Çankırı İyi Parti Belediye Başkan Adayı Raif Oktay'dan Çarpıcı Açıklamalar

İYİ Parti Belediye Başkan adayı Raif Oktay, Çankırı’nın imar sorununa dikkat çekerek, “Şehri beton yığınına çevirmişler, duyunca saçımı başımı yoluyorum “dedi.

Çankırı İyi Parti Belediye Başkan Adayı Raif Oktay'dan Çarpıcı Açıklamalar
30 Aralık 2018 - 10:48

İYİ Parti'nin Çankırı Belediye Başkan adayı 1989-1994 yılları arasında Doğruyol Partisi'nden belediye başkanı seçilen Raif Oktay, nam-ı diğer "Baba Raif" olarak açıklandı.

 

Raif Oktay, "Şehri beton yığınına çevirmişler" İYİ Parti Belediye Başkan adayı Raif Oktay, Çankırı’nın imar sorununa dikkat çekerek, “Şehri beton yığınına çevirmişler, duyunca saçımı başımı yoluyorum “dedi.

 

İYİ Parti Belediye Başkan adayı Raif Oktay, Çankırı’nın imar sorununa dikkat çekerek, “Şehri beton yığınına çevirmişler, duyunca saçımı başımı yoluyorum “dedi. Turan Harmancı moderatörlüğünde Radyo Neşe Basın Kulübü programında gazeteciler Ercan Şeker ve Mehmet Türk’ün sorularını yanıtlayan Oktay, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Şehrin çarpık yapılaşmasına dikkat eken Oktay, “Jeolojik yapı olarak fayların üzerinde olan, 2. deprem bölgesi olan bir şehri beton yığınına çevirmişler. On dokuz kat binalar yapıldığını duyuyorum, saçımı başımı yoluyorum. Yarın o yaptıkları bina takla attığında hesabını kim verecek.” diye konuştu. Dışarıda yaşayan bir isim olmasının eleştiri konusu yapılmasına aldırmadığını ifade eden Oktay, “Ben Çankırı’nın bütün evlerine girdim, bütün sokaklarına girdim. Tırnağımın izleri var. Raif abiniz ‘öyle dışarından geldi, artist’ ben onları aşmışım. Belediye başkanlığı güzel görevlerdir onların hepsinden geçtim.” şeklinde konuştu.

 

Değerlendirmelerini sürdüren Oktay, “Cumhuriyet tarihinde Nevzat Ayaz’ı bakan çıkarttık. Sen Nevzat Ayaz’ı seçmez rahmetli Ali Çiftçi dayımı seçersen. Sen Nurettin Ok’u 16 sene meclis başkanı ve bakanlık yapmış kişiyi seçmez, ezanı güzel okuyan İsmail Çoşar’ı seçersen. Onlara saygım sonsuz, onları kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama sistemde, sistem adamı değiller. Al işte bugün ki ekonomik krizlere, sorunlara düşersiniz. Bunları da aşmak için insan kaynaklarına ihtiyaç var. Yani ülke olarak zordayız ama ilim olarak ta bana bir görev verilirse çalışacağım, edeceğim. Kaybederim -kazanırım umurumda değil. Bana Çankırılının güzel, sevgi- gönül bağı bu göreve diyor ki; ‘gel mücadeleni yap!’ bizde senin yanındayız.” Dedi.

 

Çankırı için Raif Oktay büyük bir şans. Dürüst, çalışkan, liyakatli bir insan. Bugüne kadar yabancılara memleketi emanet ettiğimiz yeter, eğer Raif babamız önümüzden yürüyecekse arkasından yürümeye hazırız diyen çok sayıda seçmen de var.

 

Bu haber 5446 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum