"Tarlada İzimiz, Harmanda Yüzümüz Var"

Milletvekili Salim Çivitcioğlu ile Ak Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, düzenledikleri basın toplantısında Haziran 2021 tarihinden günümüze kadar yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi, soruları cevapladı.

"Tarlada İzimiz, Harmanda Yüzümüz Var"
01 Eylül 2022 - 14:00 - Güncelleme: 01 Eylül 2022 - 14:16
14 Ayı’nı Değerlendiren AK Partili Yetkilileri Soru Yağmuruna Tuttuk!

Milletvekili Salim Çivitcioğlu ile Ak Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, düzenledikleri basın toplantısında Haziran 2021 tarihinden günümüze kadar yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi, soruları cevapladı.

Basın toplantısına Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Merkez İl Genel Meclis Üyesi Ruhi Şeker, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları katıldı.

Cumhur İttifakı Vurgusu

İlk olarak konuşan AK Parti İl Başkanı Çelik, çalışmaktan yaptıklarını anlatmaya fırsat bulamadıklarını ifade ederken, Cumhur İttifakı olarak kenetlenerek güzel çalışma ortamı oluşturup Çankırı’ya hizmetleri peşi sıra getireceklerini söyledi. AK Parti İl Başkanı Çelik “Cumhur İttifakı olarak bir ve beraber olmanın en güzel örneğini 3 Temmuz’da yapılan Dodurga Belde Belediye Başkanlığı seçiminde gördük. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde 2023 seçimlerinde Türkiye’de en yüksek oyu alarak zafere imza atacağız” diye konuştu.

Hep alanda olduklarını da belirten Çelik “Tarlada izimiz, harmanda yüzümüz var” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Cumhur ittifakı olarak çalışmaların devam ettiğini belirterek, "ilimizde ilçelerimizde yapılan çalışmaları bütün belediyeleri, cumhur ittifakı ortakları olarak, eşit tutarak, destekçisi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Milletvekillerimiz gece gündüz bütün yatırımcıların takipçisiler. Bu süreçte ve sonrasında cumhur ittifakı olarak, hep beraber kenetlenerek en güzel hizmetleri Çankırı'mıza getireceğiz. Cumhur ittifakının en güzel örneğini 3 temmuzda yapılan Dodurga seçimleri ile gösterdik. Rekor oyla yüzde 87 oy ile bütün Türkiye ve dünyaya cumhur ittifakını en iyi şekilde gösterdik. Bu birlik beraberlik içinde 2023 seçimlerini de inşallah en yüksek oyu alarak zafere imza atacağız. Hep sürekli sahalardayız." dedi.

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, da Çankırı genelindeki çalışmalardan ve yatırımlardan bahsetti. Çivitcioğlu, "24 Haziran 2018 genel seçimlerinden 2021 haziranına kadar Çankırı'mıza, ilçe ve beldeleri ile birlikte 3 yıllık yapılan yatırımları, 2021 haziran tarihinde yaptığımız basın açıklamasında duyurmuştuk. Şimdi ise son 14 aylık zaman zarfı içerisinde yapmış olduğumuz çalışmaların neticesinde Çankırı'mızı, ilçe, belde ve köyleriyle birlikte daha güzel, daha yaşanılabilir ve aynı zamanda büyükşehirlere olan göçü tersine göç olarak çevirebilmek adına azim ve gayretle devam ediyoruz. Çalışmalarımız sonucunda son bir yılda Çankırı genelinde 2 milyar 62 milyon 936 bin 16 TL'lik yatırımlar yapılmıştır." dedi.

Çivitcioğlu, şöyle devam etti:

"Şehrimiz için ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştirme noktasında Cumhurbaşkanımız liderliğinde, sizlerden aldığımız vekaletle yatırım ve hizmetlerle dolu 4. Yılı tamamlamış bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında Çankırı'mızın 12 ilçe, 4 belde, 370 köyümüzün tamamını ziyaret ederek, köy halkı ve ihtiyar heyetinden sorun ve sıkıntıları dinleyerek, yerinde incelemelerde bulunarak, çözümler üretmeye devam ediyoruz. Yönetime bakış açımız olarak merkezi yönetimden daha ziyade yerinde yönetimle halkın içinde saha çalışmaları yaparak, tespit yapılan sıkıntıları ivedilikle çözüme kavuşturuyoruz. Bu nedenle Çankırı'mız her şeyin en iyisine layıktır. "Yaparsa AK Parti yapar' 'Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır'. diyoruz. Biz şehrimize ne kadar sahip çıkarsak, ülkemizin geleceğine de o derece büyük katkı yaptığımızı biliyor, milletin meclisinde temsil ettiğimiz hemşehrilerimize hizmetlerin en güzelini sunmak için gayret ediyoruz. Önümüzdeki 10 ayda da Çankırı'mızı daha iyi yerlere getirmek için aynı inanç ve heyecanla hep birlikte omuz omuza çalışmaya devam edeceğimizi bildirir, bu zamana kadar esirgemediğiniz desek ve dualarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Millete hizmet yolunda durmak yok yola devam Çankırım."

2 Milyar 936 Bin Liralık Yatırım

Daha sonra slayt eşliğinde sunum yapan Çivitcioğlu, son 14 ayda yapılan yatırımları anlattı.

Çivitcioğlu “2021 Haziran ayından günümüze kadarki 14 aylık zaman zarfında yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Çankırımızı ilçe, belde ve köyleriyle birlikte daha güzel, daha yaşanılabilir ve büyükşehirlere göçü tersine çevirebilmek adına azim ve gayretli çalışmalarımızla son bir yılda 2 milyar 62 milyon 936 bin 16 TL’lik yatırım yapıldı” dedi.

14 ayda milli eğitimde 434 milyon lira, sağlıkta 29 milyon lira, gençlik ve sporda 57 milyon lira, tarım ve ormanda 5 milyon 980 bin lira, kültür ve turizmde 20 milyon 100 bin lira, çevre ve şehircilikte 53 milyon lira yatırım yapıldığını, bugünkü rakamlarla bunların çok daha fazla olduğunu dile getiren Çivitcioğlu, ilçe ve belde belediyelerinin yaptığı yatırımları da tek tek sıralayarak şunları söyledi:

Çözüm Üretmeye Devam

“Şehrimiz için ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştirme noktasında cumhurbaşkanımız liderliğinde sizlerden aldığımız vekâletle yatırım ve hizmetlerle dolu 4. yılı tamamlamış bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında Çankırımızın 12 ilçe, 4 belde, 370 köyümüzün tamamını ziyaret ederek köy halkı ve ihtiyar heyetinden sorun ve sıkıntıları dinleyerek yerinde incelemelerde bulunup çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Yönetime bakış açımız olarak merkezi yönetimden daha ziyade yerinde yönetimle halkın içinde saha çalışmaları yaparak tespit edilen sıkıntıları ivedilikle çözüme kavuşturuyoruz. Bu nedenle ‘Çankırımız her şeyin en iyisine layık. Yaparsa Ak Parti yapar. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı’ diyoruz. Biz şehrimize ne kadar sahip çıkarsak ülkemizin geleceğine de o derece büyük katkı yaptığımızı biliyor, milletin meclisinde temsil ettiğimiz hemşehrilerimize hizmetlerin en güzelini sunmak için gayret ediyoruz. Önümüzdeki 10 ayda da Çankırımızı daha iyi yerlere getirmek için aynı inanç ve heyecanla hep birlikte çalışmaya devam edeceğimizi bildirir bu zamana kadar esirgemediğiniz destek ve dualarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Millete hizmet yolunda durmak yok yola devam Çankırım.”

www.haberci18.com Yönetmeni Mustafa Çelik’in Çankırı Lisesi Işıklı Kavşak Tren Yolu Geçidi sorusu: Sayın vekilim sizlerin iktidarı ve Belediye yönetimi döneminde Lise Işıklı Kavşak sorununu giderebilmek için projeler çizilmiş, bizlerin aracılığı ile duyuru yapmıştınız. Ne hikmetse bu önemli proje hayata geçirilemedi Neden.? Yine sizin döneminizdeyiz. Bu proje gerçekten hayta geçirilecek mi?

Cevap: Çivitçioğlu, “Çankırı Lisesi Tren Yolu Geçidi Önemli Sorun!”

