Çankırı'ya Millet Bahçesi Spor Vadisi ve Spor Bilimleri Fakültesi Geliyor

Çankırı’ya yapılacak olan “Millet Bahçesi ve Spor Vadisi” projesi ile Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde açılması düşünülen Spor Bilimleri Fakültesi üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

Çankırı'ya Millet Bahçesi Spor Vadisi ve Spor Bilimleri Fakültesi Geliyor
08 Haziran 2021 - 19:53
Çankırı'ya Millet Bahçesi Spor Vadisi ve Spor Bilimleri Fakültesi

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ve kurum yöneticileri, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi'yi ziyaret etti.

Ziyarette, yeni dönemde KYK Yurtlarının durumu, Gençlik Projeleri ile üniversite öğrencilerine yönelik yapılacak sosyal ve kültürel faaliyetler ile Çankırı’ya yapılacak olan “Millet Bahçesi ve Spor Vadisi” projesi ile Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde açılması düşünülen Spor Bilimleri Fakültesi üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, şehrin tüm dinamikleri ile olduğu gibi öğrencileri için büyük önem arz eden ve organik bağlarının bulunduğu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile de yakın ilişkiler ve diyalog içerisinde olduklarını söyledi.

Rektör Çiftçi, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz öğrencilerimizin barınma ihtiyaçları, kültürel ve spor aktiviteleri için bizim birebir çalıştığımız ve iyi ilişkiler içerisinde olduğumuz bir kurum. Yöneticilerimiz ile yeni dönemde öğrencilerimiz ve Çankırı halkı için yeni sosyal imkânlar ve gençlik projeleri gibi birçok konuda istişarelerde bulunduk. Ama en heyecan verici olanı bizim kampüsümüze yakın bir alanda kurulacak olan “Millet Bahçesi ve Spor Vadisi” projesi oldu.

Müdürlüğümüz çok güzel bir proje çalışmış ve hayata geçirmek için gerekli girişimlere ve hazırlıklara başlamışlar. Bu proje tamamlandığında Çankırı için büyük bir vizyon proje olmasının yanında sosyal kültürel anlamda ilimizin büyük bir açığını kapatmış olacak. Bizde buna bağlı olarak Spor Bilimleri Fakültesi için çalışılmış ve altyapısı hazırlanmış projemizi revize ederek üst kuruluşumuz olan YÖK’e başvurumuzu yineleyeceğiz. Çankırı Karatekin Üniversitesi spor tesisleri açısından zaten mükemmel bir altyapıya sahip. Daha önce Cimnastik, Ju Jitsu gibi spor dallarında uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yaptık. Yine bizim boks milli takımlarımız, İngiltere boks milli takımı çeşitli kategorilerde hazırlık kamplarını bizim tesislerimizde yaptılar. Dolayısıyla, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün vizyon projesi Millet Bahçesi ve Spor Vadisi tamamlandığında, bizim Spor Bilimleri Fakültemiz açıldığında ve mevcut altyapı ile entegre edildiğinde Çankırı tam bir spor şehri olacaktır. Bu hem turizm ve insan sirkülasyonu ile şehrimize her anlamda çıktı olarak geri dönecektir. Hep söylediğimiz gibi biz şehrimize katkı sunmak için tüm paydaşlarımızla ortak akıl ile çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.


Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ise, ”Sayın rektörümüz ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Kendilerinin vizyonu, gençliğe ve spora yaklaşımı bizi son derece mutlu etti. Biz yapacağımız Millet Bahçesi ve Spor Vadisi projesi için şehrin bilimsel aklı olarak üniversitemizden istifade etmek istedik Sağ olsunlar düşüncelerini aktardılar. Projemize bağlantılı olarak açılacak olan Spor Bilimleri Fakültesinin önemini vurguladık. Proje tamlamadığında bu fakülte ile uyum içerisinde çalışarak öğrencilere uygulama alanı olarak kullanılabileceğini söyledik. Fakülte çalışmalarının tamamlandığını söyledi Sayın rektörümüz. Bizim projemiz tamamlandığı ve Spor Bilimleri Fakültesi açıldığında Çankırı sportif anlamda var olan başarılarını katlayacak ve önemli bir spor üssü haline gelecektir.” İfadelerini kullandı.
Bu haber 1559 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mert
  1 hafta önce
  Üniversite vizyonu açısından en güzel çalışma olur. Uygulama alanı şehrin çehresini değiştirir. İnşallah verilen sözler tutulursa.
 • Can
  1 hafta önce
  Önemli olan yeni bölüm açmak değil mevcut bölümlerin kapasitesini artırmak olmalı.. ÇAKÜ ile Aynı yıllarda kurulan başka illerdeki üniversitelerin öğrenci sayısı ile ÇAKÜ öğrenci sayısına bakılırsa ne derece gelişmiş olduğu ortada..
 • Cengiz
  1 hafta önce
  Hayırlı olsun