Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Ak Parti'ye mi bağlandı?

Haber Merkezimizin geçtiğimiz hafta Cuma akşamı flash gelişme şeklinde verdiği “Başhekim jet hızıyla görevden alındı!” haberinin ardından taşlar adeta yerinden oynadı.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Ak Parti'ye mi bağlandı?
18 Ocak 2019 - 13:55 - Güncelleme: 18 Ocak 2019 - 14:13

Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Bozkurt’un görevden alınmasıyla başlayan süreç Çankırı sağlığında adeta deprem etkisi yarattı.

 

Çankırı Devlet Hastanesi ve Sağlıkla ilgili yapmış olduğumuz özel haberimizde Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Meclis Başkanı, Sayın Sağlık Bakanımızın gözlerini, kulaklarını Çankırı’ya çevirmelerini sağlayarak Müfettiş talebinde bulunmuştuk.

 

Haber Merkezimizin geçtiğimiz hafta Cuma akşamı flash gelişme şeklinde verdiği “Başhekim jet hızıyla görevden alındı!” haberinin ardından taşlar adeta yerinden oynadı.

 

Hastane skandal iddialarla çalkalanırken Çankırı Sağlık Sen Yöneticisi olan sendikal vesayetçiler ise bu şok gelişmenin ardından haftanın ilk mesai gününde başhekimi görevden alma girişimini durdurmak için mesai harcadığı öğrenildi. Sendikacıların aynı zamanda  amiri konumunda olan İl Sağlık Müdürü Hüseyin Keskin’e kararından geri dönmesi adına baskı yapma çalışmaları için harekete geçtikleri yönünde iddialar peşi sıra geldi.

 

Sağlıkta yaşanan kaos 14 Ocak 2019 Pazartesi akşamı geç saatlerde Ak Parti İl Başkanlığında özel toplantıda masaya yatırıldı. Sorunlar İl Başkanı Celal Kaman, İl Sağlık Müdürü Hüseyin Keskin, görevden alınan Başhekim İsmail Bozkurt, Ağız Diş Sağlığı Müdürü ve Sağlık Sen Şube  Başkanı Tuna Dinç, Hastane Müdürü Kadir Barak, bazı yöneticiler ve aynı zamanda özel bir Hastanenin Halkla İlişkiler Müdürü olan Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu’nun katıldığı toplantıda ele alındı.

 

Sendikacıların AK Parti'de yapılacak toplantı öncesi kendi aralarında sendikada toplantı yaptıkları da öğrenildi.

 

-Kaman prim vermedi-

 

Saat 23.10’a kadar süren toplantının ardından İl Başkanı Celal Kaman’ın tarafları dinleyerek Sağlık Sen Yönetiminin taleplerine set çektiği ve Başhekimin görevde kalması girişimlerine prim vermediği öğrenildi. Yine Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun gelişmeleri telefon trafiği ile yakında takip ettiği edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Görevden alınan eski Başhekimin ise hastanede poliklinik hizmeti vermeye başladığı edinilen bilgiler arasında yer almakta.

 

-Sendikal vesayetçilerden utanmaz algı çalışması-

 

Sağlık camiasının illallah ettiği Sağlık Sen yönetimi ise kamuoyunda yapılan haberleri FETÖ ile mücadele etmelerine bağlayarak, milletimizin ortak birlikteliği olan 15 Temmuz mücadelesini istismar ederek üzerlerine kalkan yapan açıklamalarda bulundu. Başhekimin çirkinliklerini dahi yazmayı ar sayan gazetecileri hedef alan Sağlık Sen yönetimi, bu çirkinliklere sessiz kalıp başhekimi korumaya çalışırken yüzlerce şehit verilen hain darbe girişiminin arkasına sığınma hadsizliğini de gösterdi. Sağlıkta yaşanılan sorunlara cevap veremeyen vesayetçiler, Sağlık sorunlarına dile getiren yerel basına karalama ve iftira atmaya utanmazlığını gösterdiler.

 

İl Sağlık Müdürlüğü Ak Parti’ye mi bağlandı?

 

Öte yandan sağlıkta yaşanan sorunlarla ilgili Çankırı Valiliği sessizliğini korurken, kamuda hiyerarşik düzenin bozulduğu net bir şekilde ortaya çıktı. Devletin bürokratları bağlı oldukları mülkü amirleri yerine, sorunlarını Ak Parti binalarında çözmeye başladı. Bu gibi girişimler Türkiye bürokratik vesayetten kurtulmaya çalışırken şimdide siyasal vesayet dönemi mi başlıyor sorularını beraberinde getirdi. Valinin yapması gereken görevi siyaset kurumunun üzerine alması, bürokratın İl Başkanından emir  alması ise gelinen noktayı gözler önüne sermektedir.

 

Sayın Sağlık Bakanın Fahrettin Koca bey müsaade etme!

 

Ortalık karıştı, düzen bozuldu. Yetiş! Fahrettin Koca yetiş…

 

O binada sır toplantı neyin nesi? İl Sağlık Müdürlüğü Ak Partiye mi Bağlandı?

 

24 Haziran seçimleri ile birlikte Türkiye Başkanlık sistemine geçerken, yeni Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, üç-beş kişinin çıkarlarını korumak adına Çankırı insanının sağlığını oyuncak etmesine müsaade etmeyeceğini umuyor, ‘kınamacının kınamasına aldırmadan’ haber merkezimizin kamuoyu adına sağlık sorunlarını yazmaya devam edeceğimizi bildirmek istiyoruz.

 

Sen Kimsin ki Sayın Sendika Temsilcisi?

 

Konuştukça Batıyorlar!

 

Bu kadar aymazlık olamaz. İşe bak hukuki işlem başlatacağı tehdidiyle suyun üzerine çıkmaya, kurtulmaya çalışıyor. Kusura bakma bu saatten sonra seni biz basın temsilcileri de kurtaramayız.

 

Senin şubenin üzerinde kimse oyun oynamıyor; şunu iyi bilki sen ve senin yandaşların Çankırı’nın, Çankırılının sağlığıyla, kaderiyle özelliklede buradan kamuoyu duysun, bilsin sen kendi kafana göre yazdığın oyunu kendin ve ekibinle birlikte oynuyorsunuz. Çankırı da ki 82.000 nüfus adına ben senden şikâyetçiyim, davacıyım, yetkilileri göreve davet ediyor, haklarımızı da helal etmiyoruz.

 

10 Ocak 2019 günü doğru ve tarafsız olarak haberleri kamuoyuna ulaştırmak için özveriyle çalışan gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” Kutluyoruz diye mesaj yayınlıyorsun, ilerleyen günlerde ise kendi hesabınızdan “Çankırı şubesi olarak üzerimize oynanan oyunun farkındayız; 17-25 Aralık ve 15 Temmuz önce ve sonrası sendikamız üzerinde yaptıkları oyunları şimdi de yalan, dolan, iftira ve klavye delikanlılığı üzerinden tekrar yapmaya çalışıyorlar” diye paylaşım yapıyorsunuz. Ayrıca; Sendikamız  yönetim kurulumuz ve teşkilatımızla ilgili gerek sosyal medyada gerekse bazı yayın organlarında asılsız haberler hakaret, iftira ve karalama politikası izleyerek mesnetsiz  haber ve  imasında bulunan kişiler ve  kesin kanaat belirterek yazı yazanlar hakkında da hukuki işlem başlattığımızı da belirtmek istiyoruz demişsin. Yeter artık yeter. Gene kelime oyunlarıyla kimleri kandıracaksınız bilemiyoruz ama; ”Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu…” diyoruz. Halk sen ve ekibinizin GBT’sini çok iyi biliyor.

 

Kusura bakmayın da Çankırı’nın sağlığını bozdunuz. Hastaları yerden yere vurdunuz sevk sevk yapa yapa. Diğer şehirlerde biz Çankırılıları mahçup edip utandırt tırdınız. Sana tavsiyemiz elinden geleni arkana koyma demek geliyor içimizden. Yanlış anlama da “İstiyorsan dönemin Çankırı Valisini Çankırı Adalet Sarayına davet ederek senin ve yanındakiler için tanıklık yaptırabiliriz.” Yalancı, dolancı, iftiracı kimse tekrar karşısına çıkıp söyleyebilirsin.

 

Bizde diyoruz ki; “Bu adamlar yargılanmalı.”

 

İlimizi yöneten idarecilerimiz olan Sayın Validen, Sayın İl Sağlık Müdüründen, Sayın Cumhuriyet Başsavcımızdan, Sayın İl Emniyet Müdürümüzden tek isteğimiz var “İşi uzatmayın, bu adamı daha fazla konuşturmayın, gereğini yaparak, acil yargılayın. Bir daha bu fırsatı ele geçiremez, üzülürsünüz. Bizden hatırlatması.

 

Çankırı’nın, Çankırılının, okurlarımızın, ziyaretçilerimizin sesi, gözü, kulağı olan, www.haberci18.com’un editörü, haber sitesi sahibi Mustafa Çelik olarak, şehrimizdeki bu tür olumsuzlukları haber sayfamıza taşıyıp, ilgililerde farkındalık uyandıracak ve yanlışların düzeltilmesine yol açacak tüm haberleri sayfamızda belgelerle, doğru ve dürüst olarak; sonuç ne olursa olsun, sağlık için canımızı ortaya koyarak mücadeleye devam edeceğiz. Bu konulardaki duyarlılığımızdan taviz vermeyeceğiz. Nokta...

Bu haber 7879 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • 2 yıl önce
  Hastane ziyareti yapan siyasilerimiz en güzel vaadiniz şuan ki hastane yönetimine el koymak olsa o kadar çok oy ve dua alırsınzki...
 • misafir
  2 yıl önce
  Sendikacılar bu gücü kimden alıyorsunuz, kime güveniyorsunuz? Biz siz sendikacılara bizim sorunlarımızla ilgilenin diye oy verdik, siyaset yapın diye değil. O işi siyasetçilere bırakın. Bence siz bu işi tümden bırakınız kokunuz herkesi rahatsız eder oldu artık. Bu sitede olmazsa sağlıkcıların sesini duyuracak veya duyacak kimse yok. Azcık gurur kaldıysa gidin artık.
 • misafir
  2 yıl önce
  Siz sendikacılar bırakın gidin artık. Meyve veren ağaç taşlanır ama siz o kadar meyve verdinizki millet dallarınızı kesecek duruma geldi. Artık bırakın bu entrikaları, milletin üzeründen elinizi çekin. Biz sizi bize ses olun diye getirdik siz bizim için ne yaptınız bir düşünün. Kendi cebinizi ve yandaşlarınızı düşündünüz. Hani ne oldu tomografi hafta sonu ve hafta içi yine arızalıydı yazık adamlar Karatekine hasta taşımaktan hepsi fıtık oldu. Parkınız ne personele nede hastalara yetiyor. Yağmur yağınca arabaları çamura gömüyoruz. Acile getirdiniz enjeksiyon ekibi kurdunuz kim çalışıyor? Tabiki yandaşlarınız onlara vereceğiniz nöbet parasını sabaha kadar anası ağlayan acil ekibine verseniz iyi olmazmıydı? Tuvaletler leş gibi kokuyor, tuvalete girilmiyor, kağıt yok, Kadir efendiye sorun bakalım Bilge hemşire bir anda neden tayin istedi onun yerine Betül hemşire getirildi bilge hemşire s,z,n yönetimdeydi ne oldu? Şimdi sağda solda seçimden sonra sağlık müdürünü görevden alacağınızı söylüyorsunuz.
 • dinç-barak-taşkıran ltd.şti.
  2 yıl önce
  Arkadaşlar bu yazılanların hepsinin doğru olduğunu herkes biliyor malesef tırsık sendika üyeleri bunlara gereken cevabı veremiyor. Neden beni başka yere verirler siz böyle tırsarsanız onlarda size bu şekilde mobing uygulaya devam eder, yandaşlarının cebini doldurmaya devam eder sizde anca konuşursunuz. Sagolsun ki sağlıkcıların sesini duyuran bu site var bunlarda olmazsa sağlıkcıların vay haline. Bu haberleri inşallah ilgili yerlerde bu haberleri okur geregini yapar. Bu arada bu hırsızların günahına ortak olan sayın delegeler sizden hastanedeki yeni oluşuma elinizi vijdanınıza koyup destek vermenizi bekliyoruz.
 • Çankırı bizim
  2 yıl önce
  Suçlanan sendika yönetimi aynı zamanda hastane yönetimi iftira dediğiniz şeyleri belgelerinizle ispat ediniz. Sağlık camiasından başka kurumda kargaşa yok. Bu güzel Çankımız bunları hak etmiyor. Denetleme mekanizması yok .Hem yönetim hem denetim aynı kişilerle olursa olacağı budur. Senika etiğine uygun davranmayan bu sendikadan ne beklersiniz ki?Kimbilir daha neler oluyor, bitiyor, daha yazılmayanlar. Biz Çankırı halkı olarak yolsuzluk, adam kayırma, tehdit edip korkutmaları fetö kadar zararlı buluyoruz. bu vatan için, Çankımız için yaptığınız güzel bir çalışmanızı duymadık iyi bir haberlerde hiç okumadık. Sizden zarar görenleri hem okuduk, hem dinledik. 15 Temmuz mücadelesi anlayışınız buysa daha neler okuruz Allah bilir. Kimse inanmadı size. Çok komik, sanırım köşeye sıkışmanın saçmalığı. Allah yar ve yardımcısı olsun güzel Çankırı'mızın, kamuoyunu bilgilendirici güzel haberleri paylaşanlardanda Allah razı olsun. İyiki bu haber sitesi var. Olup bitenler Çankırıyı üzmektedir.
 • şerafettin Erdoğan
  2 yıl önce
  Sağlık Müdürlüğüne. Devlet hastanesinin hurdalarını eski devlet hastanesinin bahçesine atılması berbat bir durum arz ediyor. Sağlık Bilimleri fak. duvarının dibinde mahellenin ortasında hurdalık olmaz..Sağlık müd. hiç yakışmıyor.Kaldırılmasa CİMERE bildireceğim.
 • TÜRKK!!!!!
  2 yıl önce
  VATAN KUTSALDIR.VATAN NAMUSTUR.İHANET İÇİNDE OLAN HERKES AMA HERKES İSTİNASIZ YARGILANMALIDIR.FETÖ DAVALARINDA TANIK YADA MÜŞTEKİ SIFATIYLA BULUNAN MEVA DAN, ÇASAD DAN ÇIKMAYAN ,FETÖNÜN İL İMAMLARI OLDUĞU İDDİA EDİLEN KİŞİLERLE BOY BOY FOTOĞRAFLARI BASINDA DA YAYINLANAN KİŞİLER HER NE HİKMETSE SANIK OLARAK YARGILANMAMAKTA. İHANET EDEN İSTİSNASIZ CE ZA LAN DI RIL MA LI. ANLAYANLARA.
 • TÜRKK!!!!!
  2 yıl önce
  ONCA İNSANIN AHINI ALDINIZ SİZ. SİYASET-BÜROKRASİ AFFETSE, MEVLAM AFFETMEYECEK SİZİ. KİRLETTİĞİNİZ, ONURLARIYLA OYNADIĞINIZ, ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞI İLE HAYATLARIYLA OYNADIĞINIZ İNSANLARIN AHI SİZE FAZLASIYLA YETER. HESAP VAKTİ YAKLAŞIYOR EY MALUM SEN YÖNETİMİ.
 • çankırılı
  2 yıl önce
  Bu Tuna Dinç denen zat tahsili nede diş hastanesi müdürü yapıldı? Bu vatandaş ona buna fetö iftirası atıyor. Baş fetöcü kendisi zaten. Herkes biliyor bunları. Allah'ın adaleti şaşmaz mutlaka yaptıklarının cezasını çekecekler.
 • melih
  2 yıl önce
  Ali Nesin: Çapsız ülkelerde çaplı insanlar sevilmezler, herkes çapsız olsun ki çapsız olduğumuz anlaşılmasın. Saygılar.
 • ...
  2 yıl önce
  Sanırım beklenen son yaklaşıyor.
 • isim önemlimi her şey doğru çünkü
  2 yıl önce
  Yazılan konuşulan her şey çok doğru fazlası var eksiği yok. Koridorlarda bunlar fetonun oyunu diye bağırıyorlarmış. Fetonun hiç işi yok sizinle uğraşacak. 15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilip size biat etmeyen isimleri fetocu diye fişleyip hayatlarıyla oynayan gene sizler değilmisiniz ey Sağlık Sen Teşkilatı. Yolsuzlık yapmadık incelensin bütün evraklarımız diye naralar atsanıza yüreğiniz yetiyosa. Size biat etmeyenlere selam bile vermekten acizsiniz. Kimse korkudan istifa edemiyor, zannediyorsunuzki sizleri çok sevdiği için üye olarak kalıyor bütün herkes. Tüm adı geçen önceki sonraki şimdiki Çankırı siyasilerini bi şekilde yalanlarınızla kandırdınız. Sağolsunlar onlarda sizden başka kimseyi adam yerine koyup dinlemeye gereği bile duymadılar. Söyleyin yıllardır kimlerin ekmeğiyle oynamadınız siz. Sendika sizin çiftliğiniz oldu. Oradan sahte faturalarla yediğiniz paraların hesabını vereceksiniz elbet. Saltanatınız elbet son bulacak.