Çankırı Kızılırmak İlçesinde 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu Açıldı

İlçe Müftüsü Hacı Turan Demircioğlu;" Bizim tek dinimiz var İslam. Çabamız ve gayretimiz dinimizi sağa sola sapmadan, dosdoğru Rabbimizin istediği şekilde yaşamaktır." dedi.

Çankırı Kızılırmak İlçesinde 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu Açıldı
28 Kasım 2019 - 15:15

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Okul Öncesi Din Öğretimi Projesi” çerçevesinde başlatılan ve 4-6 yaş Kur’an Kursları projesi kapsamında, Çankırı Kızılırmak İlçesinde 4-6 yaş grubu Kur'an kursu açıldı.

 

İlçe müftülüğü 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursunun açılışı dolayısıyla bir program düzenledi.

 

Program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılışa; İlçe kaymakamı Ömer Kıraç, Belediye Başkanı Bayar Soysal, Çankırı İl Müftü vekili Hasan Limon, İlçe Jandarma Komutanı ile İlçe Emniyet Amiri, Daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Hacı Turan Demircioğlu; Bizim tek dinimiz var İslam. Çabamız ve gayretimiz dinimizi sağa sola sapmadan, dosdoğru Rabbimizin istediği şekilde yaşamaktır. 15 Temmuz hain darbe girişimi geçirdik. Din adına dini tahrif eden saptırıcılara karşı çok uyanık olmak zorundayız. Bir babanın sorusu beni derinden üzmüştür:   

 

Hocam! Ben bu vatan için savcı ve hakim olan iki evlat yetiştirdim. Savcı oğlum hapiste hakim oğlumda açığa alındı. Müftü bey! Acı olaydan sonra bana hangi hocayı ve cemaati tavsiye edersiniz?

 

Size Kuran rehberliğinde cami cemaatini ve görevlilerini ısrarla tavsiye ediyorum. Çünkü bir daha 15 Temmuzu yaşamamak için uyanık olmak zorundayız. Evlatlarımızı küçük yaştan itibaren sahih bilgiye dayalı yetiştirmeliyiz. İlçe Müftüsünden sonra İl müftü vekili Hasan Limon ve İlçe kaymakamı Ömer Kıraç kısa bir konuşma yaptılar. Konuşmaların da, 4-6 yaş kuran kurslarının önemine vurgu yaparak bu kurslarımızda memleketimizin geleceğini imar edecek manevi mimarlar yetişecektir, inşaAllah dediler.

 

Kaymakam Ömer Kıraç yaptığı konuşmada 3 ay gibi kısa bir sürede yapılan Kur-an kursunun yapım sürecinde her türlü zorluklarla karşılaşıldığını ve bu zorluklara rağmen ilçemize bir ilk olacak 4-6 yaş grubu Kur-an kursunun yapıldığını belirti. İlçe tarihimizde ilk olarak yapılan bir eseri bırakmanın gurur verici olduğunu da sözlerine ekleyen Kaymakam Kıraç emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

 

 


Bu haber 2028 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum