Yuh Artık Karantina Kararını Delen Şahıs Kıraathanede Yakalandı

Çankırı Merkezde Covid-19 lu bir kişi evinde karantinada iken; karantina tedbirlerine uymayarak dışarı çıktı. Yapılan denetimlerde bir kıraathanede yakalandı.

Yuh Artık Karantina Kararını Delen Şahıs Kıraathanede Yakalandı
11 Eylül 2020 - 19:45 - Güncelleme: 11 Eylül 2020 - 20:13

Koronavirüs Değil Cahillik Öldürecek!

Maskesi kolunda olan, karantinadan kaçan, kurallara uymayan yakınımda olsa selamlaşmam konuşmam.. Vallahi de Şikâyet ederim Billahi de Şikayet ederim.. Durum çok ciddi, Çankırı çok kötü..

İl Hıfzısıhha Kurulu, koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla ek tedbirler aldı.

Yuh Artık Karantina Kararını Delen Şahıs Kıraathanede Yakalandı

Çankırı Merkezde İzolasyon (Karantina) Kararını Delen 1 Kişi Yurtta Gözetim Altına Alındı

Çankırı Merkezde Covid-19 lu bir kişi evinde karantinada iken; karantina tedbirlerine uymayarak dışarı çıktı. Yapılan denetimlerde bir kıraathanede yakalandı. AFAD ve Polis ekipleri şahsı yurda teslim etti.

Güzel Karar Destekliyorum. www.haberci18.com ve Yönetmenine Kızan kızsın. Böyle Olmazsa Kimse Sorumluluk Almayacak Yoksa!

Yurtlarda karantinaya alınma sürecinin geçtiğimiz gün uygulamaya konulduğu Çankırı'da, izolasyon kararını delen 1 kişinin yurtta yerleştirilerek gözetime alındığı öğrenildi.

"Salgının geldiği durum içerisinde Çankırı'nın aldığı yer son derece üzücü ve kötü bir noktada. Ama tabi iyiyiz diye tedbirleri elden bırakacak değiliz"

Kurallara uymayanlara adli ve idari işlem yapılmasının yanı sıra karantina yurtlarına alınıyorlar, kurallara uymayan insan sayımız gittikçe artıyor.

Cahillik Başa Bela…

En Doğru Karar Herkes Sorumluğunu Bilecek, Herkes Bir Başkasının Hayatını Tehlikeye Atma Hakkının Olmadığını Bilmeli

Buna göre, test sonuçları pozitif olup ev izolasyonunda olması gerekirken karantina kurallarını ihlal eden kişilerin KYK yurtlarında izolasyon sürelerini tamamlaması sağlanacak.

Çankırı da karantina kurallarını delenler KYK yurtlarında ağırlanacak. Bu kişiler yurtlarda yapılan masrafları da ödemek zorunda kalacak. Bu kişilerin öğrenci yurtlarında kalma süreleri boyunca oluşacak konaklama, yemek gibi masrafları kendilerinden temin edilecek.

En mükemmel karar ama; masraflar fazlasıyla alınmalı yoksa o paranın dokunmayacağı çok düşüncesiz bazı kişiler var. Bu tür kişilere de elektronik takip kelepçesi takılabilir.
 

Bu haber 4983 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    4 ay önce
    Hasta olduğunu bile bile dışarıda insanlar arasında dolaşanlar hakkında, cumhuriyet savcılarımız ''toplu ölüme sebebiyet verme'' den dava açmalıdır. Çünkü bir kişi kaç kişiye kadar bu virüsü bulaştırabiliyor. Başkalarına vereceği zararı hiç düşünmeyenlerin ve kendinden başkalarını umursamayanların da,bu toplumdan tecrit edilmeleri ve umursanmamaları toplum tarafından verilecek en doğru karar olacaktır. Her kese hak ettiği verilmelidir.Hiç bir fert,toplumdan büyük ve önemli değildir.