Çankırı'mızı Yöneten Yetkililerimizden Ricamız, "Bu Özel Habere Kulak Verin"

Felaket Tellallığı, Provokatif Paylaşım Yaptığımız Neyi Düşünülmesin; Sadece Uyarıyoruz!

Çankırı'mızı Yöneten Yetkililerimizden Ricamız, "Bu Özel Habere Kulak Verin"
31 Ekim 2020 - 22:12 - Güncelleme: 01 Kasım 2020 - 12:38
Lütfen İnsanlara Umut Olun

Felaket Tellallığı, Provokatif Paylaşım Yaptığımız Neyi Düşünülmesin; Sadece Uyarıyoruz!

Sayın Milletvekilleri, Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Siyasi Parti İl Başkanları, Seçilmiş İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Atanmış Bürokratlar, Sayın Çevre Ve Şehircilik İl Müdürüm, www.haberci18.com İnternet medyası olarak sizden bir isteğim olacak.

Bizim memleket de de, yaşlı binaların hepsinin yıkılıp yenilenmesi acilen gerekli, İnşaallah Sayın Valimiz bir sakatlık çıkmadan önce bu işe bir el atarda Allah göstermesin bir deprem olup yıkım olduktan sonra ah vah edilmez.

Türkiye’de meydana gelen doğal afet veya depremlerin ardından yurdun bir çok kentinden yaraları sarmak için yardımlar ve ekipler anında yola çıkıyor. Böyle durumlarda Tüm Türkiye tek yürek oluveriyoruz. TV ekranlarında gördüklerimiz karşında gözyaşlarımıza hakim olamıyoruz. Ne Mutlu Türküm Diyene, Ne Mutlu Türkiye Diyene.

Sanırım ve yanılmıyorsak, “İnsanları Depremler Öldürmez, Kötü Yapılar Ve Çürük Binalar Öldürür” diye biz vatandaşlara akıl, fikir veren nasihat eden siz değerli yetkililerimiz değilmisiniz?” Yalansa yalan, yanlışsa yanlış deyin. Hatamız varsa düzeltin.

Biz insanlar siz yetkililerimizin açıklamalarına inanıyor ve güveniyoruz. Öyleyse ben denizin özel haberine de kulak veriniz...

Tüm Ülke ve Dünya olarak İzmir’deki depremi hepimiz TV den izledik, üzüldük ama 1 hafta sonra yaşananları belki yine unutacağız fazlasıyla hiç bir önlem almayacağız. Bilindiği üzere Çankırı’da deprem bölgesi, Cenab-ı Allah böyle afetleri yaşatmasın ama; unutulmamalıdır ki her an deprem olabilir. Çünkü Sosyal Konutlardaki yapılaşmalar yıprandı ve çok kötü.

Çankırı Kırkevler Mahallesi Sosyal Konutları yaklaşık 50 yıllık binalarla dolu hepsi de ömrünü tamamlamış ayakta zor duran binalar. Söylemeye, yazmaya dilim ve ellim gitmiyor. Çankırı’da yaşanılacak ilk depremde oradaki 40 tane binanın hiçbiri ayakta kalamaz diye düşünülüp duruluyor.

Kırkevler Mahallesi Sosyal Konutları Kentsel dönüşüme girecekti fakat sonra hem Belediye hem TOKİ vazgeçti. Kusura bakmayın size akıl, fikir vermek haddimize değil ama; lütfen bu konuda duyarlı olmanızı, ileriyi görmenizi, Çankırı Kırkevler Mahallesi Sosyal Konutlardaki yapıları ve buna benzer tüm binaları denetlemenizi rica ediyorum. Kısacası deprem ihmale gelmiyor. Veya çıkın basınının karşısına Çankırı Kırkevler Mahallesi Sosyal Konutlar tehlike arz etmiyor, Çankırı’daki 45-50 yıllık binalar depreme dayanıklı korkmayın deyin. Sizin açıklamalarınızın yanında olalım. Varmısınız, yokmusunuz?

Depremleri veya Diğer Doğal Afetleri kullanarak, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" gibi ortamlara çekmeye çalışan ve de paylaşım yapanlarında Allah belasını versin.”

Çankırı; Yıllarca kandırılmış ve Çankırı için çalıştığını zannedenlere karşı sabır ve sebatla inanmayı tercih etme yeri değildir. Çankırı; Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, şehitler, yaranları diyarı, sahipsiz şehrin insanlarının gözünün içine baka baka insanımızın hayalleri ve sevdası için gerekenleri yapmayanların yeri de değildir.

Tüm Türkiye olarak yaşadığımız bu acının arasında bu haberi yapmak istemezdik ama; başımıza her hangi olumsuz bir şeyler gelmeden Kırkevler Mahallesi Sosyal Konutları ve bu tür binalara benzeyen yapılara bir an önce sahip çıkarak yapılması gerekli olanları hep birlikte yapalım istiyoruz.

Şehrin Emarını Çekiyoruz. Allah Rızası İçin Yayınladığımız Şu Fotoğraflara Bir Bakarmısınız?

Binalardan birisinin altında taşıyıcı kolondaki çatlakları fotoğraflayarak siz yetkililerimle paylaşmak istedim. Bu bir kare fotoğraf siz değerli yöneticilerimize bir şeyler ifade edebiliyorsa; www.haberci18.com İnternet medyası olarak sizlerin de şehrini insanlarına yakışan hizmeti ederek huzurlu, gururlu, mutlu olmanızı isteriz.

Allah’ım! Önümüzden, arkamızdan, sağımızdan, solumuzdan, gökten ve yerden gelebilecek bütün felaketlerden bizi koru...Çankırı Kırkevler Mahallesi Sosyal Konutlardaki Binalardan birisinin altında taşıyıcı kolondaki çatlakları fotoğraflayarak işin ciddiyetini gözler önüne seriyoruz. Bu binalarda Mal sahibi veya kiracı olarak oturan insanlar bu binalara bir çivi dahi çakmaya elleri gitmiyor. Takdir kamuoyunun. 
Bu haber 15587 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • furkan uyar
  10 ay önce
  Başımıza bir iş gelmeden orası yapılmaz.
 • Marife polat
  11 ay önce
  Lütfen yazılanlara kulak verilsin. Çok doğru yazılanlara katılıyoruz ve yardım edilmesini istiyoruz buralar dolu. Çoluk çocuk hepimiz oturuyoruz gidecek yerimiz yok siz değerli büyüklerimizden bir an önce konuya el atmanızı rica ediyoruz.