Çankırı İl Merkezinde 8, Ilgaz İlçe Merkezinde Yakalanan 2 Şahıs Tutuklanarak Ceza Evine Konuldu

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat...devamını okuyunuz.

Çankırı İl Merkezinde 8, Ilgaz İlçe Merkezinde Yakalanan 2 Şahıs Tutuklanarak Ceza Evine Konuldu
04 Ekim 2019 - 11:50 - Güncelleme: 04 Ekim 2019 - 18:40

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nün Yayınladığı, Valilik aracılığı ile basına servis edilen Basın Bülteninde yer alan bilgilere göre 14 şahıs yakalamış, adli makamlara sevki yapılmış, 8 şahıs tutuklanarak Çankırı E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

 

Kamu Düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanması büyük önem arz etmektedir. Kolluk birimleri, kanunun kendisine tanıdığı yetki ve sorumluluk çerçevesinde sahip olduğu imkânları da kullanarak bu konudaki çalışmalarını kesintisiz olarak gerçekleştirmektedir.

 

Bülten 1-

 

Aranan şahısların yakalanmasında etkinliğin artırılması ve süratle Adalete teslim edilmelerinin sağlanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; Türkiye genelinde Aranan Şahıslara yönelik eş zamanlı yapılan operasyon kapsamında İlimiz merkezinde 20 Eylül 2019 Cuma günü 14 ekip 40 personelin katılımı ile Çankırı Sulh Ceza Hâkimliğinden alınan Arama kararı sonucunda Asayiş suçları başta olmak üzere hakkında yakalama emri bulunan şahısların adreslerine yönelik operasyonlar yapılmış, yapılan operasyon sonucu ilimiz merkezinde 14 şahıs yakalamış ve Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra Adli makamlara sevki yapılmış, 8 şahıs tutuklanarak Çankırı E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

 

Bülten 2-

 

Ayrıca belirtilen Operasyon kapsamında Ilgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 2 şahıs yakalanmış, şahıslar gerekli işlemlerin ardından adliyeye sevki yapılmış olup,2 şahıs tutuklanarak Çankırı E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

 

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

 

Bülten 3-

 

25.09.2019 günü saat: 02:00 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ilgaz D-100 Karayolu üzerinde yapılan uygulama sırasında durdurulan yolcu otobüsü içerisinde bulunan C.T. isimli şahsın yapılan kaba üst aramasında 10,40 gr EROİN maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce C.T. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

 

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacı ile önleyici ve adli kolluk tedbirleri kapsamında suç ve suçluyla mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalar devam etmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

 

 

Bu haber 6330 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum