Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Yüzde Yüzlük Başarı

2019 yılı Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav raporuna göre Çankırı, Türkiye genelinde 33. sırada yer aldı.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Yüzde Yüzlük Başarı
27 Haziran 2019 - 23:22

LGS’de Çankırı Başarısını Artırdı

 

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav raporuna göre, Liselere Geçiş Sınavı 2018 yılı Türkiye genelindeki sonuçlara göre 67’nci sırada yer alan Çankırı, 2019 yılı sonuçlarına göre Türkiye genelinde 33’ncü sıraya yükseldi.

 

Çankırı’nın Türkiye geneli net ortalamalarında bütün derslerde Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu belirtilen raporda, Milli Eğitim Müdürlüğünün TÜBİTAK projeleri ile Türkiye genelinde ilk sırada yer alması, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programlarında elde edilen Türkiye ikinciliği, Milli Eğitim Bakanlığının proje yarışmalarında elde edilen birincilik ödülleri gibi birçok etmenin birbirini tetikleyerek Çankırı'da eğitim verilerinin yükselmesini sağladığı ifade edildi

 

Yakın zaman önce TÜBİTAK proje çalışmalarında Türkiye birincisi olan ilimiz, dün açıklanan liselere geçiş sınavı sonuçlarında da büyük ilerleme kaydetti.

 

2018 yılı sonuçlarına göre Türkiye genelinde 67. Sırada yer alan Çankırı, 2019 yılı sonuçlarına göre 33. sıraya yükseldi. Bir önceki yıla göre yüzde yüzlük başarı dikkat çekti.

 

Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı 2019 yılı Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav raporuna göre Çankırı, Türkiye genelinde 33. sırada yer aldı. Türkiye geneli net ortalamalarına bakıldığında da Çankırı, bütün derslerde Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı sergiledi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi web sayfasına bakıldığında öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerine önem veren birçok çalışmanın yapıldığı görüldü. Bunların yanında öğrencilerin akademik başarılarına da önem veren eğitimciler, Çankırı’yı yüzde yüzlük bir artışla Türkiye genelinde 33. Sıraya taşıdılar.

 

Gerçekleştirilen sınavda Çankırı’nın büyük bir sıçrama yaptığını dile getiren Çankırı Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızın hayata ve geleceğe hazırlanmasında, hep birlikte yürüdüğümüz, uzun ve meşakkatli olduğu kadar içerdiği sorumluluk ve yüksek hedefler doğrultusunda bir o kadar da onurlu olan eğitim yolculuğunda, ortaya konulan bazı veriler, tüm ekip olarak öz değerlendirme yapmamıza ve enerji tazelememize imkân sunmaktadır.

 

2019 Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklanmasından sonra yapılan analizler, yaptığımız çalışmaların olumlu sonuçlarının ortaya konulması açısından memnuniyet vericidir. Bir önceki yıla göre, Liselere Geçiş Sınavı sürecindeki tüm derslerde, net ortalaması açısından, ilimizin Türkiye ortalamasının üzerinde bulunması, Çankırı’mızın iller sıralamasında neredeyse yüzde yüzlük bir sıçramayla 33. sıraya ulaşması bizleri mutlu etmekle beraber, daha üst sıralara yükselme umudumuzu ve çalışma azmimizi daha da arttırmaktadır.

 

“Biz birlikte büyük bir aileyiz.” düsturuyla, sahada ortaya koydukları özveriyle bu başarının en büyük mimarları olan öğretmenlerimize, yöneticilerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve tüm eğitim çalışanlarımıza teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.

Bu haber 4440 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan Harput
    11 ay önce
    Başta İl Milli Eğitim Müdürümüzü Okul Müdürlerimizi Öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı teprik ediyorum.