Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğünde Büyük Vurgun Yapıldığı İddia Ediliyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce 07.08.2019 tarihinde yapılan Sabiha Anne Kız Yurdu A Blok İçerisinin Boyanması İşi ile ilgili ihale şaibelerle dolu.

Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğünde Büyük Vurgun Yapıldığı İddia Ediliyor
21 Ağustos 2019 - 15:02

Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğünde Büyük Vurgun Yapıldığı İddia Ediliyor Doğrumu?

 

Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğünde Vurgun mu Yapıldı?

 

Haberci18.com Whatsapp ihbar hattına vatandaşın gönderdiği görüntü ve bilgiler, Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğünde nelerin olup, bitiğini bir bir açıklıyor.

 

İkiyüzbin Türk Lirasına Yapılabilecek İş Altıyüzbin Türk Lirasına İhale Edildi

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce 07.08.2019 tarihinde yapılan Sabiha Anne Kız Yurdu A Blok İçerisinin Boyanması İşi ile ilgili ihale şaibelerle dolu.

 

Öncelikle söz konusu işin Açık İhale usulü ile ihaleye çıkılması gerekirken, ihalenin 4734 sayılı İhale Kanununun 21/b maddesinden yapılması İhale mevzuatı açısından ihaledeki usulsüzlüğü gözler önüne seriyor. Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya yapım tekniği açısından özellik arz eden işler 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun pazarlık usulünü düzenleyen 21’inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında ihale edilebilir. Ancak açık ihalede adrese teslim iş yapılamayacağından Kamu İhale Kanununun 21/b maddesi kanuna aykırı şekilde tercih edilerek ihale gerçekleştirilmiştir.

 

İhalenin yapıldığı tarihten iki gün önce ihalenin (…) ya 600.000 TL ye kalacağı kamuoyu gündemine sızmıştı. İhaleye davet edilen firmalardan (… İnşaat 650.000 TL, (…başka bir firma) 595.000 TL, (…Yapı 250.000 TL teklif vermiş, maalesef en düşük teklifi veren firma aşırı düşük sorgulaması ile elenerek ihale dışında bırakılmış ve iş 600.000 TL ye (…) ya bırakılmıştır.

 

2018 yılında Hacı Murad-ı Veli Erkek Öğrenci yurdu boya işi yapılmış yaklaşık 40.000 M2 alan 220.000 TL ye yaptırıldığı, 2017 yılında Çankırı Kız Yurdu boya işi 174.000 TL ye yapıldığı bilgisi alınmıştır. Sabiha Anne yurdunda boya yapılacak alanın 35.000 M2 olduğu da dikkate alındığında dönen dolabın boyutunu kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyorum.

 

Sabiha Anne Yurdunda 15 M2 alçıpan duvar işinin 3.000 TL 90.000 TL ye ihalesiz bir şekilde verildiği ile ilgili de söylentiler vardır.

 

İhbarda Bulunan Şahıs Çankırı Cumhuriyet Savcılığını Göreve Davet Ediyor

 

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığını göreve davet ediyor, görevini kötüye kullanan, ihaleye fesat karıştıran ilgililer hakkında gerekli işlemin yapılmasını istiyoruz.

 

Not: Haberci18.com Whatsapp ihbar hattına gönderilen konu ile alakalı şikayet ve ihbar bilgileriyle birlikte vatandaşın adı, soyadı, tarih ve imzası mevcuttur. Ayrıca bu haberi yaparken Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğünde böyle bir iş yapıldı mı, yapılmadı mı onu araştırarak vatandaşın ihbarını, şikayeti sayfamıza taşıdık. (Sorduk böyle bir iş yapılmış, ihale gerçekleşmiş) İhaleyi kim almış onu da bilmiyoruz.

 

Vatandaş tarafından gönderilen bilgiler doğrultusunda haber sonrası yaşanacak gelişmeler hakkında ne olur biter biz yayıncılar yorum yapamayız... Tek yapabileceğimiz söz konusu haber bilgileri içerisinde söylenenleri, konuşulan iddiaları kamuoyu ile paylaşmakla yetinebiliriz.

Bu haber 8757 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • 7 ay önce
  Böyle basiretsiz siyasetciler olursa bu kişiler daha çok götürürler.
 • 7 ay önce
  Birileri torpille oturtur oda cebini doldurur bizim hakkımızı gasp eder sonrada iyi iş yapmış gibi sokaklarda gezerek alın görevden. Aslı varsa parayı geri alın.
 • zarife
  7 ay önce
  Havuz nerde havuz? Ne zaman yapcaksınız yenisini, bari eskisi dursaydı da bebelerimiz yüzseydi.