Bakan Adil Karaismailoğu'na İki Önemli Sorumuzu Yönelttik

Fabrika çıkışında basın mensupları arkadaşlarımın da hazır bulunduğu bir anda Sayın Bakan Adil Karaismailoğlu’na şehrimi ilgilendiren iki önemli konu hakkında soru sormak için izin aldık...

Bakan Adil Karaismailoğu'na İki Önemli Sorumuzu Yönelttik
25 Mayıs 2021 - 09:31
Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızıda Sorusuz Bırakmadık. Sorularımızın Cevabını da Almadan Göndermedik!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Çankırı’ya geldi.


Bölge Trafik önünde Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ve parti teşkilatları tarafından karşılanan Bakan Karaismailoğlu Çankırı Valiliği’ne geçti. Bakan Karaismailoğlu’nun Valilik ziyareti basına kapalı gerçekleşti.

Çankırı Makas Fabrikası’na geçen Bakan Karaismailoğlu ve beraberindekiler, fabrikayı gezerek Fabrika Müdürü Abdulvahap İnanç’tan bilgi aldı, incelemelerde bulundu.

Bakan Karaismailoğlu incelemelerinin ardından basına açıklamada bulundu.

Çankırı Makas Fabrikası’nın Devlet Demiryolları ile birlikte özel ve resmi kurumların demiryolları hatlarında kullanılmak üzere makas, bunlara ait yedek parça ve malzemelerini imal ettiğini belirten Bakan Karaismailoğlu “1992 yılında hizmete giren ve yıllık 250 makas üretim kapasitesi ile çalışan fabrikamızda ahşap ve beton traversli makaslar üretilmekte” dedi.

Şehitler, Yaranlar, Gaziler Diyarı Çankırı’mıza Müjdeleriniz Nelerdir?

Fabrika çıkışında basın mensupları arkadaşlarımın da hazır bulunduğu bir anda Sayın Bakan Adil Karaismailoğlu’na şehrimi ilgilendiren iki önemli konu hakkında soru sormak istediğimi beyan ettim. Teklifim ilk anda soru alınmayacağına istinaden gerek varmı denildi. Fakat inatçılığımı elden bırakmayarak talebimi Sayın Milletvekilimiz Salim Çivitçioğlu’na ilettim. Milletvekilimizin girişimleriyle Bakan bu teklifi kabul ederek buyur ne soracaksınız diye kameralarımızın karşısına geçti.

www.haberci18.com İnternet Medyası İmtiyaz sahibi olarak Sayın Bakana hazurunun karşısında sorularımı peş peşe sordum.

1.ci Soru: Sayın Bakanım Çankırı Makasa Fabrikamız 1992 yılında büyük bir heyecanla 128 İşçi arkadaşlarımızla birlikte hizmete girdi. Fakat geçen yıllara göre de bu sayı 45-50 kişiye düştü. Şuan çalışan işçi kardeşlerimizin en genci 50 yaşlarında. 70-80 kişi emekli oldu. İşçi sayımız azalmasıyla birlikte üretim azaldı ve kalifiyemiz düştü. Fabrikamızın içini işçilerle doldurmayı düşünür müsünüz, Çankırı Makas Fabrikasına bakış açınız nedir, görüşlerinizi alabilir miyiz diye sorumuzu sorduk.

1.ci Sorumuzun Cevabı: Sorularımızı cevaplayan Bakan Karaismailoğlu, Çankırı Makas Fabrikası’na önem verdiği için inceleme yapmak üzere programa aldırdığını vurgulayarak “İçerde durumu gördüm. Fabrikayı elden geçirip, profesyonel anlamda kalifiye elemanlarla ayağa kaldırmamız gerektiği anlaşıldı. Bu konuyu arkadaşlarla konuştuk. Planlamalarını yapıp hızlı çalışma yapacağız. İnşallah fabrikayı daha değerli duruma getireceğiz” diye konuştu.

2.ci Soru: Sayın Bakanım, Çankırı’dan geçen Ankara–Karabük yolcu tren seferleri konusunda çok sözler verilmişti fakat ne hikmetse bir türlü Ankara-Çankırı, Karabük-Zonguldak ve Zonguldak-Karabük, Çankırı Ankara istikameti yolcu tren seferleri başlayamadı. Hani Çankırı’ya Karaelmas gelecekti. Gelemedi, Sorun nedir?

2.ci Sorumuzun Cevabı: Bu sorumuz üzerine ise Sayın Banın cevabı şu oldu, “Covit-19 salgını süreci nedeniyle bütün ayarlarımız değişti. Eski ayarlara dönmek için çalışıyoruz. Karaelmas ve Doğu Ekspresi gibi özellikle turizm amaçlı yoğun çalışmamız var, İnşallah gereğini yapacağız” ifadelerini kullandı.

Sorularımızı cevaplayan Bakana teşekkür ettik, bakan da Fabrikadan ayrıldı. İnşallah Çankırı’mız için verilen sözler unutulmaz. Siyasilerimiz konunun takipcisi olurlar.


Bu haber 1549 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mutlu
  3 hafta önce
  "19 YILDA EZBERLERİ BOZAN ŞEHİR" işte ben buna ............... gülerim. :)) Herkes gider Mersin'e Çankırı gider tersine..
 • Cankiridayim
  3 hafta önce
  Değerli Kardeşim, sorumluluk alıp memleket hayrına teşebbüslerin için teşekkür ediyorum. Millet Vekilimiz, Meclis başkanımız M A H Renda(ARE) Sivas-Karabük- Zonguldak güzergahını 80 yıl önce Çankırı'dan geçmesine vesile olmuş ve olağanüstü çabayla mevcut yol gerçekleşmiş... Lakin direkt güzergahın Ankara olmaması yolcu tercihini özellikle süre-maliyet açısından etkilediğini tahmin ediyorum. Çankırı- Tüney-Çubuk- Ankara yeni DDY güzergahını her platformda dile getirmemiz hatta Kastamonu tünelle geçilebildiğine göre DDY niye planlamaz ki? Muasır medeniyetlerin önem verdiği elektrikle çalışan, demir yolunu bizimde önemle acil ve verimli olarak kullanmamız gerekir diye düşünüyorum. Başarılarının devamını diliyorum.