"Çankırı eski Çankırı değil, Türkiye eski Türkiye değil"

Akbaşaoğlu, “En güzel hizmetleri Çankırı’ya kazandırdık. 400 yataklı devlet hastanesini mutlaka Çankırı’ya kazandıracağız” şeklinde konuştu.

"Çankırı eski Çankırı değil, Türkiye eski Türkiye değil"
04 Şubat 2021 - 10:09 - Güncelleme: 04 Şubat 2021 - 11:47
Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda Çankırı İl Koordinatörü Şengül Karslı’ın divan başkanlığında gerçekleşen olağan genel kurul için salonu dolduran davetliler davul-zurna ile karşılandı.

Divan Başkanı Karslı, yaptığı konuşmada “Türkiye’den başka vatanımız, milletimizden başka sevdamız yoktur. 2023-2024 seçimlerinden daha güçlü çıkacağız” dedi.

"Çankırı eski Çankırı değil, Türkiye eski Türkiye değil"

Akbaşaoğlu, “En güzel hizmetleri Çankırı’ya kazandırdık. 400 yataklı devlet hastanesini mutlaka Çankırı’ya kazandıracağız” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da AK Parti döneminde Çankırı'ya yapılan yatırımları anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun "Çankırı'da fabrika mı açtınız" sözünü hatırlatan Akbaşoğlu, "2015'te Çankırı'da Cumhurbaşkanımızla beraber lastik fabrikasının kurdelesini beraber kesmedik mi? Hep beraber bütün Avrupa'nın en büyük seramik ve granit fabrikası Kurşunlu’da AK Parti döneminde açılmadı mı? Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde, Çerkeş, Şabanözü, Korgun sanayi bölgelerinde 10 binin üzerinde işçi kardeşimiz evine ekmek götürmüyor mu? Ey Kılıçdaroğlu, senin bildiğin gibi değil mesele. Çankırı eski Çankırı değil, Türkiye eski Türkiye değil." değerlendirmesini yaptı.

Milletvekili Salim Çivitcioğlu, “İlçelerimizi Diğerinden Ayırt Etmeden Hizmet Noktasında Gerekenleri Yaptık, Yapmaya Devam Edeceğiz” dedi.

Kürsüye gelen Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti’nin en büyük özelliğinin sürekli kendini yenileme, tazeleme, büyütme ve geliştirme yeteneğine sahip olduğunun altını çizerek  şunları söyledi:

“Çankırı’mızın 11 ilçe, 3 belde ve 371 köyümüzün tamamını ziyaret ederek, köy halkı ve ihtiyar heyetinden sorun ve sıkıntıları dinleyerek, yerinde incelemelerde bulunarak çözümler üretmeye devam ediyoruz. Bir ilçemizi diğerinden ayırt etmeden her yere eşit, ihtiyaçlara uygun olarak hizmet noktasında gerekenleri yaptık, yapıyoruz ve hep birlikte yine yapacağız.”

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç da kongrede Çankırı'nın heyecanına ortaklık ettiklerini belirterek kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, yaptığı açıklamasında, “Bu gün 7. Olağan Kongrede Çankırı’nın heyecanına bizde şahitlik ediyoruz. Değerli dava arkadaşlarım AK Parti’de siyaset yapmak, Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşı olmak demek, milletin sevincini büyütmek. Mazlumların ve mağdurların dünyanın vicdanını kaybettiği bir dönemde umudu olmanın tamda adı AK Partili olmaktır. Kimileri ülkenin umutlarını tüketmek istiyorlar. Görüyorsunuz yeniden tencere tavacılar tan tanacılar sahne alıyorlar. Türkiye’de maalesef kaostan beslenmek isteyenler siyasi anlayışlar var. Ancak AK Partililer var. Ancak Çankırı var, Ankara var, İstanbul var, Gaziantep var 81 ilde yemin etmiş lideri ile ölümüne yürüyen AK Parti kadroları var. Onun için Türkiye sahipsiz değil. Dünkü Türkiye değil. Kara hesap yapanların hesaplarını bozan kadrolar var. Bu güne kadar bu kutlu davada emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde Abdulkadir Başkanımızla görev alan tüm kardeşlerimize başarılar muafakiyeler diliyorum. Allah mahçup etmesin.” dedi.

Ak Parti Çankırı İl, merkez ilçe, gençlik ve kadın kollarını barındıracak hizmet binası İl Kongresi ile aynı gün  kapılarını açtı.

Kongre bitiminde Atatürk Bulvarı üzerinde  birinci katı restore edilen devasa   hizmet binasına geçen partililer ve davetliler  tek tek gezerek beğendiklerini ifade etti.


Kongreye, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Akif Kalaycı, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Yasin Bölükbaşı ve partililer katıldı.
 
Bu haber 5432 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum