AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Genel Sekreteri Fatih Şahin Çankırı'da Konuştu

Şahin, "Büyük Türkiye idealimizi ancak sivil, demokratik, özgürlükçü, zamanın ruhuyla barışık bir toplumsal mutabakat metni olma hüviyetini taşıyan yeni bir anayasa ile gerçekleştirebiliriz." ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Genel Sekreteri Fatih Şahin Çankırı'da Konuştu
04 Şubat 2021 - 07:53 - Güncelleme: 04 Şubat 2021 - 12:31
AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin 7.Olağan İl Kongresi'nde Çankırı’da Konuştu

"Özgürlükçü Anayasa" Vurgusu

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, "Sivil, demokratik, özgürlükçü yeni bir anayasa yapmak, bu ülkeye karşı en büyük sorumluluğumuzdur." dedi.
Kongreye, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Akif Kalaycı, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Yasin Bölükbaşı ve partililer katıldı.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Şahin, mevcut anayasanın artık toplumsal ihtiyaçları karşılamadığını söyledi.

Darbe ürünü, vesayetçi, zamanın ruhuna ayak uyduramayan bir anayasa ile 21'inci yüzyıl hedeflerine ulaşmanın mümkün olmayacağını ifade eden Şahin, "Büyük Türkiye idealimizi ancak sivil, demokratik, özgürlükçü, zamanın ruhuyla barışık bir toplumsal mutabakat metni olma hüviyetini taşıyan yeni bir anayasa ile gerçekleştirebiliriz." ifadesini kullandı.

AK Parti'nin Türkiye'ye birçok alanda hizmet ettiğini ancak yeni anayasa sözünü yerine getiremediklerinin farkında olduklarını söyleyen Şahin, şöyle devam etti:

"Dolayısıyla sivil, demokratik, özgürlükçü yeni bir anayasayı bu ülkeye kazandırmak omuzlarımızdaki en önemli sorumluluklardan bir tanesi, belki de birincisidir. Türkiye darbelerin şekillendirdiği anayasayı geride bırakıp demokratik ve sivil bir anayasayı hayata geçirebilecek, toplumsal uzlaşıyla bunu gerçekleştirebilecek bir tecrübeye sahiptir ve bunu da bundan önceki anayasa değişiklikleri sürecinde ortaya koymuştur. Önce Cumhur İttifakı olarak daha sonra da bütün toplumsal kesimlerle bütün siyasi partilerle sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek bu çalışmalarımızı hayırlı bir sonuca ulaştırabileceğimize canıgönülden inanıyorum. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına yaklaşırken ikinci yüzyıla yeni bir anayasayla girmek en büyük hedef ve idealimizdir."

"Kabe'mize yönelik hakaretleri, saygısızlıkları şiddetle kınıyoruz"

Şahin, konuşmasında Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara da işaret ederek yaşananları yakından takip ettiklerini vurguladı.

"Orada kutsal Kabe'mize yönelik hakaretleri, saygısızlıkları hep birlikte gördük." diyen Şahin, şunları kaydetti:

"Bu saygısızlıkları şiddetle kınadığımızı bir kez daha ifade ediyorum. Eminim yargı mercileri gerekli cezayı kendilerine süratle vereceklerdir. Kabe'ye saygısızlığı protesto eden sağduyulu öğrencilerin fişlendiğine hep birlikte şahit olduk. Bu saygısızlık dolayısıyla gelişen hadiseler neticesinde rektörlüğün, üniversitenin işgaline teşebbüs edildiğine hep birlikte şahit olduk. Bu saygısızlığa ses çıkarmayan, işgal girişimine ses çıkarmayan muhalefetin bu eylemler karşısında ağız birliği ettiğini, ülkemizi karıştırmak isteyenlere kol kanat gerdiğini hep birlikte gördük, şahit olduk."

AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz Çankırı’da Konuştu

Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, "Yakın zamanda yargı alanında, Ekonomi alanında, siyaset alanında birçok reforma imza atılacak." dedi.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 7. Olağan İl Kongresi, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katıldığı, Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Demiröz, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin milletin hamuru ile kurulan bir parti olduğunu söyledi.

AK Parti'nin 11,5 milyona yakın delegesinin olduğunu, dünyada böyle bir sivil toplum örgütünün bulunmadığını ifade eden Demiröz, "Hiçbir zaman için Türkiye'de yöresel milliyetçilik, bölgesel milliyetçilik yapmadık. Doğudan batıya her yere hizmet götürmeye devam ediyoruz." dedi.

Anayasa'nın daha önce değiştirilmek istendiğini ancak ortak bir noktada buluşulamadığını belirten Demiröz, "Yakın zamanda yargı alanında, ekonomi alanında, siyaset alanında birçok reforma imza atılacak. Bir darbe anayasanın 19 kez değişmesinden sonra halen yamalı bohça gibi anayasamız var. Bu anayasayı daha önce değiştirmek istedik. Eşit şekilde üçer kişilik ortak kurul kuruldu ama maalesef ortak bir noktada buluşulamadı. Muhalefet partileri yanaşmadı. Çünkü onlar sadece vesayet ve illegal örgütlerden destek alıyorlar.

Onlar millete dayanmıyorlar. Biri dağa dayanıyor, birisi darbelere dayanıyor diğeri de zaten kiralık vekillerle parti kuruyor." diye konuştu.


Demiröz, "Hala baş örtüsünden rahatsız olanlar var. Biz bu ülkede başörtüsünü serbest bırakırken çabuk unutuluyor. En büyük desteğimiz millet. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Muhalefet içinde CHP'de sağduyulu kardeşlerimiz de var. Onlara sesleniyorum, kendinize gelin genel başkanınızı uyarın. Adam dengesini kaybetmiş ona dikkat edin. Bugün Türkiye’yi her türlü ne yaparsak yapın sevinmeyi beceremiyorlar. Doğal gaz buluyoruz doğalgazı keşfediyoruz buna bile sevinemiyorlar. Çıkıp 8 yıllık doğal gaz. 8 yıllık değil 8 günlük bile olsa bu ülkenin menfaatine. Alt geçitler yaparız tüneller köprüler yaparız uzaya uydular göndeririz hiçbirine sevinmiyorlar sevinme duyguları da kalmamış Allah ıslah etsin. Bu millet 2023'de Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı seçtiğinde onları da tarihin çöplerine gönderecek inşallah" dedi.

Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olaylara da değinen Demiröz, şöyle devam etti:


"Ben 1970-1980 yıllarını,12 Eylül'ün öncesini çok iyi biliyorum. Biz bu filmleri gördük. Biz bunları biliyoruz. Hiç kimseye fırsat vermeyiz merak etmeyin. Çünkü Türkiye çok şeyler atlattı. Vesayet odaklarını geride bıraktı. Halen başörtüsünden rahatsız olanlar var. Biz bu ülkede başörtüsünü serbest bırakırken, çabuk unutuluyor, en büyük desteğimiz millet. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Muhalefet içinde CHP'de sağduyulu kardeşlerimiz de var. Onlara sesleniyorum, kendinize gelin, Genel Başkanınızı uyarın, adam dengesini kaybetmiş, ona dikkat edin."


AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin


AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz


Bu haber 5349 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum