"Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri"

Çankırı’mızın huzurunun devamı için halkımızın tüm ihbarlarını 112 Acil Çağrı Merkezi hattına bildirmelerini bekliyoruz.

"Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri"
16 Eylül 2021 - 18:12 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 18:20
Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

“2021-2022 Yılı Eğitim-Öğretim Döneminde Okullar ve Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri” ile çocuk ve gençlerimizin daha güvenli ortamlarda eğitimlerinin devamını sağlamak amacıyla gelişimlerini sağlıklı yaşam şartları içinde tamamlamaları ve çağın gereklerine uygun güvenli eğitim-öğretim ortamlarında yetiştirilmelerinin devamı amaçlanmıştır.

İl Emniyet Müdürlüğümüzce 2021-2022 eğitim öğretim yılında okullarımızda alınan güvenlik tedbirleri kapsamında, okullar ile çocuk ve gençlerimizin giriş çıkışlarını takip edecek ekipler, “Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri” ve Trafik tedbirleri planlanarak, kurum içi bilgilendirme toplantımız yapılmış, eğitim öğretim yılının başlamasıyla 06 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başlanmıştır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, okula gitmek için evlerinden ayrılmasından başlayarak dönünceye kadarki zaman içerisinde güvenli bir eğitim-öğretim hayatı geçirmeleri, muhtemel şiddet olayları ile madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları, çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarının sağlanması ve halkımızın huzuru için etkin ve sürekli çalışmalarımız devam edecektir.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için halkımızın tüm ihbarlarını 112 Acil Çağrı Merkezi hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 1405 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum