Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Ve Güvenlik Gücü Personellerinin Maşallahı Var…

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına şikayetlerini, ihbarlarını bildirmelerini bekliyoruz.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Ve Güvenlik Gücü Personellerinin Maşallahı Var…
11 Aralık 2019 - 12:27

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Merkez ve Tüm İlçelerde Gerçekleştirdiği Operasyonlarla başarılı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Çankırı’nın huzur ve güveni için gece gündüz demeden yoğun çalışmalar gerçekleştiren polis ekiplerinin başarılı çalışmaları Çankırılı vatandaşların da takdirini topluyor.

 

Çankırı polisi tarafından yapılan uygulamalarda çok sayıda çeşitli silahlar, kaçak içki, sahte para, çok sayıda ruhsatsız pompalı tüfek ve pompalı tüfek fişeği, esrar ve eroin, hap maddeleri ele geçirildi, geçirilmeye de devam ediyor.

 

Ayrıca ekipler, araç sürücüleri için alkol, emniyet kemeri ve çevreye rahatsızlık veren modifiyeli araçlara yönelik uygulamalarını da gerçekleştirmeye devam ediyor. Gerçekleşen kontrollerde eksiklikleri bulunan veya kurallara uymayan sürücülere çeşitli maddelerden idari para cezası uygulanıyor.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Günlük Olaylar Basın Bültenleri

 

Olay-1 Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik her türlü mücadele çok yönlü olarak devam etmektedir.

 

Bu kapsamda; NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 05.12.2019 günü saat: 06:00 sıralarında Narkotik Görev Köpeği Chucky'in de katılımıyla yapılan operasyonla R.Y. isimli erkek şahsın sürücülüğünü yaptığı araç ile H.E. isimli bayan şahsın vücudunun çeşitli yerlerine gizlediği 95,53 gr SKUNK ve 140 adet ECSTACY uyuşturucu hap maddesi ile yakalanmışlar, şahıslar haklarında yapılan “TCK-188” suç (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) tahkikatı sonrasında sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edilmişlerdir.

 

Olay- 2 Kaçak sigara, kıyılmış tütün, makaron, puro, pipo tütünü, elektronik sigara ve likidi gibi tütün ve tütün mamullerinin yasa dışı satışı ve terör örgütünün finans kaynağının engellenmesi ile devletimizin vergi kaybının önlenmesine ve yasal ticaretin yapıldığı piyasada haksız rekabetin önlenmesine yönelik Çankırı KOM Şube Müdürlüğü olarak halkımızın huzur ve güvenliği için yapmış olduğumuz saha çalışmaları, denetim ve kontroller doğrultusunda;

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar ile TAPDK bandrolsüz tütün mamulü toptan satışı yapan ve piyasaya satan M.D. ve V.D. isimli şahıslar 07.12.2019 günü yapılan operasyonla, suçüstü 120 paket (1 paket 1000 gr) muhtelif markalarda bandrolsüz kıyılmış sarmalık tütün ile yakalanmışlar, haklarında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan adli tahkikat başlatılmıştır.

 

Olay-3 Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik her türlü mücadele çok yönlü olarak devam etmektedir.

 

Bu kapsamda; NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 05.12.2019 günü saat: 06:00 sıralarında yapılan çalışmalar neticesinde A.D., E.T., A.G., E.Y., S.C. ve Ö.Y. isimli şahısların araç ve üzerlerinde yapılan kaba üst aramasında 191,47 gr SKUNK maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce A.D., E.T., A.G., E.Y., S.C. ve Ö.Y. isimli şahıslara “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

 

Olay- 4 02.12.2019 günü saat 14:15 sıralarında Buğday Pazarı Mahallesi Elif Caddesi üzerinde bulunan bir çay ocağında kumar aleti ile kumar oynatıldığı ihbarı üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince belirtilen iş yerine ivedilikle gidilmiş, iş yerinde yapılan kontrollerde ihbarın doğru olduğu, iş yeri içerinde bozuk para atılarak çalışan, kazanıp kaybetmenin şansa ve talihe bağlı olduğu, aynı zamanda telefon şarjı yapabilen oyun makinası olduğu görülmüş, makine ve içerisinde bulunan bir miktar madeni para muhafaza altına alınmış, Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek iş yeri sahibi olan M.C isimli şahıs hakkında ‘1072 sayılı rulet, tilt, langırt vb. oyun makinaları hakkında kanuna muhalefet ve kumar oynanması için yer ve imkan sağlama’ suçundan gerekli Adli işlem yapılarak tahkikata başlanılmıştır.

 

Olay- 5 Sahte/kaçak el yapımı, dökme, bandrolsüz veya mükerrer bandrollü alkollü içkilerin tespiti ile sahte sosyal medya hesapları ve web sayfaları üzerinden satışını, üretimini ve kullanımını engellemek, insan sağlığı üzerindeki tehditleri ortadan kaldırmak ve can kaybının önüne geçilmesi amacıyla Çankırı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan saha çalışmaları, denetim ve kontrollerde;

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar ile el yapımı içki üretimi yapan ve piyasaya satan A.Y ve H.Y. isimli şahıslar 05.12.2019 günü yapılan operasyonla, suçüstü 19 adet 1000 ml el yapımı rakı, 3 adet 500 ml ve 1 adet 5000 ml el yapımı votka ile yakalanmışlar, haklarında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan adli tahkikat başlatılmıştır.

 

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın Kaçakçılık olaylarına karşı, Narkotik suçlara karşı, Asayişe müessir olaylara karşı, dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 3257 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum