Lise Öğrencileri Çankırı Kültürünü Tanıyor

Çankırı Lisesi bünyesinde, öğrencilerin yaşadıkları şehrin tarihi turistik mekanlarını yakından tanımalarına imkan sunmak ve örf ve adetler hakkında farkındalık sağlanması amacıyla Çankırı gezisi düzenlendi.

Lise Öğrencileri Çankırı Kültürünü Tanıyor
16 Mart 2024 - 18:05 - Güncelleme: 16 Mart 2024 - 18:08
Çankırı Kültürü

İlimiz genelinde faaliyetlerini sürdüren okullar akademik, tarihi ve kültürel gezilere devam ediyor. Çankırı Lisesi bünyesinde, öğrencilerin yaşadıkları şehrin tarihi turistik mekanlarını yakından tanımalarına imkan sunmak ve örf ve adetler hakkında farkındalık sağlanması amacıyla Çankırı gezisi düzenlendi.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emine Satı Sarıkaya rehberliğinde düzenlenen gezi kapsamında, edebiyatın çalışma alanına giren Halk Edebiyatı konusuna da değinildi. Gezide, Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi, Büyük Cami, Çivitçioğlu Medresesi, Buğdaypazarı Medresesi, Akkız Çalısı gibi İlimizin tarihi dokusunu yansıtan mekanlar ziyaret edildi. Tarihi yerlerin tanıtımı ve hikayelerini görevli personelden dinleyen lise öğrencileri, Çankırı kültüründe yer etmiş geçmişten günümüze kullanımı devam eden kelimelerle ilgili de öğretmenlerinden bilgi aldılar. Kültürün yansımalarını mekanları birebir görerek yaşadıklarını belirten Çankırı Lisesi öğrencileri, kültürel gezilerin akademik çalışmalarında büyük katkı sağladığını belirttiler.

Bu haber 2426 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum