Çankırı Halkı Vali Ayaz'dan Maske Takma Zorunluluğu Getirilmesini Talep Ediyor (Özel Haber)

Sağlık birimleri, gerekse Çankırı Valiliği bu konuyu gündeme alır ve ivedilikle başta şehir merkezi olmak üzere ilçelerde 'maske takma zorunluluğu' kararını uygulamaya koyar. Tek beklentimiz bu.

Çankırı Halkı Vali Ayaz'dan Maske Takma Zorunluluğu Getirilmesini Talep Ediyor (Özel Haber)
19 Haziran 2020 - 08:38 - Güncelleme: 19 Haziran 2020 - 08:50
Birçok ilde maske takma zorunluluğu getirilirken; neden Çankırı’da uygulanmıyor?

Haber Merkezimizi telefon yağmuruna tutan şehrimizin duyarlı insanları bizler aracılığı ile seslerinin vali beye duyurulmasını istediler.

"Vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirlerimiz başta olmak üzere, artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarımız, valilerimiz başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam ediyor. Bir çok ilimizde maske, yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk. Virüsle maskesiz mücadele edemeyiz." Çankırı’da maske takma zorunluluğunun getirilmesi tek dileğimizdir.

Gelen mesajlar değerlendirildi. Halkın ortak mesajı şu yönde; Sayın valim ilimize hoşgeldiniz. Bir an önce bir avuç Çankırı’da bitmek tükenmek bilmeyen, vaka sayılarını artıran Coranavürüs (Covid-19) a inanmayan bazı vatandaşların vurdumduymazlıklarından şehrimizde tedirgin ve çok rahatsızız. Lütfen maske zorunluluğu konusuna bir el atın maske zorunluluğunu getirin sizden ricamız bu dur.

www.haberci18.com İnternet Medya’dan Sayın Valimize

Kul Hakkına Girmeyelim Diye Hatırlatıyoruz!

Çankırı olarak ne sosyal mesafe tanıdık, nede doğru düzgün maske taktık. Üç aylık emeklerimiz çöpe gitti. Şehrimizde bazı mahalle ve köyler karantinaya alındı. İlimizin valisi olarak hıfzıssıhha kurulunun alacağı kararlara istinaden maske takma zorunluluğu ve maske takmayanlar hakkında cezai işlemler başlatılsın isteniyor.

Bilim kurulunun tavsiye kararını yada hükümetin Çankırı için vereceği yasak kararlarını bekleyecek miyiz? Çankırılılar maskesiz adım atamayacak diyebilir miyiz? Maskenin nasıl takılacağını öğrenmekle, aşının bulunması aynı zamana denk gelecek galiba. Kimse kusura bakmasın en çokta maskeyi "At Yemliği" gibi takanlara gıcığız. Maske takmayanlara sesleniyoruz. “Sokağa çıkmak zorundaysanız, maske ve sosyal mesafe kurallarına lütfen uyun!

İnşallah Alacağı Kararlar İçerisinde Çankırı’da da Maskesiz Adım Atmama Kararında İmzasını Basar

Sağlık birimleri, gerekse Çankırı Valiliği bu konuyu gündeme alır ve ivedilikle başta şehir merkezi olmak üzere ilçelerde 'maske takma zorunluluğu' kararını uygulamaya koyar. Çankırılılar olarak karanlığa gitmemizin bir anlamı yok.

Valimiz Sayın Abdullah Ayaz makamına ilk oturduğu dakikalarda açıklamalarında şu ifadelere yer vermişti.

Ayaz;  iddialı olmayan, mütevazi, olumlu iz bırakmayı hedefleyen, ekip çalışmasını önemseyen, konuşkan, güler yüzlü, çalışma azimli, en fazla da halkın içinde olacağı sözleri dikkat çekmişti.

Çankırı’da da yoğun mesai gayreti içerisinde olacağı mesajını veren Ayaz, huzurlu, uyumlu, güzel bir çalışma dönemi beklentisinin altını çizerken, “Vatandaşa kapımız hiçbir zaman kapalı olmaz, olmayacakta. Bugüne kadar hayatı normal yaşama gayreti içinde olduk. Elimizden geldiği kadar vatandaşın içerisinde olacağız, vatandaşımız için olacağız” ifadelerini kullandı.

Sayın Valim biz razıyız. Cenab-ı Allah’ta sizlerden razı olsun.
 
Bu haber 3146 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Adaletli
  1 yıl önce
  Günlük 15 TL ye sigara alıyorlar günlük 1 TL lik maskeyi devletten bekliyorlar yazık canınızdan da mı kıymetli kimide maskeyi çeneye takıyor kimi kimi hiç takmıyor kul hakkıdır bu sen ölmezsin belki ama başkasına zararın olmasın git kendini öldür korkun yoksa her kimki kurallara uymuyor maske takmiyorsa Allah cezasını versin
 • Sade Vatandaş
  1 yıl önce
  Halk olarak bilmem ama kendimce devletimiz 1 paket maske verse de kullansak iyi olur 34 ülkeye yardım eden asrın lideri halkına da 1 paket (5 adet) maskeyi çok görmez ondan sonra isterse yasak getirebilirler.