Çivitcioğlu, Çankırı Lisesi tren yolu geçidi sorunun bir türlü çözülememesiyle ilgili soruya da, "Çankırı Lisesi tren yolu geçidiyle ilgili hem tren yolu hem çay olması ve alanın da dar olması nedeniyle teknik sorun oldu. Fakat şehrimize ihtiyaç mı denilirse bence acil ihtiyaç. Her şeyden önce yapılması gereken bir ihtiyaç. Bu anlamda Cumhur İttifakı olarak belediye ile görüşmemizi yapıp bunun takipçisi oluruz." diye yanıt verdi.

www.haberci18.com Yönetmeni Çelik’in TOKİ sorusu: Çankırı’da TOKİ ve Kentsel Dönüşüm yatırımlarına neden hız verilmiyor. Daha neyi bekliyorsunuz?

TOKİ ve Kentsel Dönüşüm Yerleşim Alanları ile ilgili soru gündeme bomba gibi düşerken; Çivitcioğlu’ndan da Bomba gibi Konut Müjdesi geldi.

Cevap: Bu önemli soruyu cevaplandıran Çivitcioğlu, TOKİ eliyle merkez Tuzlu’da 419 konut, Karatekin Mahallesi’nde 293 konut için 21 Ekim tarihinde yapım ihalesine çıkılacağını belirtirken, bunun yanında önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı 100 bin konut müjdesinden Çankırı merkez ve ilçelerde yapılacak konutlarla birlikte toplamda 3 bin 500 konutun kazandırılacağını dile getirdi.

www.haberci18.com Yönetmeni Çelik’in Çevre Yolu sorusu: Sayın vekilim Çevre yolu ile oyalanıp duruyoruz. Çevre yolumuz neden bitirilemiyor, veya bitmiyor diye sorsak ne cevap verirsiniz?

Cevap: "Çevre yoluyla ilgili eski süt fabrikasının orada yolda bir oturma oldu. Bunun sebebi de jipsli toprak olması. Yağmur nedeniyle çökmeler oldu. Çivitcioğlu, yapımı devam eden Çankırı Çevre Yolu’nda meydana gelen oturmalar nedeniyle Çankırı Ticaret Borsası yanındaki köprüden sonra yolun kazınarak taş döşendikten sonra tekrar asfaltlanacağını, daha sonra Yapraklı tarafından Kenbağ güzergâhına yolun hizmete açılacağını müjdeledi.

Çivitçioğlu şöyle davam etti: Oradaki çökme olan yer kazılacak, altına kaya yerleştirilecek. Kapatılacak ve orası tamamen sağlamlaştırılıp Yapraklı yoluna en kısa zamanda bağlanacak. Çevre yolundaki asfaltta söküldü çökmeler nedeniyle ama en kısa sürede yenileyip çalışmaları tamamlayacağız. Yolu kullanıma açacağız. Üniversite kavşağındaki çalışmalar da yakın zamanda tamamlanacak. Aşağı Pelitözü'nün oradan Germece köyü yakınına kadar ki yolu da sıcak asfalt yapacağız yakın zamanda." şeklinde yanıtladı.

www.haberci18.com Yönetmeni Çelik’in 400 Yataklı Yeni Hastane sorusu: Sayın vekilim Yeni Hastane konusu gündeminizdemi, yoksa yinemi olmayacak. Adı var kendi yok. Temelini ne zaman atacaksınız?

Cevap: Çivitcioğlu yeni yapılacak 400 yataklı devlet hastanesi için çalışmaların son aşamaya geldiğini, yıl başından önce temel atarak inşaatı başlatmayı hedeflediklerini belirtti. Çivitcioğlu, devlet hastanesiyle ilgili de, "Inşallah yakın zamanda temeli atılmak üzere jandarmanın olduğu yere yapılacak. Ekim ayı gibi çalışmalar başlayacak." dedi. Çankırı Devlet Hastanesi’nde kurulan Anjio Ünitesinde bugüne kadar 500 kişiye müdahale edildiğini vurgulayan Çivitcioğlu, Kastamonu, Bolu, Çorum ve Ankara’dan Çankırı’ya hasta geldiğini söyledi.

www.haberci18.com Yönetmeni Çelik’in Meydan Projesi sorusu: Çankırı’ya kazandırılması hedeflenen Meydan Projesindeki son durum nedir? Burada bazı iş yerleri boşaltılırken; boşaltılmayan iş yerlerinin yıkımı gerçekleşip meydan porjesi hayata geçirilecek mi?

Cevap: Şehir Meydanı projesinde belediye ile birlikte hareket ettiklerini vurgulayan Çivitcioğlu “SGK ve yıkılan Valilik binası yerine Belediyemiz tarafından meydan yapılıyor. Çankırıda bu konularda ayrım söz konusu değil. Biz her konuda başkanımızın yanındayız, Cumhur İttifakı'nda bir sorun olmadığını aktaran Çivitcioğlu, "Biz Cumhur İttifakı olarak Çankırı belediyemizle beraber hareket ediyoruz. Alanın hepsi yıkılıp meydan olacak. Belediyemiz SGK'nın ve yıkılan valiliğin olduğu yere meydanımızı yapıyor. Bunla ilgili çalışmalar başladı. Belediye başkanımız bununla ilgili çalışmaları yakından takip ediyor. Benim bunun haricinde detay vermem yakışıksız olur. Çünkü belediye başkanımızın sorumluluğu içindeki bir konu. Onunla yan yana olduğumuzda sorarsanız o zaman beraber cevap veririz. Çankırı'da hiçbir konuda hiçbir ayrılık veya farklı bir düşünce söz konusu değil. Yerel yönetimlerin çalışmalarıyla ilgili de bizim farklı bir duruş sergilememiz söz konusu değil.” İfadelerini kullandı.

www.haberci18.com Yönetmeni Çelik, İnandık Köyünün yol sorununun çözülmesi sorusu:

İşte Cevap: Sorularımızı yanıtlayan Çivitcioğlu, İnandık köyünün giriş yolu ile ilgili yaşanan olumsuzlukların giderileceğini belirterek, "Bu taleple ilgili söz vermiştik. Burayla ilgili çalışmayı yakın zamanda gerçekleştireceğiz. Gündemimizdeki önemli maddelerden birisi de bu." dedi.

www.haberci18.com Yönetmeni Mustafa Çelik’in Festival sorusu: Şehrimizde Uluslararası Tuzfest festivali gerçekleşeti. İlimiz Milletvekili olarak festivalin Çankırı tanıtımında amacına ulaşabildiğine şahit oldunuz mu?

Cevap: Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu Belediye tarafından bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Tuz Festivali’nin Çankırı’nın ülke ve uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağladığına inandığını vurgulayan Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e, ekibine, emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti.

www.haberci18.com Yönetmeni Çelik’in Ömer Alp sorusu: Ömer Alp Tedavisi İçin Ne zaman Yola Çıkarılacak’?

Partisinin düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu Ömer Alp’i unutmadı.

Cevap: Çivitçioğlu, yaklaşık 2 milyon liralık tedavi masrafları için sadece 180 bin dolara ihtiyaç kaldığını belirterek Çankırılılardan destek istedi.

Çankırı’mızın birlik, beraberlik, dayanışma içinde Ömer Alp’e destek oluyor. Ömer Alp ile bir başka çocuğumuz arasında rakamsal yakınlık var. Ömer Alp birinci sıraya geçerse İnşallah bu Eylül ayı itibariyle Allah nasip ederse 2-3 gün içerisinde işlemi yapıp, evladımızı 1 hafta 10 güne kadar Dubai’ye tedavisi için yolcu edeceğiz. SMA Tip 1 Ölümcül Kas Hastası Ömer alp için başlatılan yardım kampanyasının yüzde 91 seviyesine ulaştığını belirten Çivitcioğlu, son bir hamle ile hedefe ulaşılacağını, en kısa zamanda tedavi için Dubai’ye gönderileceğini söyledi.

1074 Çankırıpsor Sorusu:

Cevap: Çivitcioğlu, BAL’da mücadele eden 1074 Çankırıspor’lu futbolcuların kalacağı yer konusunun sadece kendisinin çözebileceği bir durum olmadığını, vali, belediye başkanı ve STK’ların bir araya gelmesi ile mümkün olabileceğini dile getirerek “Şahsım olarak 1074 Çankırıspor’a elimden gelen her türlü desteği veriyorum, bizim hep beraber yan yana gelip bu konuda beraber konuşmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1287 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum