Reklamı Geç

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

İl merkezinde tütün ve tütün ürünleri satışı ile faaliyet gösteren...devamını okuyunuz.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni
29 Ekim 2020 - 10:16 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 - 20:35

Basın Bülteni

Kaçak sigara, kıyılmış tütün, makaron, puro, pipo tütünü, elektronik sigara ve likidi gibi tütün ve tütün mamullerinin yasa dışı satışının engellenmesi ile devletimizin vergi kaybının önlenmesine ve yasal ticaretin yapıldığı piyasada haksız rekabetin önlenmesine yönelik Çankırı KOM Şube Müdürlüğümüzce yapmış olduğumuz saha çalışmaları kapsamında;

İl merkezinde tütün ve tütün ürünleri satışı ile faaliyet gösteren “H. Tütün” isimli işyerinde 21.10.2020 günü yapılan adli aramalarda; üzerinde TAPDK, GİB, bandrol, etiket, hologram, damga, pul vb. herhangi bir işaret bulunmayan 8.680 tane içi tütünle doldurulmuş dolu makaron, 20.000 tane içi boş makaron, 918 adet sökülmüş TAPDK bandrolü, 35,94 kg kıyılmış açık tütün ile 10,23 kg nargile melası (tütünü) tespit edilerek el konulmuş olup, iş yeri sahibi E.Y. ve iş yeri işletmecisi İ.Y. isimli şahıslar hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan adli, 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanuna Muhalefet suçundan idari tahkikat başlatılmıştır.

Kaçakçılık suçları ile mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri iş yerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 


Bu haber 3224 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Reklamı Geç