KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur Orta İlçesinde İncelemelerde Bulundu

“KOSGEB olarak, KOBİ’lerin sorunlarını çözmek, sıkıntılarını gidermek, önlerindeki engelleri aşmalarına yardımcı olmak üzere bütün imkânlarımızla...devamını okuyunuz.

KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur Orta İlçesinde İncelemelerde Bulundu
11 Haziran 2021 - 05:30 - Güncelleme: 11 Haziran 2021 - 05:35
Çankırı KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur Orta İlçesinde İncelemelerde Bulundu
Orta ilçesinde Yüzde yüz KOSGEB desteği ile kurulan işletmeleri ziyaret eden Cengiz Uğur;

İlk olarak Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onayı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Orta Organize Sanayi Bölgesi hakkında fikir alış verişinde bulunuldu ve bölgenin çok kısa sürede cazibe merkezi olacağı Organize Sanayi Bölge Müdürü tarafından ifade edildi.

Belediye ziyaretinden sonra Orta Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ziyaret edildi. Oda Başkanı Ferhat Danacı ile pandemide zarar gören esnaf ve KOSGEB destekleri hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. Kendisi de KOSGEB Destek programlarından faydalanan Ferhat Danacının işletmesi gezildi.

Programın devamında yüzde yüz KOSGEB desteği ile kurulan Halil Konuk’un işletmesi Oda Başkanı Ferhat Danacı ile gezildi. İşletme sahibi yapılan işler hakkında kısa bir sunum yaptı ve teşekkürlerini iletti.

Orta ilçesinde KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Destek programından faydalanarak işletmesini kuran Mustafa Canbaz ve KOSGEB Destek Programından yararlanan Yusuf Can Danacı ziyaret edildi.

Son olarak Ülkemize yurt dışından ithal gelen gözlük camı kesme makinelerin yerini alacak yerli üretim makineler üretmek için KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programından faydalanan İsmail Bayburt ziyaret edilerek çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Program sonunda Uğur;

“KOSGEB olarak, KOBİ’lerin sorunlarını çözmek, sıkıntılarını gidermek, önlerindeki engelleri aşmalarına yardımcı olmak üzere bütün imkânlarımızla KOBİ’lerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 1654 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum