Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Gece Eğitim Seferberliği Başladı

İl Müdürümüz Düzgün, Baş tacımız tarımın her noktasında alın teri ile toprağı buluşturan, hizmetkârı olmaktan gurur duyduğumuz üreticilerimizin gece gündüz demeden 7/24 yanında olacağız" dedi.

Gece Eğitim Seferberliği Başladı
03 Ekim 2023 - 19:42 - Güncelleme: 03 Ekim 2023 - 19:52
7/24 Yanınızdayız

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Hüseyin Düzgün'ün katılımlarıyla Yapraklı İlçesi Çevrecik köyünde startını verdiğimiz gece eğitiminde çiftçilerimize "Bakanlığımız Tarafından Yapılan Desteklemeler, Hububat Yetiştiriciliği ve Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği" konularında, Çiftçilerimizin bilgi ve becerilerini artırmak, üreticilerimizin soru ve sorunlarına çözüm bulmak çiftçilerimizin gecelerine ışık olabilmek için bir araya gelinerek bilgilendirmeler yapıldı.

Konu uzmanları tarafından yapılan bilgilendirme ve sunumların ardından,  İl Müdürümüz Dr. Hüseyin Düzgün üreticilerin sorunları ve talepleri ile ilgili olarak Ülkemizde yapılan tarım ve hayvancılıkta modern üretime geçilmesinin gerekliliğinden bahsederken, köylerde gerçekleştirilen gerek üretim gerekse hastalık ve zararlılar ile mücadele çalışmalarında birlikte hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Başlattığımız bu eğitim seferberliği ile Gidilmedik Köy, Selam Verilmedik Bir Çiftçi bırakmayacağız diyen İl Müdürümüz Düzgün, Baş tacımız tarımın her noktasında alın teri ile toprağı buluşturan, hizmetkârı olmaktan gurur duyduğumuz üreticilerimizin gece gündüz demeden 7/24 yanında olacağız" dedi.

İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak çiftçilerimizin hizmetinde olduğunu belirterek, sürdürülebilir bir refah düzeyi sağlayabilmek adına her türlü teknik ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazır olduklarını belirten Düzgün, buraya sizleri bilgilendirmek, istek ve sorunlarınızı yerinde halletmek, köyden kente göçü önlemek, devletimizin imkânlarını birlikte üretime yönlendirmek ve sizlerin varsa istek ve dileklerinizi yerinde sorgulamak için burada bulunuyoruz dedi.

Bu sebeplerden dolayı Eğitim faaliyetlerine hız verdiklerini çiftçiye yerinde hizmet yerinde eğitim anlayışını benimsediklerini, çiftçilerin talep ve sorunlarına yerinde cevap bulmak istediklerini söyleyen İl Müdürü Düzgün, Kurum olarak öncelikli görevimiz, üreten insanlara hizmet etmek, Ülkemizde bir şeyler üretmek için gayret gösteren çiftçilerimize Bakanlık olarak destek olmaya devam etmek, tarımdaki yenilikleri, teknolojik gelişmelerin üretime zamanına entegre edilmesi, üretimdeki sıkıntıların zamanında çözülmesi, tüketicilerin sağlıklı beslenmesi ve bilinçli çiftçilik yaparak daha fazla ürün elde etmelerine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Çiftçilerimizin karşılıklı soru cevaplarından sonra toplantı sona erdi.

Bu haber 2475 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum