Reklamı Geç

Son Dakika Kurşunlu Belediyespor BAL Ligine Yükseldi

Çankırı’da, amatör lig şampiyonu Kurşunlu Belediyespor, Bölgesel Amatör Ligi’ne (BAL) çıktı. Kurşunlu Belediyespor, gelecek sezonda 1074 Çankırıspor ile birlikte ilimizi BAL’da temsil edecek.

Son Dakika Kurşunlu Belediyespor BAL Ligine Yükseldi
15 Ağustos 2020 - 17:14 - Güncelleme: 15 Ağustos 2020 - 21:23

İlçe Takımı Kurşunlu Belediyespor BAL Ligine Yükseldi

Tebrikler Kurşunlu

TFF tarafından bugün açıklanan karar ile, Çankırı Futbol Ligi 2019-2020 sezonu Şampiyonu Kurşunlu Belediyespor BAL Ligine yükseldi. Bu sezon Kurşunlu Belediyespor, 1074 Çankırıspor ile birlikte Çankırı'yı Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) temsil edecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu, pandemi nedeniyle amatör liglerle ilgili kararını açıkladı. Karara göre pandemi başlamadan önce ligi sonuçlanan ve ligi birinci bitiren 5 ilden biri olan Çankırı’da, amatör lig şampiyonu Kurşunlu Belediyespor, Bölgesel Amatör Ligi’ne (BAL) çıktı. Kurşunlu Belediyespor, gelecek sezonda 1074 Çankırıspor ile birlikte ilimizi BAL’da temsil edecek.

2020-2021 futbol sezonunda BAL’a yükseltilen lig şampiyonumuz Kurşunlu Belediyespor’da kulüp başkanı Zekeriya Kahraman gazetemiz muhabiri ve DHA Çankırı Temsilcimiz Ramazan Sarıcı’ya yaptığı açıklamada federasyonun aldığı karara son derece sevindiklerini söyledi.

3 yıldır Çankırı’da şampiyon olduklarını aktaran Kahraman, “3 senedir Çankırı amatör liginde şampiyon oluyoruz. Hedefimiz de bal ligiydi. Bu sene kazanılmış şampiyonluktan dolayı bir hakkımız vardı.

Pandemiden dolayı da bizi Bölgesel Amatör Ligi’ne aldılar. İyi bir takım kurup mücadele etmek istiyoruz. Ses getirmek, ligde yukarılara oynayan bir takım kurmak istiyoruz. Bazı hazırlıklarımız vardı ama federasyon kararını bekliyorduk. Artık çalışmalara başlayacağız. İyi oyuncularımız var, takıma takviyeler de yapacağız. Transfer için görüşme yapacağımız oyuncular var. Hem Kurşunlu’muzu hem Çankırı’mızı en iyi şekilde temsil etmek itiyoruz.” dedi.

Kahraman, 1074 Çankırıspor ile birlikte ilimizi BAL’da temsil edeceklerini ifade ederek şunları kaydetti:

“Kararı aslında bekliyorduk ama kesin olmadığı için çalışmalar başlamamıştık, artık resmileşti. Ama BAL liginde Çankırı’da tek takım kontenjanı var. Bu sene pandemiden dolayı 2 takıma çıkarttılar. Biz ve 1074 Çankırıspor BAL liginde mücadele edecek. Seneye bunu yine 1 takıma indirecekler. Biz bu sene başarılı olmalıyız ki tek takıma düştüğü zaman BAL da yine mücadelemizi sürdürebilelim.

İki takım olmanın avantajı da var. Birbirimize destek oluruz, birbirimize yardımcı oluruz. Neticede bu şehir bizim. Biz hep beraber, Çankırı olarak sesimizi duyurmaya çalışacağız.”


 


Bu haber 6488 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç