göstermiş olduğunuz hassasiyete Başağalarım, Reisim, Çauvuşum adına teşekkür ederim.

 

Şehitler ve yaranlar diyarımızın, kaya tuzumuzun başkenti olan şirin ilimiz Çankırı’mızın yaran geleneğini yaşatmaya çalışan başağalara, yaranağalara selam olsun. “Her kişi yaran olamaz, er kişi yaran olur. Son sözümüzde şudur Yaranımız Yarınımızdır. Kız anadan öğrenir sofra düzmeyi, Oğlan babadan öğrenir sohbet gezmeyi” Ocaklarınız şen ve daim olsun.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak “İyi ve kötü gününüzde her zaman yanınızdayız. Hiç şüpheniz olmasın. Şahsımız Bizans yalakası değiliz, memleket sevdalısıyız”… Hoşça kalın, dostça kalın.

 

Büyükbaşağa: Metin Ekizceli, Küçükbaşağa: İbrahim Akdoğan, Reis: Cengiz Efe

 

Yaranağalar: Osman Alaca, Abdulmüttalip Çağlar, Yasin Buğra Demirel, Ziya Karakuş, Meriç Özsu, Cafer Kara, Osman Tuna, Ahmet Çağlar, Tolga Birsin Albayrak, Resul Yılmaz, Yasin Arslan, Yasin Berdan, Murat Altun, Enes Kara, Nevzat Sezer, Yılmaz Baykın, Gökhan Burak Kaçmaz, Okan Dakımcı, İsmail Özdemir, Hakan Aydın, Tolga Kerem

 

Çavuş: Ahmet Kaymak

 

Sazende: Kerem Aydınlı, Mert Derelli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çavuş Ahmet Kaymak bu sezonki kiyafet tanıtımında karşımızda iken

 

www.haberci18.com İnternet Medya sahibi Mustafa Çelik

Bu haber 17297 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum