Çankırı Esnafları Yaren Kültürünü Yaşatma Derneği Yaranları İlk Sınavı A Haber Huzurunda Verdi

Cumhuriyet Mahallesi, Belediye Caddesi, Paşabeyoğlu İş Merkezi üst kattaki Yârân Evi'nde toplanan yârân meclisi üyeleri dua ile sezona merhaba dedi.

Çankırı Esnafları Yaren Kültürünü Yaşatma Derneği Yaranları İlk Sınavı A Haber Huzurunda Verdi
17 Ocak 2019 - 09:08 - Güncelleme: 17 Ocak 2019 - 15:12

A Haber Çankırı Esnafları Yaren Kültürünü Yaşatma Derneği Yaran Meclisinde 

 

2018-2019 Yaran Meclisini Oluşturan Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği Yaranları Yeni Sezona Merhaba Dediler.

 

Cumhuriyet Mahallesi, Belediye Caddesi, Paşabeyoğlu İş Merkezi üst kattaki Yârân Evi'nde yakılacak yaran meclis ocakları, yârân üyeleri dua ile sezonu açtı.

 

Bu sezon Yaran Meclisini genelde 22’sini profesyonel (A takımı) yaranlarından, 2 sini ise yeni yaranlardan oluşturan Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Eğitim Ve Gençlik Derneği 2018-2019 sezonuna hazır. 

 

A Haber TV’nin çekimini yaptığı yaran meclisimizin eğitim ocağı sunumu yayın tarihi belli olunca tüm halkımızı bilgilendireceğiz.

 

Çankırı’ya ait değerleri ve geleneksel kültürümüzü tanıtmak amacı ile bu yıl yaran kültürümüze bol bol yer vereceğiz.

 

Değerli meslektaşım, A Haber TV ulusal basın Çankırı temsilcisi dostum, kardeşim Recep Doğru ve arkadaşları nazik davetimizi kırmayarak şehrimize gelerek son eğitim ocağımıza yoğun ilgi gösterdi.

 

A Haber Çankırı yayın ekibi yaran kültürümüzü tanıtmak için Çankırı Esnafları Yaren Kültürünü Yaşatma Derneği'ne misafir oldular.

 

Yaran kültürümüzü en güzel şekilde tanıtmak için yerel ve ulusaldaki basın çalışmalarımıza ağırlık verdik.

 

2018-2019 sezonu yaran meclisimizde yakılan ocak günlerinde Çankırı yaran kültürü, dünyanın en büyük kaya tuzu rezervlerine sahip kaya tuzu ürünleri şehri Çankırı’mızı daha da ilerilere götürme gayreti içerisindeyiz. Yaşımız ilerlese de yarandan kopamıyoruz.

 

Çankırı ve diğer şehirlerde yaşayan Çankırılılar yaran meclislerine katılarak memleket hasreti giderirken; Çankırı yaranını yakından görebilmek için 81 vilayet ve yurt dışından şehrimize gelen misafirağalar yeni sezonun son eğitim ocağında yarana gönül vermiş eski başağaları, reisleri, yaranları yakınen ve canlı tanıma imkanı buldular.

 

Son eğitim ocağı olması münasebetiyle 2018-2019 Yaran sezonuna merhaba diyen Çankırı Esnafları Yaren Kültürünü Yaşatma Derneği yaran ekibinin gösterisi ise izleyenlerden büyük alkış aldı. Mahalli kıyafetlerle ulusal basın A Haber TV’nin huzuruna çıkan ekibimiz, kalemimiz ve deklanşörümüzün yol gösterici olduğu programda, ortak sesimiz olan değerli basın mensubu kardeşlerimizi de ağırladı.

 

Bu Ekip Yaran Kültürüyle Birlikte Onurlandırıyor, Gururlandırıyor

 

Selam olsun başağalara, reislere, yaranlara, çavuşa, sazendelere…

 

Çankırı Esnafları Yaren Kültürünü Yaşatma Derneği yaran ekibi “Toplulukların bir tanesidir.”

 

Oğlan Babadan Öğrenir Sohbet Gezmeyi, Kız Anadan Öğrenir Sofra Düzmeyi…

 

"Devir, birlik ve beraberlik devridir. Şehitlerimizle, gazilerimizle, güvenlik güçlerimizle vatanımız, milletimiz, bayrağımız, kuran’ımız için canımız pahasına mücadele ediyoruz. Bu topraklarda birlik, beraberlik bozulmayacak." İnşallah.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası birçok projesini hayata geçirmeye devam etmektedir. Eleştirmek için değil değiştirmek için çıktığı yolda, çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, gençliğin vermiş olduğu enerjiyi sosyal faydaya dönüştüren, kendine güveni olan girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkı sağlamayı, toplumda sosyal sorumluluk yönünden farkındalık yaratmayı hedeflemektedir.

 

Allah’ım 2018-2019 sezonu yaran meclisimizde yakılacak olan tüm ocaklarımızı şen ve daim eyle, kardeşliğimizi bozma, bozmak isteyenlere fırsat verme yarabbi.

 

Büyükbaşağa: Metin Ekizceli

 

Küçükbaşağa: İbrahim Akdoğan

 

Reis: Cengiz Efe

 

Yaranağalar: Osman Alaca, Abdulmüttalip Çağlar, Yasin Buğra Demirel, Ziya Karakuş, Meriç Özsu, Kürşat Ülker, Osman Tuna, Ahmet Çağlar, Tolga Birsin Albayrak, Resul Yılmaz, Yasin Arslan, Yasin Berdan, Murat Altun, Enes Kara, Nevzat Sezer, Yılmaz Baykın, Gökhan Burak Kaçmaz, Okan Dakımcı, İsmail Özdemir, Hakan Aydın, Tolga Kerem

 

Çavuş: Ahmet Kaymak

 

Sazende: Kerem Aydınlı, Mert Derelli, Ahmet Onur

 

Din görevlisi: Bilal Cendek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 13856 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • METİN KOÇ
    1 yıl önce
    YAKMIŞ OLDUĞUNUZ YAREN OCAĞINIZ HAYIRLI OLSUN. BAŞTA BAŞ AĞALAR OLMAK ÜZERE TÜM YAREN AĞALARIMI KUTLUYORUM. OCAKLARINIZ SÖNMESİN. DAİMA YANSIN. ALLAH YARAN GECELERİNİZİ DAİM ETSİN.