Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Adıyaman'ın Besni İlçesinde Çankırı Mahallesi Kurulması Sevinci

Adıyaman Besni ilçesine kurulacak olan konteyner kentte Çankırı mahallesi oluşturuluyor.

Adıyaman'ın Besni İlçesinde Çankırı Mahallesi Kurulması Sevinci
04 Mart 2023 - 21:35 - Güncelleme: 04 Mart 2023 - 22:35
Deprem Bölgesinde Çankırı Mahallesi Kurulacak

Adıyaman Besni ilçesine kurulacak olan konteyner kentte Çankırı mahallesi oluşturuluyor.

‘Depremin yaralarını birlikte sarıyoruz’ Çankırı AFAD Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen bağış kampanyası çerçevesinde Adıyaman/ Besni ilçesinde kurulacak olan konteyner kentte Çankırı mahallesi oluşturulacak.

Kahramanmaraş merkezli depremden sonra Türkiye seferber oldu. En küçük bireyden en büyüğüne kadar bütün vatandaşlar depremzedelere yardım için koştu. Kendilerine yapılan yardımın karşılığında halkı, Adıyaman’ın Besni ilçesinde kurulacak olan konteyner kentte 'Çankırı Mahallesi' adını verdi.

Depremin vurduğu 11 ili kapsayan feleketin ardından ilk günden buyana yardımlarını gönderen Çankırılılara Besni ilçedeki vatandaşlar da büyük vefa gösterdi. Besnililerin yoğun talepleri sonucunda ilçede kurulan konteyner kentte; 'Çankırı Mahallesi' adı verildi.


Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan olan iki büyük depremlerin ardından ilk günden buyana Çankırı'dan yardımlar bölgeye gönderildi. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz koordinatör olarak görev yaptığı Adıyaman Besni’ye, 11 ile adeta yardım yağdı. Belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve firmalar ihtiyaç malzemelerini tırlarla bölgedeki depremzedeler için gönderdi.

Çankırılı Yetkililerin, Vatandaşın Talebi Karşılık Buldu

Şehitler, gaziler, yaranlar diyarı Çankırı
halkından övgüyle söz eden depremzede vatandaşlar, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarda Besni İlçesinde 'Çankırı' adının verilmesini talep ettiler. Ardından, çektikleri videoları sosyal medya platformlarında paylaşan vatandaşlar yapılan çalışmalar nedeniyle başta Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, AFAD İl Müdürlüğüne, Belediye Başnalığı, ilçe belediyeleri ve ekiplerine teşekkür ettiler.

Çankırı Mahallesine konteyner yardımında bulunmak isteyen vatandaşlarımız görseldeki hesap numaralarına yardımlarını gönderebilirler.

Bu haber 6040 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum