Çankırı İYİ Parti Aday Adaylarını Tanıttı

İYİ Parti’den Çankırı Milletvekili olabilmek için aday adaylığı başvurusunda bulunan 8 isim kendilerini partililer ve basın mensuplarına tanıttılar.

Çankırı İYİ Parti Aday Adaylarını Tanıttı
02 Nisan 2023 - 21:12 - Güncelleme: 02 Nisan 2023 - 21:54
Çankırı İYİ Parti’ye 8 aday adayı başvurusu gerçekleşti.

Çankırı İYİ Parti 28. Dönem Milletvekilliği Aday Adayları Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

Seçim tarihinin belli olmasından sonra partilerde aday olma çalışmaları da başlamıştı.

Açıklanan adaylık başvuru süresi, yoğunluk nedeni ile uzatılmasının ardından 24 Mart 2023 Cuma günü sona erdi. Başvurular tamamlandı ve aday adaylığı listeleri belli oldu.

İYİ Parti’den Çankırı Milletvekili olabilmek için aday adaylığı başvurusunda bulunan 8 isim kendilerini partililer ve basın mensuplarına tanıttılar.

Çankırı İYİ Parti’de adaylar kendilerini tanıttı. Atatürk Kültür Merkezi Salonu’nda yapılan toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Çankırı İYİ Parti İl Başkanı Aydın Akbaş açılış konuşmasını yaptı.

Başkan Akbaş açılışta şu konuşmayı yaptı:

Sayın GİK üyemiz, Sayın İlçe Başkanımız, Sayın ilçe başkanlarım, Sayın milletvekili aday adaylarımız, çok saygıdeğer İYİ Parti'ye gönül vermiş dava arkadaşlarımız, kıymetli basın mensupları İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday adayı tanıtım programımıza hoş geldiniz. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Öncelikle iki gün önce yaşanan İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığının kurşunlanması olayını şiddetle kınıyor ve Partimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bugün burada 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Genel seçimlerde İlimizi temsil edecek milletvekili adaylarımızın belirleneceği, aday adaylarımızı kamuoyuna tanıtmak için toplandık. Bu zor zamanda İYİ Parti'den milletvekili aday adaylığına başvurma cesareti gösteren bütün arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. İYİ Parti bir cesurlar hareketidir. İYİ Parti kurulduğu günden bugüne sürekli engellerle karşılaşan ve karşısına sürekli zorluklar çıkartılan bir partidir. İYİ Parti küller içinde yeniden filizlenen umutların partisidir.

Akbaş şöyle devam etti:

Her türlü engellemelere rağmen partimiz çığ gibi büyümektedir. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener önderliğinde partimiz; Köylüsünden-Kentlisine Gencinden-Yaşlısına Zengininden-Fakirine herkesi kucaklamıştır. Milletvekili adaylarımızın partimize katacağı güçle milletimizin bize göstereceği teveccüh daha da artacaktır. Bizler İYİ Parti'ye gönül vermiş insanlar olarak bu düzeni, önümüzdeki seçimlerde sandıkta değiştirmek için buradayız. Hiç korkmadan, hiç yılmadan bu güne kadar yaptığımız gibi bundan sonrada, engelleri yıka yıka, zorlukları aşa aşa geliyoruz. Her zaman dediğimiz gibi İYİ Parti bir cesurlar hareketidir. Hiç bir şey Bizleri yolumuzdan döndüremez, bunu başaracağız” ifadelerini kullandı.

Kendilerini Tanıtırken Vaatlerinden Bahsettiler

Milletvekili aday adayları kura çekimi sonrası isim sıralamasına göre kürsüye davet edilerek, kendilerini tanıttı.

Çankırı İYİ Parti İl Başkanı Aydın Akbaş konuşmasının ardından 28. Dönem milletvekilliği seçimi için aday adayı olarak müracaat eden 8 aday adayı sırayla kendilerinden bahseden birer konuşmayla kendilerini tanıttılar.

Kılıçdaroğlu’na Tam Destek

Seçimlere Millet İttifakı ortaklığında girecek olan İYİ Partinin milletvekili adaylarından İbrahim Doğu, Mustafa Özel, Fehmi Bölükbaşı, Aydın Ayanoğlu, Eren Yılmaz, Betül Ayhan, Oya Yakın, Mehmet Ali Karamemiş hedeflerini anlattılar.

8 tane Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı, Genel Başkanları Meral Akşener'in de Başbakan seçilmesi için ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini vurguladılar.

“Sistem değişikliğini gerçekleştirmemiz için Cumhurbaşkanlığını almamız lazım” görüşünü aktaran 8 Aday Adayı, “Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kimse ona destek vereceğiz, onu seçtireceğiz demiştik. Şu anda da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı. Tüm İYİ Parti teşkilatları olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi konusunda elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Bir yandan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayına oy verirken diğer yandan da milletvekili seçiminde İYİ Parti’mizin adaylarını seçeceğiz. Genel Başkanımız Akşener’i de Başbakan yapacağız” dediler.

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Karamemiş, “Bunu Başarmak Zorundayız”

Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi yüzümüzü güneşe döneceğiz. Engelleri aşa aşa, iyilerin iktidarı için durmadan çalışacağız ve sonunda başaracağız, başaracağız, başaracağız ve Türkiye iyi olacak inşallah” dedi.

Mehmet Ali Karamemiş, “En güzel alkışı değerli üyelerimiz ve aday adayı arkadaşlarımız hak ediyor. Bu davaya sahip çıkan değerli üyelerimizi ayakta alkışlıyorum.”

"Başkanlık sisteminin bu ülkeye yaramadığını düşünüyoruz"

Benim için siyaset, Ülkeme, Cumhuriyetime ve Çankırı’ma olan borcumu ödemenin bir aracıdır. Hedefim ülkem ve Çankırı için projeler üretmek, insanlarımıza dokunmak, Çankırımın ve milletimin gurur duyacağı bir siyasetçi olmaktır. İyi Parti’nin kurulması ile siyasette yeni bir yol açıldı. Artık iktidar muhalefetin peşinde koşuyor. “Bugün cesurlar hareketinin milletvekili aday adayı arkadaşlarımız kendilerini tek tek tanıttılar. İnşallah Çankırı’mız için, ülkemiz için hayırlı olur, başarılı olur. Şehrimizin gelişmesinde büyük katkılarda bulunurlar, bulunuruz. Her birine müteşekkir kalırız.” dedi.

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Karamemiş, listeler kesinleştikten sonra tüm aday adaylarını teşkilatlarla birlikte çalışmaya davet etti.

Çankırı İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Oya Yakın ise, “Bu zorlu sürecin içerisinde Çankırı’mızın bir ilde olması gereken altyapı, şehir planlaması, sosyal ve kültürel olanaklar gibi temel sorunları yaklaşık 20 yıldır iktidarda bulunan bir partinin ve temsilcilerinin gidermemiş olması ülkemizin yönetimindeki başıboş yönetim anlayışı, adalet sistemindeki bozukluklar, kendi tabirleriyle 3Y olarak adlandırdıkları yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla ilgili ülkemizi  bugün getirmiş oldukları nokta, Millet İttifakında bulunan tüm siyasi parti liderlerinin ve parti teşkilatlarının birlikte hareket ederek tüm bu sorunları çözmek için sarfettikleri özverili çalışmalar emekli banka müdürü bir arkadaşınız olarak beni Milletvekili Aday Adaylığı sürecine götüren en önemli sebeplerdir.” İfadelerini kullandı.

Aday adaylarının tanıtım konuşmalarının ardından, İl Başkanı Akbaş’ın teşekkürü ve toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

İYİ Parti’den Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan isimler şöyle:

İbrahim Doğu, Mustafa Özel, Fehmi Bölükbaşı, Aydın Ayanoğlu, Eren Yılmaz, Betül Ayhan, Oya Yakın, Mehmet Ali Karamemiş

Bu haber 4024 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Tuncay çilali
  1 yıl önce
  Millet vekili için mücadelenizi anlarım ama, Kılıçtaroğlunun kazanması için yırtınmanızı anlamam sağına baksa çakma ülkücüler, soluna baksa bebek katilleri ortasıyla kenarına bakmaya gerek yok onlarda satılmışlar, Genel başkanınız ne dedi kumar masası, noter masası. Ne oldu da çark etti 2 günde geri döndü. Aklıma biran Çevikbir geldi.
 • 18 li
  1 yıl önce
  Bulundukları işlerde ve makamlarda artık işleri ve süreleri bitip emekliye ayrılmış ve artık biraz da istirahat edeyim derken aklına İP ten vekil adayı olmak gelen ve biraz da olabilirsek şu vekilliğin tadını çıkaralım diye aday adayı olan kardeşler gidin işinize Allah aşkına.Torun büyütmek varken ne işiniz var mecliste. Türkiye'yi yönetmeyi ne zannediyorsunuz siz yahu. Sizi gidi eski Ülkücü kaçakları...